חדשות

מזג האוויר הסוער הביא גם ללכודים במקרים שונים

חדשות5 בדצמבר 2020    דקה אחת
0

צוותים שונים של לוחמי האש פעלו בזירות שונות לחילוץ

מזג האוויר הסוער הביא גם ללכודים במקרים שונים
צילומים: תיועד מבצעי כבאות והצלה

-חילוץ כלב מבור-

במהלך יום השבת התקבל דיווח במוקד 102 של מחוז דרום על כלב שנפל לבור בשטח פתוח בעיר ב״ש. צוותי כיבוי וחילוץ מתחנת ב״ש יצאו לאירוע חילוץ של כלב שנפל לתוך בור ביוב בשטח פתוח באיזור בית הספר מקיף ז’.

צוות החילוץ שהגיע למקום חבר לבעל הכלב, שהראה לו את מיקום הבור. מדובר בבור ביוב בעומק של כ-5 מטרים כשבתחתית נמצא הכלב כשהוא נובח לעזרה.
לוחם האש אשר ירד לתוך הבור כשהוא ממוגן נשימתית החל בפעולות הרגעה של הכלב לפני חילוצו מעל לפני הקרקע.

מפקד צוות החילוץ, רס״ר רמי צ׳ילה: ״כשהגענו אל הבור הבחנו בכלב מפוחד שנמצא בתוך הבור כשהוא נובח, לאחר הערכת מצב מהירה הורדנו לתוך הבור מחלץ ממוגן שהעלה את הכלב למעלה.״

-חילוץ אדם ממים זורמים-

התקבלה הודעה במוקד 102 של מחוז דרום על אדם שלכוד על עץ בתוך נחל עם זרימה חזקה של מים ויש חשש לחייו.
לוחמי האש של תחנת ב״ש הכוללים את היחידה לחילוצים מיוחדים וממים זורמים פעלו לחילוץ רוכב אופנוע שניסה לחצות את נחל ב״ש כשזרימת המים הייתה חזקה, ומשלא הצליח טיפס על עץ והיה לכוד בתוך הנחל.

לוחם אש ממוגן בחליפת צלילה נכנס לתוך הנחל כשהוא מאובטח באמצעות חבלים והצליח להגיע לתוך הלכוד. לאחר בירור מצבו של הלכוד התברר שהוא במצב טוב ויוכל לצאת מהנחל כשהוא מאובטח באמצעות חבלים אל לוחם האש המחלץ. הלכוד חולץ אל מחוץ לנחל לטיפול מד״א במצב טוב עם חשד להיפותרמיה.

כתבות נוספות בחדשות

0

“רץ ממקום למקום כמו בן 16”

כך אומר סגן ראש עיריית באר שבע ויו"ר מועצת סניף "הליכוד" בעיר שמעון בוקר, על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שערך אתמול כנס בחירות בבירת הנגב

חדשות8 במרץ 2021    3 דקות
0

3 נפגעים בשריפה בערד

כוחות כיבוי עבדו בשעה האחרונה בשריפה שפרצה בערד וחילצו 3 נפגעים

חדשות6 במרץ 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה