חדשות

לא ראיתי, לא ידעתי, לא רשמתי

חדשות2 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

תירוצים שונים שמעו מבקרי רשות המסים בביקורת בבתי עסק בבאר שבע והאזור

לא ראיתי, לא ידעתי, לא רשמתי
צילום אילוסטרציה: INGIMAGE

“לא ראיתי בחשבון הבנק שהכסף נכנס”, כך טענה באחרונה אדריכלית מבאר שבע, שבביקורת מס אצלה נמצאה העברה בסך 18,700 שקלים, שלא תועדה בספרי העסק. ל”שבע” נמסר, שגם אצל סוכן ביטוח מנתיבות נמצאו העברות בסך כולל של 6,100 שקלים, שלא נרשמו בספרים, ולדבריו הוא מוציא קבלה אחת לחודשיים.

מקרים אלה ונוספים התגלו במהלך מבצע ביקורות בבירת הנגב, נתיבות, דימונה, אופקים ואזור ים המלח והערבה, והתמקד בעסקים מענפי המסחר והשירותים. ביום המבצע, נערכו 74 ביקורות, וב-15 מהן התברר שבעלי העסקים לא רשמו את הכספים שקיבלו.

בדיקת תדפיסי בנק של בעל עסק לשיווק ציוד למסעדות העלתה שהוא לא רשם 40 אלף שקלים בספריו. לטענתו, מדובר בלקוח שפתח עסק חדש, והוא לא יודע את פרטיו. בעלים של מסעדת שווארמה בבאר שבע, שלא רשם את הכספים ששולמו לו באמצעות אשראי בסך 1,600 שקלים, תירץ ואמר שאת האשראי הוא רושם בסוף היום. ומעצבת שמלות, גם היא מבירת הנגב, הוציאה קבלות בעבור מקדמות שקיבלה. אולם, את יתרת הכספים שהועברו אליה בהמשך בסך 1,600 שקלים היא דווקא לא רשמה…

פעילות הביקורת באזור נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור, במסגרת המדיניות להגביר את פעילות האכיפה, ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר באמצעות עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת, ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

כתבות נוספות בחדשות

0

15 חולי קורונה במצב קשה מאושפזים בבית...

425 נדבקים נמצאו בדרום בשבוע האחרון. 23 מאושפזים בבית החולים סורוקה

חדשות15 ביולי 2020    דקה אחת
0

קפה לנדוור,שופרסל ומכון מ.א.ר. מקומות החדשים בהם...

שימו לב לתאריכים ולשעות בהם שהו חולי קורונה

חדשות14 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה