חדשות

בחירות: כך תוכלו למנוע פריצה לביתכם

חדשות2 במרץ 2020    2 דקות
0

רגע לפני החופשה המתוכננת ביום הבחירות, כדאי לעשות את הבחירה הנבונה שלכם ולהקדיש תשומת לב לטיפים שיעזרו לכם לשמור על הבית גם כשאתם עושים "בטן גב"

בחירות: כך תוכלו למנוע פריצה לביתכם
צילום אילוסטרציה: פנת'רמדיה

הימנעו מהותרת חפצים אישיים בצורה גלויה. טיפ זה נכון ללא כל קשר לשהייה ממושכת מחוץ לבית. חשוב לא להשאיר בטווח הראייה של חלונות הבית ציוד אישי יקר ערך שיקרוץ לפורצים, כדוגמת צרור מפתחות, תיקים, ארנקים ומכשירי סלולאר.

איתור נקודות תורפה. בדקו מהן נקודות התורפה לפריצה בבית שלכם לפני היציאה לחופשה. בין היתר, חזקו את הנעילה באמצעות מנעולים חיצוניים נוספים, ודאגו לסגירה הרמטית של כל החלונות.

מנו גורם אחראי שיבקר בבית במהלך החופשה. הפורצים המיומנים נוהגים לקיים תצפיות ממושכות על בתים שנחשבים עבורם בעלי פוטנציאל לפריצה. לכן, בעת שהייה ממושכת מחוץ לבית, חשוב למנות גורם אחראי שאתם יכולים לסמוך עליו, כזה שידאג לבקר בבית, להדליק בו אורות, טלוויזיה ואפילו רדיו, כדי ליצור תחושה שמישהו נוכח בבית.

טשטשו סימנים שיעידו שאינכם נמצאים בבית תקופה ארוכה. אין סממן יותר מובהק שהבית נטוש מתיבת דואר מלאה, ערימת עיתונים בכניסה לבית או גינה שצמחה פרא. לכן, בקשו מאותו גורם אחראי שיאסוף עבורכם את דברי הדואר והעיתונים, כך שלא יצטברו. אם החופשה מתארכת למספר רב של שבועות, מומלץ להקפיד על גיזום וניקיון הגינה לפני הנסיעה. גינה מוזנחת שלא טופלה תגביר בקרב הפורצים את ההרגשה שמדובר בבית לא מאוכלס.

ודאו שהפחים מלאים. פחים ריקים לאורך זמן מהווים סממן נוסף לבית שאינו מאוכלס. אל תתביישו לבקש מאותו גורם שמיניתם כאחראי, לרוקן את האשפה שלו בפח האשפה שלכם.

אל תדברו על היציאה שלכם לחופש ברשות הרבים. הקפידו לספר לכמה שפחות אנשים על יציאתכם לחופשה ארוכה; אין לדעת לאוזניים של מי יגיע המידע. גלו זאת רק לגורם שאותו מיניתם כאחראי, ובקשו גם ממנו לא לספר שיצאתם לחופשה. השתדלו להימנע מהעלאת תמונות לרשתות החברתיות, עד לאחר חזרתכם הביתה.

מערכת אבטחה. אין גורם מרתיע יותר לפורצים מאשר אבטחת הבית במערכות אבטחה מתקדמות ושירותי מוקד. הקפידו להודיע לאנשי המוקד על תאריכי החופשה שלכם, ומסרו להם פרטי איש קשר למקרה של פריצה. כך יידעו במוקד האבטחה להגביר את הסיורים סביב ביתכם.

הטיפים באדיבות אבנר בן אריה, מנכ”ל חברת המיגון של קבוצת “צוות 3”

כתבות נוספות בחדשות

0

מגדל החיות של דנה

מה עושה גננת שנמצאת בשבתון ובסגר? ממציאה משחק

חדשות26 בינואר 2021    דקה אחת
0

יו”ר דירקטוריון כללית סייר במוקדי החיסונים של...

יו"ר הכללית, האלוף יוחנן לוקר, ביקר היום בשני מוקדי החיסונים הגדולים בבאר שבע

חדשות26 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה