חדשות

רוצים הסכם קיבוצי

חדשות13 בינואר 2020    דקה אחת
0

שביתת אזהרה והפגנה של מאות עובדי חברת "ח.צ שיקום בקהילה", המעניקים שירותי שיקום למתמודדי נפש בדרום תתקיים בבאר שבע

רוצים הסכם קיבוצי
לא הפגנה ראשונה. אחת ההפגנות שערכו העובדים | צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

עובדי “ח.צ. שיקום בקהילה” יקיימו מחר (שלישי) ב-14:00 שביתת אזהרה בת יום אחד מול המשרדים של הנהלת החברה שברחוב בן צבי בבאר שבע, זאת במחאה על מבוי סתום במו”מ לחתימה על הסכם קיבוצי ראשון שיסדיר את תנאי העסקתם. מההסתדרות נמסר, שב”ח.צ. שיקום בקהילה” מועסקים כ-250 עובדים, רובם מדריכים ועובדים סוציאליים (עו”סים) המעניקים למשרד הבריאות שירותי שיקום למתמודדים עם קשיים בריאותיים נפשיים.

בכוונת העובדים להחריף את צעדיהם הארגוניים ככל שההנהלה תמשיך להתבצר בעמדותיה, ולא תושג התקדמות במו”מ. “ח.צ” היא ספקית שירותי השיקום הגדולה בדרום, מאזור קריית גת עד דימונה. עובדיה התאגדו בהסתדרות בפברואר 2018, כשבתוך פחות מ-24 שעות הצטרפו להתארגנות כ-75 אחוזים מהעובדים. אף על פי שהנהלת החברה הכירה בהתאגדות (המלווה בידי מזכיר האיגוד המקצועי מהסתדרות המעו”ף ארז לוי), היא נכנסה עם נציגות העובדים למו”מ על הסכם קיבוצי רק אחרי מאבק והפגנות שערכו עובדיה.

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה ב”ח.צ” לאחר שההנהלה חזרה בה ממרבית ההסכמות שכבר הושגו במהלך המו”מ, והבהירה שהיא אינה מוכנה לפעול כדי לשפר את תנאי שכרם וביטחונם התעסוקתי של העובדים, המבצעים מלאכת קודש ומסייעים במסירות לאוכלוסייה הנזקקת להם.

בימים האחרונים, קיימו עשרות מעובדי החברה הפגנות מול משרדו של מנכ”ל “ח.צ” רפי חדד בבירת הנגב, בדרישה לקדם את המו”מ ולחתום על הסכם קיבוצי. במהלך ימי הצינון של סכסוך העבודה, סירבה ההנהלה לקבוע פגישות בין הצדדים, מלבד אחת שהסתיימה בלא התקדמות, וההנהלה שוב חזרה בה מהסכמות נוספות שכבר הושגו.

כתבות נוספות בחדשות

0

שתי דירות בב”ש נסגרו בחשד ששימשו לביצוע...

המשטרה סגרה את הדירות בחשד ששימשו לביצוע מעשי זנות

חדשות16 ביולי 2020    דקה אחת
0

נציגה דרומית במועצת התלמידים והנוער הארצית

יובל גודקר שעולה לכיתה יב' במקיף רבין בבאר שבע, נבחרה לסגניות יושב ראש מועצת התלמידים והנוער

חדשות16 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה