חדשות

ילדים משמחים קשישים בבאר שבע והסביבה

חדשות26 בדצמבר 2019    2 דקות
0

עשרות ילדי תוכנית "פותחים עתיד" השתתפו במבצע של "הקרן לידידות" להדלקת נרות בבתי מבוגרים ברחבי בירת הנגב והאזור

ילדים משמחים קשישים בבאר שבע והסביבה
התרגשות הדדית. הילדים והקשישה העיוורת | צילום: "פותחים עתיד"

תושבי באר שבע והסביבה התגייסו השבוע לפעילות של “הקרן לידידות”, במסגרתה כ-100 מתנדבים הגיעו והאירו את החג לכ-40 קשישים בבירת הנגב והסביבה, בהובלת רכזת “הקרן” יסמין כליפה ובשיתוף תוכנית “פותחים עתיד” של “הסוכנות היהודית” (המלווה וחונכת עשרות אלפי נוער במצבי סיכון בכל הארץ) ומחלקות הרווחה ברשויות המקומיות.

ל”שבע” נמסר, שבין המתנדבים היו איתן ושי-לי, תלמידי כיתה ג’ מבית הספר היסודי “אלומות” בבאר שבע, שהתייצבו בביתה של אליס בן סימון, תושבת העיר שאיבדה את מאור עיניה בשנים האחרונות עקב מחלה, ומתגוררת עם מטפלת. הילדים הנרגשים נכנסו לבית עם סופגניות וברכות שהכינו במיוחד וכמובן עם ערכת נרות חנוכה וחנוכייה. הם סיפרו לאליס על עצמם, והתקשו להסתיר את התרגשותם. אליס סיפרה להם כיצד איבדה את מאור עיניה, ותיארה את הקושי הרגשי להדליק נרות בלי לראות את האור.

לאחר מכן, בירכו האורחים והמארחת והדליקו יחד את הנר הראשון של חנוכה. איתן ושי-לי הקריאו לה ברכה שחיברו לקראת המפגש, ולבסוף אכלו כולם יחד סופגניות. הקשישה בת ה-90 הזילה דמעות של אושר והתרגשות, והודתה על הביקור מחמם הלב.

נשיאת “הקרן לידידות”, יעל אקשטיין: “לקראת חג החנוכה, אנחנו גאים לצאת יחד עם מאות מתנדבים בישראל, ולהאיר את החג לקשישים בודדים בכל הארץ. ההתגייסות של החברה למען האזרחים הוותיקים מחממת את ליבנו בכל פעם, ואנו מזמינים את הציבור הרחב להצטרף לפעילות הערכית גם לאורך כל השנה. אנו ב’קרן’ שמחים על הזכות לסייע לכ-100 אלף קשישים בכל שנה, הסובלים מבעיות של עוני ובדידות, ורואים כיצד מעט תשומת לב יכולה לייצר שינוי משמעותי כל כך בחייהם”.

“הקרן לידידות”, מייסודו של הרב יחיאל אקשטיין ז”ל, הוא הארגון החברתי הגדול במדינה, הפועל לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. “הקרן” פועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של יותר מ-1.4 מיליון תורמים אוהבי ישראל שאינם יהודים ברחבי העולם, חרטה על דגלה לעזור לאוכלוסיות במצוקה, וגייסה עד כה יותר מ-4 מיליארד שקלים לביצוע פרויקטים מגוונים בתחומי העוני והרווחה, העלייה והקליטה והחירום והביטחון.

כתבות נוספות בחדשות

0

אדם נמצא ללא רוח חיים במסתור כביסה...

חדשות21 בינואר 2021    דקה אחת
0

נעצרו חשודים בהתעללות בגורי כלבים

שני חשודים בני 14 ו-17 נעצרו בחשד להתעללות בגורי כלבים

חדשות18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה