חדשות

זוכרים את הרב סילברט זצ”ל

חדשות9 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

לקראת ציון 40 שנה לפטירתו של הרב אברהם סילברט, נערך בישיבת "בני עקיבא אהל שלמה" בבאר שבע אירוע גדול לזכר מייסד הישיבה

זוכרים את הרב סילברט זצ”ל
ללמוד מדרכו. אירוע הזיכרון | צילום: אביעד צדוק

ישיבת “בני עקיבא אהל שלמה” באר שבע, בראשות הרב רחמים פיניש, ערכה באחרונה אירוע גדול בבית המדרש שבמקום לקראת ציון 40 שנה לפטירתו של מייסד הישיבה וראשה הראשון, הרב אברהם סילברט זצ”ל.

ל”שבע” נמסר, שלבית המדרש הגיעו תלמידים רבים מ”אהל שלמה”, עובדיה ומנהליה בעבר ובהווה, ידידים ובני משפחה, כדי להוקיר את פועלו של הרב הנערץ, וללמוד מדרכו הגדולה והמיוחדת.

הרב סילברט הוסמך לרבנות בישיבת מיר שבניו יורק, בה למד בחברותא עם הרב מאיר כהנא, והשניים התיידדו מאוד. ב-1956 עלה ארצה עם רעייתו שושנה (אחותו של איש העסקים הידוע מפרשיות אולמרט, משה טלנסקי…), וכאמור ייסד את ישיבת “בני עקיבא, בבירת הנגב (בהוראת הרב משה צבי נריה זצ”ל). הרב נפטר בגיל צעיר יחסית (47) ממחלת הסרטן, ועל שמו קרוי רחוב ליד הישיבה שייסד בעיר.

כתבות נוספות בחדשות

0

הקורונה “תרפא” את הכבישים מירוחם לכיוון באר...

בזכות פעילותם הנמרצת של קבוצת פעילים מירוחם, בהובלת חברת המועצה נילי אהרון, החלו באחרונה עבודות לשיקום כבישי הדמים. אימו של פעוט שנפגע קשות בתאונת דרכים בכביש לדימונה ומרותק כיום לכיסא גלגלים ל"שבע": "אנחנו ניצלנו בנס, פשוט בנס"

חדשות4 ביוני 2020    4 דקות
0

פגיה ממוגנת חדשה תקום בסורוקה

ועדת המשנה לתכנון ובנייה באר שבע אישרה גם הקמת מבנים למחקר קליני ולשיקום והכפלה של חדר המיון בבית החולים, הכל בכפוף לדיון בהתנגדויות אם יוגשו לאחר סיום תחולתן של התקנות לשעת חירום לצורך המאבק בנגיף הקורונה

חדשות4 ביוני 2020    2 דקות

כתיבת תגובה