חדשות

המוזיקה נשארת לנצח

חדשות16 במרץ 2020    דקה אחת
0

הסינפונייטה הישראלית באר שבע תקיים שידור מקוון של קונצרטים לסטודנטים

המוזיקה נשארת לנצח
קורס סטודנטים בשגרה. צילום: סיוון נגבקר

כבר מעל עשר שנים שהסינפונייטה הישראלית באר שבע מקיימת בשיתוף המוסדות האקדמיים בדרום קורס אקדמאי ייחודי בשם “חוויה מוזיקלית”. במסגרת הקורס,  כ-600 סטודנטים מגיעים למשכן לאמנויות הבמה בבאר-שבע, מאזינים להרצאות בנושא מוזיקה קלאסית המעוברות על ידי מאסטרו דורון סלמון. לאחר ההרצאה, עולים לבמה נגני התזמורת לקונצרט שהוא חלק מהרפרטואר של סדרת המנויים של התזמורת. במסגרת הקורס הם מקבלים חוויה תרבותית המשלבת נקודות זכות אקדמיות ובזכותה, צעירים רבים נחשפים לעולם המוזיקה הקלאסית.

לאור המצב, הסינפונייטה קידמה מערך מקוון בו 600 הסטודנטים שרשומים לקורס הסמסטר יוכלו להמשיך ולקיים את חובתם האקדמאית ולצבור נקודות זכות. החל ממחר, הקורס “חוויה מוזיקלית” ישודר לסטודנטים באמצעות קישור מיוחד ב-YOUTUBE בו יאזינו להרצאה של מאסטרו דורון סולמון שהוקלטה במיוחד לאור המצב. במסגרת ההרצאה ישלחו לסטודנטים סרטוני מוזיקה להמחשה באמצעות המערכת הממוחשבת של המוסדות.  מיד לאחר ההרצאה, יאזינו לקונצרט קלאי “מי זה ביזה” עם יצירות מוכרות של המלחין ז’ורז’ ביזה ביניהן קטעים מתוך האופרה “כרמן”. הקונצרט מציג את דמותו של ביזה בצורה מאוד עכשווית ורלוונטית.  נכון לעכשיו, התזמורת נערכת לשלושה מועדים מקוונים במהלך החודשים מרץ ואפריל ותודיע על המשך הפעילות בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

קלאודיה צובל מנכ”לית התזמורת” אנחנו נמצאים במצב לא פשוט בו כל המשק נמצא תחת מצב חירום, שלא לדבר על מוסדות התרבות. אנחנו עושים הכל על מנת להתארגן ולהמשיך בפעילות הקורס על מנת לא לפגוע בסטודנטים ובתקווה שיסיימו את הסמסטר עם כל נקודות הזכות הדרושות”.

 

כתבות נוספות בחדשות

0

המאבק הצליח. אמ”ן עובר לנגב

הבוקר אישרו במשרד הביטחון כי שר הביטחון הנחה לקדם את העברת קריית המודיעין לנגב

חדשות2 ביולי 2020    3 דקות
0

הייתם במקומות הבאים? אולי אתם צריכים להיכנס...

פורסמו מסלולים חדשים לחולי קורונה בבאר שבע

חדשות2 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה