חדשות

לראשונה: בוגרי תואר שני בהנדסה ירוקה בארץ

חדשות20 ביולי 2020    דקה אחת
0

ישראל מצטרפת למדינות המובילות בעולם בתחום האנרגיה החלופית - סטודנטים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון יסיימו השנה לראשונה את המסלול היחיד בארץ לתואר שני בהנדסה ירוקה. המכללה פתחה את המסלול לפני שנתיים וכעת הסטודנטים במסלול מסיימים את תקופת הבחינות האחרונה לתואר.

לראשונה: בוגרי תואר שני בהנדסה ירוקה בארץ
סטודנטים במכללה. צילום: יובל קנר

תחום האנרגיה החלופית תופס תאוצה בכל מדינות המערב בשנים האחרונות. גם בארץ חברות היי-טק רבות מנסות למצוא פתרונות ירוקים לתעשייה ולמגזר הפרטי. במטרה לקדם את התחום בישראל, החליטו לפני כשנתיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע”ש סמי שמעון לפתוח לראשונה בארץ מסלול חדש ללימודי תואר שני בהנדסה ירוקה. כעת, הסטודנטים במחזור הראשון בלימודי הנדסה ירוקה עומדים לסיים את התואר השני ולצאת אל התעשייה במטרה לקדם את תחום האנרגיה החלופית והשמירה על איכות הסביבה בארץ.

מור לגזיאל (25), תושבת קרית גת, היא סטודנטית בשנה הראשונה במסלול החדש של המכללה. לגזיאל המשיכה לתואר שני לאחר שסיימה את התואר הראשון שלה בהנדסת מכונות במכללה בבאר שבע: “הרגשתי מלכתחילה שזה המקום בשבילי ואני בוחנת יחד עם המכללה את האפשרות שלי להמשיך לדוקטורט שם”.

את המחקר שלה מקדישה לגזיאל לטיפות מקרוניות וסב-מקרוניות שיסייעו לחיסכון חומרים. כלומר, שימוש בטיפות קטנות שמאפשרות פיזור לשטח רחב יותר. מחקר זה, כך מאמינה לגזיאל, יתרום בעתיד למספר תחומים כמו רפואה, חקלאות ואנרגיה – תחומים בהם נעשה שימוש בנוזלים רבים.

מור לגזיאל

“בחרתי להמשיך ללמוד במכללה כי אני ממש אוהבת את האנשים במכללה הזאת, את האווירה וגם את הרמה האקדמית. איך שהתחלתי ללמוד שם, ידעתי שזה המקום בשבילי. בנוסף, זהו המקום היחיד בארץ שהציע לי להתמחות בהנדסה ירוקה. אני מאמינה שזהו היתרון שלי כמהנדסת על פני מהנדסים אחרים וכי האנרגיה החלופית תשפיע בעתיד על כל תחום בתעשייה ובחיינו” סיכמה לגזיאל.

 

 

כתבות נוספות בחדשות

0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות
0

לכבוד יום האהבה: הזוגות של דיירי בית...

הזוגות הוזמנו למסעדת VIVINO לארוחה רומנטית

חדשות4 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה