חדשות

הלב עם שדרות

חדשות16 במאי 2019    2 דקות
1

כנס האומניות השנתי של מחוז דרום במשרד החינוך התקיים בעיר הדרומית

הלב עם שדרות
"אירוע שיא". הכנס המחוזי | צילום: באדיבות משרד החינוך במחוז דרום

הכנס המחוזי השנתי בהוראת האמנות "הייד ART בשדר(ו)ת האמנות", נערך באחרונה, בסינמטק שדרות בסימן אחדות וייחודיות. ל"שבע" נמסר, שלאירוע הוזמנו כל מורי האמנות במחוז דרום, אנשי חינוך מכל הקשת החינוכית במחוז ובמטה משרד החינוך ותלמידים.

בכנס הופיעו כישרונות צעירים, בשירה, ריקוד וציור. לכבוד האירוע, מוצגות בשדרה המרכזית בעיר ובשלטי החוצות שלה כ-30 יצירות אמנות, המשדרות אופטימיות, פרי יצירתם של תלמידי שדרות מכל שכבות החינוך, מהגן ועד לתיכון, כולל החינוך המיוחד. כמו כן, יוצגו בתערוכה בסינמטק שדרות, במהלך החודשים הקרובים, יצירותיהם של מורים. במרחב החיצוני של הסינמטק, יצרו תלמידי חטיבות הביניים מהחינוך הממלכתי והדתי בעיר "פלייס-מייקינג", ציורי קיר ורצפה, והציגו תיאטרון רחוב.

האירוע התקיים ביוזמת הממונה על החינוך לאמנות במחוז דרום מיכל לוי וראש אגף האומניות במשרד החינוך מיקי בנאי, ובשיתוף פעולה הדוק עם העירייה. עריכת הכנס בשדרות ניצבת בהלימה לחזון העיר "שדרות – עיר עם מחשבה". שדרות היא גם עיר, הנמצאת בליבה של האומה, ולפיכך מייחס המשרד חשיבות רבה לקיום האירוע בתחומה, מתוך ערבות הדדית, קרבה, סולידריות ואחדות. הקהל הרחב מוזמן לצפות ביצירות, המוצגות ברחבי העיר, בשבועיים הקרובים.

מנהל המחוז, רם זהבי: "עינינו נשואות לעיר שדרות, והפעם לא בשל אירוע ביטחוני, אלא לרגל האירוע 'הייד ART שדר(ו)ת'. תהליך למידה שנתי של תלמידים ממגמות האומנות בכל הדיסציפלינות מגיע היום, לאירוע שיא, בו יופיעו התלמידים ברחבי העיר, יציגו את עבודותיהם, ויחשפו אותן לקהל המורים, אנשי החינוך והקהל הרחב. אני מזמין אתכם לבוא ולסייר בשדרות, ולראות ולפגוש את רוח האדם, המפעמת והנובעת ומקבלת ביטוי ביצירות אמנות. זו הרוח של שדרות, זו הרוח של 'עוטף עזה', וזו הרוח של מחוז דרום".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שלא נכח בטקס, בשל שהותו בחו"ל, בירך את המורים, המורות והתלמידים, ואמר: "אני שמח שהעיר שדרות נבחרה, לראשונה, לארח את הכנס השנתי של משרד החינוך בתחום האומנות. השנה, הכנס בסימן 'אחדות וייחודיות', כאשר בפרויקט הנפלא לקחו חלק צוותי ההוראה במוסדות החינוך בעיר, שהובילו את התלמידים לבטא את כישרונם ביצירות מיוחדות ויפהפיות. בכל רחבי העיר, רואים על גבי השלטים את יצירותיהם של הילדים היקרים שלנו, ואף את יצירות המורים בסינמטק. אני רוצה להודות לכל השותפים בפרויקט המיוחד הזה, ליוזמת הכנס והתערוכה, הממונה על החינוך לאומנות במחוז מיכל לוי, למורים ולמורות לאמנות והכי חשוב, לתלמידינו המוכשרים, על התעוזה, האומץ והיופי שהם הוסיפו לעיר".

כתבות נוספות בחדשות

0

פרסים בינלאומיים לחוקרים מאוניברסיטת בן גוריון

מנהל המעבדה לרובוטיקה במחלקה להנדסת מכונות, פרופ' אמיר שפירא, זכה במקום ה-1 בתחרות החדשנות של הכנס הבינלאומי לרובוטיקה

חדשות17 ביולי 2019    2 דקות
0

תעודות "נאמן השבת הציבורית" לעסקים בנגב

תנועת בני עקיבא החלה במבצע לחלוקת כ-1,000 תעודות לעסקים שומרי שבת ב-11 יישובים בדרום

חדשות17 ביולי 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • Avatar
    מרסל חכמון
    מיכל הגדולה מהחיים

    אני מכירה את מיכל לוי מימי המיכללה להכשרת מורים לאומנות חברה מוכשרת ומהממת לא היה לי ספק בכלל שהיא תגיע רחוק ותעשה הרבה בשביל האמנות כי זה תמיד זורם בעורקיה אישה נדירה אהובה ויפייפיה אמיתית