חדשות

אופקים: יוקם מרכז יום לתשושי נפש

חדשות19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

יצטרף למרכז היום הכללי החדש הנבנה בעלות של 4.5 מיליון שקלים

אופקים: יוקם מרכז יום לתשושי נפש
"להזדקן בכבוד". מרכז היום שבדרך | צילום: באדיבות עיריית אופקים

מרכז יום לתשושי נפש יוקם באופקים. ל”שבע” נמסר, שהמרכז יהווה נדבך נוסף לשירותים עבור הקהילה הבוגרת בעיר, עם סיום בנייתו של מרכז היום הכללי החדש, שייחנך בקרוב. לפני פחות משנה, הונחה אבן הפינה למרכז, שנבנה בעלות של 4.5 מיליון שקלים, במתחם בית האבות באופקים, ובקרוב תחל בו הפעילות.

מרכז היום הינו שירות קהילתי הניתן במסגרת טיפולית חברתית, ומופעל בידי “האגודה למען הזקן” וצוות מקצועי, שמספק מגוון רחב של שירותים ופעילויות לקשישים. התוכנית מותאמת באופן אישי לפי הצרכים, היכולות וההעדפות של כל אחד מהמבקרים. לפי התכנון, יכלול המרכז החדש חדרי חוגים, חדר אוכל, חדרי מנוחה ואפשרות להרחבה בעתיד.

עוד לפני סיומו של הפרויקט, פועלת העירייה יחד עם “האגודה למען הזקן” והעומד בראשו אבי דהן ומנכ”ל “בית הקשיש” ד”ר מרט גנדלר, להקמתו של מרכז יום המיועד לתשושי נפש, דבר שלא היה עד היום באופקים. לשם כך, התקיימו באחרונה פגישה וסיור באתר המיועד לבנייה עם אורנה בר מאגף הקרנות של הביטוח הלאומי ונציגי קרן ויינברג (רפי רון וג’ונתן הורנשטיין), זאת במטרה למצוא את דרכי המימון והתקציבים למרכז החדש, שחלקן יגיעו מתרומות של קרנות מחו”ל.

ראש הרשות איציק דנינו: “2 פרויקטים משמעותיים אלה נותנים את הרצף ההכרחי עבור האוכלוסייה הבוגרת באופקים, כשהתפישה שמנחה אותנו היא השארתו, עד כמה שניתן, של הקשיש בביתו ובסביבה המוכרת לו, תוך תמיכה מקצועית ואיכותית של הקהילה. 2 מרכזי היום החדשים יהוו בית חם ואיכותי עבור ההורים שלנו, שם יוכלו להזדקן בכבוד”.

כתבות נוספות בחדשות

0

אח בבית החולים סורוקה יצא חיובי לקורונה

הוא אינו סובל מתסמינים והוכנס לבידוד ביתי

חדשות2 ביוני 2020    דקה אחת
0

הפסקת מים בשכונות המערביות בבאר שבע

בין השכונות שינותקו ממים מהערב ב-23:00 עד מחר ב-05:00, נווה מנחם, נאות לון, נווה זאב והעיר העתיקה

חדשות2 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה