חדשות

4 מלונות חדשים יוקמו באזור ים המלח!

חדשות26 בדצמבר 2019    4 דקות
0

יוסיפו עוד כאלף חדרי אירוח לאזור התיירות המתפתח

4 מלונות חדשים יוקמו באזור ים המלח!
העתיד הכלכלי. מלון עתידי | צילום: באדיבות "משה ספדיה אדריכלים בע"מ"

החברות “אפריקה ישראל”, “פתאל מלונות”, “אלעד מלונות” ו”ברקליס ישראל” זכו באחרונה במכרזים של רשות מקרקעי ישראל לשיווק מגרשים אחרונים (בסבב זה) להקמת מלונות, מבני מסחר ותיירות ומרכז כנסים באזור התיירות החדש הממוקם בין עין בוקק ליישוב חמי זוהר.

ל”שבע” נמסר, ש”אפריקה ישראל” זכתה במגרש היחיד ששווק באזור חמי זוהר המחודש. במלון שתקים מתוכננים להיבנות 220 חדרים (מתוכם 20 חדרים בתמריץ לבנייה “ירוקה”), במחיר זכייה סופי של 17,757,153 שקלים.

במגרש נוסף ששווק במסגרת הסבב הנוכחי המיועד לבנייה מלונאית זכתה “מלונות פתאל”. המלון שייבנה על שפת המים באזור הפיתוח החדש שבין עין בוקק לחמי זוהר, ימנה כ-198 חדרים (מתוכם 18 חדרים בתמריץ לבנייה “ירוקה”). “פתאל” תשלם על המגרש לרשות מקרקעי ישראל סך של 12,395,555 שקלים.

מלון במים

ב-2 מגרשים המיועדים לבנייה מלונאית, הממוקמים באזור הפיתוח החדש בין עין בוקק לחמי זוהר, זכתה “אלעד מלונות”. מגרש אחד מיועד להקמת מלון בן 253 חדרים (מתוכם 23 בתמריץ לבנייה “ירוקה”). המלון ייבנה על שפת המים. המחיר ששולם: 19,230,412 שקלים. מגרש שני, לראשונה בישראל, מיועד לבניית מלון בתוך שטח המים עצמם, במתחם יוקרתי שיהיו בו 330 חדרים (מתוכם 30 חדרים בתמריץ לבנייה “ירוקה”). המגרש שווק גם עבור מרכז ספא ייחודי מסוגו, שימוקם גם הוא במתחם על המים. מחיר הזכייה הסופי עומד על 53,552,158 שקלים. כללי המכרז מחייבים את הזוכים לסיים את הבנייה בתוך 6 שנים, כתנאי לקבלת חוזה חכירה.

שטחי מסחר, בילוי ומרכז כנסים אזורי

לתוכנית השיווק המלונאית מצטרפים 2 שטחים נוספים: האחד מיועד למסחר והשני למרכז כנסים אזורי. בהקמת המרכז המסחרי החדש זכתה “ברקליס ישראל” המחזיקה בקניון DEAD SEA MALL שנחנך אשתקד. הקניון משתרע על שטח כולל של 12 אלף מ”ר. השטח בו זכתה “ברקליס” לבניית המרכז המסחרי ישתרע על כ- 26,579 מ”ר, והוא יוקם באזור הפיתוח החדש בין עין בוקק ליישוב חמי זוהר. מחיר הזכייה עמד על 8,606,384 שקלים. “אלעד מלונות בע”מ” זכתה במכרז לבניית מרכז כנסים ייחודי לאזור בגודל של 11,539 מ”ר. סכום הזכייה עמד על 3,090,293 שקלים.

שר התיירות, יריב לוין: “אנו ממשיכים במהפכת התיירות בים המלח ובמינופו כיעד תיירות אטרקטיבי ומודרני. לאור הגידול המשמעותי במספר התיירים המגיעים לישראל, אני מברך על תהליך בניית יותר מאלף חדרים חדשים בים המלח. מדובר בצעד גדול קדימה, בדרך לשינוי דרמטי באזור. החברות שנכנסות כעת הן בעלות ניסיון ומוניטין, ואני בטוח שהן יתרמו רבות לתנופת הפיתוח התיירותי. לצד הטיילת שכבר הושקה, אנחנו עתידים לראות שטחי מסחר ובילוי חדשים, ובעיקר תנופה במספר חדרי המלון שיתרמו לתעסוקה ולכלכלה באזור הייחודי הזה”.

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: “מדובר בבשורה חדשה להפרחת אזור התיירות בים המלח. לאחר קרוב ל-20 שנה בהן לא נבנו בתי מלון חדשים באזור, נכנסת תנופה חדשה להקמת מלונאות, מסחר ואזור נרחב לכנסים. במכרז זה נבנה מודל מיוחד שבו מחיר הקרקע מינימלי וקבוע, והתחרות הייתה על גובה הוצאות הפיתוח, כך שסבסוד המדינה, באמצעות ‘החברה להגנת ים המלח’ ייעשה באופן יעיל וללא בזבוז משאבי ציבור”

בתקופה האחרונה מקדם משרד התיירות בהובלת מנכ”ל המשרד אמיר הלוי, את המוצר התיירותי בנגב. לאור ההצלחה שנרשמה בהבאת עשרות טיסות מאירופה לאילת בעונת החורף, פועל משרד התיירות ליצירת תוכן עבור אותם תיירים, כדי להאריך את שהותם בדרום הארץ בפרט ובישראל בכלל. פיתוח אזור ים המלח מהווה חלק מהאסטרטגיה של המשרד ששמה דגש על פיתוח המוצר התיירותי שהוא העתיד הכלכלי של הנגב והערבה. שיווק המגרשים התאפשר לאחר שנים רבות בהן לא הוקמו בתי מלון חדשים באזור, ולאור ההסכם ארוך הטווח של המדינה עם “מפעלי ים המלח”, המעניק ודאות למשקיעים וליזמים, שזכאים לקבל מענקי הקמה ממשרד התיירות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון.

המשרד משקיע מאמצים במטרה להגדיל את היקף התיירות לאזור ים המלח, הנהנה מהתפוסה הגבוהה ביותר במלונות בישראל בממוצע שנתי. בשנים האחרונות, חנך משרד התיירות חופים חדשים ונגישים באזור המלונות בים המלח, בין עין בוקק לחמי זוהר, והכל פתוח חינם לציבור. באמצעות חברת הבת, החברה להגנות ים המלח (חל”י), הקים המשרד גם טיילת חדשה ומודרנית לאורך 4 ק”מ, וביצע עבודות תשתית ופיתוח בהשקעה של כחצי מיליארד שקלים.

כתבות נוספות בחדשות

0

רגע לפני הסתיו, טיולים באוויר הפתוח

קרן קימת לישראל מציעה מגוון מסלולי טיול קלילים עם גישה נוחה שמתאימים לטיול קצר עם סבא וסבתא בדרום הארץ.

חדשות25 באוקטובר 2020    3 דקות
0

שיפור משמעותי חל במצבו של הנער בן...

בנוסף אושפז אתמול ילד בן 4, שגם הוא היה חיובי לקורונה, וסובל מאותה התסמונת. הוא מאושפז במצב בינוני ביחידה לטיפול נמרץ ילדי

חדשות23 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה