חדשות

באר שבע מובילה בייצוג נשים במועצות הערים הגדולות

חדשות8 במרץ 2020    דקה אחת
0

מועצת בירת הנגב ממשיכה לעמוד בראש דירוג הייצוג הנשי במועצות, עם 37 אחוזים חברות מועצה. באופקים, ערד ודימונה יש 20 אחוזים נשים במועצות, בעוד בנתיבות וברהט אין כלל חברות מועצת עיר...

באר שבע מובילה בייצוג נשים במועצות הערים הגדולות
אפרת שגב. "מגמת קיטון" | צילום: ניב קנטור

יום אישה בא ויום אישה הולך, ובאר שבע ממשיכה להוביל בייצוג נשי בקרב מועצות הערים הגדולות במדינה ב-2020.

ל”שבע” נמסר, שלרגל יום האישה הבינלאומי שיצוין ב-8 בחודש, ערכה חברת “דן אנד ברדסטריט” את הבדיקה השנתית על מספר החברות במועצות הערים השונות. כאמור, מבין הערים הגדולות נותרת מועצת העיר בבירת הנגב בראש הדירוג, עם ייצוג של 37 אחוזים נשים במועצה, כשאחריה נמצאות מועצות הערים  ראשון לציון (34 אחוזים), תל אביב (32 אחוזים), חיפה (32 אחוזים לעומת 29 אחוזים ב-2019), חולון (30 אחוזים מול 26 אחוזים ב-2019), נתניה (עם עלייה משמעותית בייצוג הנשי מ-19 ל-27 אחוזים), אשדוד (21 אחוזים), פתח תקווה (23 אחוזים לעומת 21 אחוזים ב-2019) וסוגרת הרשימה ירושלים (19 אחוזים מול 16 אחוזים ב-2019).

במועצות הערים הקטנות יש לעיריות אופקים, ערד ודימונה ייצוג נשי של 20 אחוזים במועצות הערים, כאשר מועצת דימונה עלתה ב-7 אחוזים לעומת 2019. במועצת העיר נתיבות אין כלל ייצוג נשי (מול 7 אחוזים חברות מועצה ב-2019, והמצב החמור ביותר קיים ברהט עם 0 חברות מועצה.

אפרת שגב (סמנכ”ל כלכלה, מידע ומחקר ב”דן אנד ברדסטריט”: “שיעור הנשים הממוצע במועצות העירוניות עומד על 18 אחוזים בלבד, ירידה של 2 אחוזים מהשנה שעברה. נתון זה מצטרף למגמת הקיטון בייצוג הנשי גם בבחירות הארציות. בעוד החשיבות של שוויון מגדרי הינה מהותית לכל ארגון (עסקי, ציבורי או חברתי), אין ספק שבמועצות הערים יש לכך משמעות מכרעת; כל החלטה הנוגעת לרמת החיים ולאיכות החיים בעיר רלוונטית לכלל תושביה, ולכן מתן ייצוג הולם לאוכלוסייה המהווה מחצית מהתושבים (והבוחרים) הינו גם אינטרס של ראש הרשות המקומית, והעובדה שיש שונות עצומה באחוז הנשים במועצות הערים השונות רק מעידה על כך שהנתון הממוצע יכול וצריך להיות גבוה יותר”.

כתבות נוספות בחדשות

0

שריפה בבאר שבע- שני ילדים נלכדו

שריפה פרצה בקומה השנייה בבניין מגורים בעיר

חדשות2 באוגוסט 2021    דקה אחת
0

במשטרה ערכו הלילה מבצע אכיפה בכבישי באר...

כחלק מהערכות מערכי השיטור לקיץ במיקוד לסופי השבוע בוצעו הלילה בבאר שבע הדרכה, הסברה ובדיקות נשיפון לנהגים בטרם העליה לכלי הרכב

חדשות30 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה