חדשות

מעקב “שבע”: נדחה הערעור על חידוש הסכמי החכירה בשוק באר שבע

חדשות15 בינואר 2020    2 דקות
0

בית המשפט העליון דחה את ערעורן של העירייה וחברת "יעדים" על החלטת בית המשפט המחוזי בבירת הנגב לפני יותר משנה וחצי שלא לקבל את המרצת הפתיחה של המערערות לעליון לחידוש ההסכמים

מעקב “שבע”: נדחה הערעור על חידוש הסכמי החכירה בשוק באר שבע
תביעות פרטניות. השוק העירוני | צילום ארכיון: "שבע"

3 משופטי בית המשפט העליון, מני מזוז, ענת ברון ועופר גרוסקופף, דחו באחרונה את ערעורן של עיריית באר שבע וחברת “יעדים – החברה העירונית לפיתוח עסקי באר שבע” על פסק דינו של שופטת בית המשפט המחוזי בבירת הנגב יעל רז-לוי לגבי המרצת הפתיחה שהגישו העירייה והחברות לפני כשנתיים בעניין חידוש הסכמי החכירה של סוחרים בשוק העירוני נגד משרד הפנים והיועץ המשפטי לממשלה. ל”שבע” נודע, שכעת כמה עשרות בודדות מסוחרי השוק ייאלצו להתמודד באופן עצמאי בנושא מול המשרד והיועץ המשפטי.

כזכור, ב-15.2.18 פרסמנו כאן (תחת הכותרת “הצעטעלך” של דנילוביץ'”), שבמהלך דיון במועצת העיר בו נכחו כמה סוחרים מהשוק, שביקשו למחות על אי הארכת הסכמי החכירה עימם, שתוקפם הסתיים בשנה שלפני כן, ציין ראש העירייה רוביק דנילוביץ’, בין היתר, שברשות “רוצים שכל החוכרים שלנו ימשיכו. איננו מפקירים אותם. קורה היום משהו טוב בשוק. לפני כחודשיים, נפגשתי בעניין עם המנכ”ל והיועץ המשפטי במשרד הפנים. הסוחרים נתנו את דמם, והרבה מאוד מתקשים בתשלום, והעירייה מסכימה שהם ימשיכו”.

לשאלת יו”ר האופוזיציה במועצה משה ינאי, מדוע הסכם החכירה אינו מחודש אוטומטית לעוד 49 שנה, כנהוג בדרך כלל, השיב היועץ המשפטי של “יעדים” (האחראית על השוק), עו”ד אודי ערב, שבהסכמי החכירה הקודמים לא הופיעה אופציה לחידוש אוטומטי כזה. ראש הרשות גילה, שבעקבות חוסר ההסכמה בנושא מול משרד הפנים, לגבי מיעוט סוחרים שהמשרד מסרב להאריך להם אוטומטית את ההסכם, תגיש העירייה (לדברי דנילוביץ’, כבר למחרת ישיבתה של מועצת העיר), “לראשונה בהיסטוריה” של הרשות עתירה (“המרצת פתיחה”, כפי שכינה את ההליך עו”ד ערב) נגד משרד הפנים. המרצה זו אכן הוגשה לבית המשפט המחוזי בבירת הנגב, ובסוף אפריל 2018 נדחתה בידי השופטת רז-לוי.

בפסק דינם כתבו 3 שופטי העליון, אחרי שבמהלך הדיונים בעניין נקבע שאין יריבות משפטית בעניין בין העירייה וחברת “יעדים” למשרד הפנים וליועץ המשפטי לממשלה, ושכל סוחר יכול לתבוע בעניין באופן פרטני, ש”לאחר שיג ושיח ובעקבות הערות בית המשפט, הודיעו המערערות שהן חוזרות בהן מן הערעור. הערעור נדחה אפוא. המערערות יישאו בהוצאות המשיבים, על הצד הנמוך, בסך 3,000 שקלים”.

כתבות נוספות בחדשות

0

מחריד: הכה והשפיל את 2 ילדיו

בן 42 מבאר שבע חשוד שהעביר את הילדים הקטינים מסכת אלימות אכזרית

חדשות19 בפברואר 2020    דקה אחת
0

“עידן הנגב”: מרכז עסקים חדש של משרד...

המרכז החדשני, המציע משרדים להשכרה ושירותי ליווי, ייעוץ והכוונה לבעלי עסקים מהמגזר הבדואי הנמצאים בתחילת דרכם, הוקם במטרה לחזק ולעודד צמיחה כלכלית במגזר

חדשות19 בפברואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה