חדשות

המשמר האזרחי בבאר שבע הולך ונעלם

חדשות12 באוגוסט 2019    דקה אחת
1

במהלך דיון בוועדת הביטחון העירונית התברר שבבירת הנגב ישנם כיום כ-350 מתנדבים בלבד לעומת כ-1,600 בשנים עברו

המשמר האזרחי בבאר שבע הולך ונעלם
אין מספיק סיוע לשוטרים | צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

סגן מפקד תחנת באר שבע של המשטרה סגן ניצב יוסי אביסרור גילה באחרונה לחברי ועדת הביטחון בעיריית באר שבע שמספר מתנדבי המשמר האזרחי בבירת הנגב עומד בימים אלה על כ-350 בלבד.

סגן ניצב אביסרור ציין בין היתר ש"ההסתכלות על המתנדבים היא מקצועית מאוד ופחות על 'המתנדב הקלאסי'" עם "פרוצדורה יותר מחמירה מבעבר לגבי תהליך הקליטה", כאשר כיום מתנדב שני או שלישי של המשמר האזרחי מלווה שוטרים בשטח, ו-2 שוטרים בשכר אחראים על המתנדבים.

שמעון טובול. "מצפה לאיחוד השורות" | צילום: ארכיון "שבע"

חבר הוועדה צבי וייסלר (מתנדב משמר אזרחי ותיק וידוע) הביע את מורת רוחו מהדברים: "אני מודאג ממה שקורה בבאר שבע לאור העובדה שיש רק 2 שוטרים בשכר שמתעסקים זמן מועט במשמר האזרחי, ולכן המתנדבים לא זוכים לטיפול".

יו"ר ועדת הביטחון שמעון טובול סיכם: "אני מצר על העובדה שאין 1,600 מתנדבים כבעבר. ההרתעה באמצעות מתנדבים יכולה להביא להצלחה. אני מבין שהמשטרה לא צריכה יותר בכמות אלא באיכות. כיו"ר ועדה אני מצפה לאיחוד השורות גם בביצוע לא רק במענה לסקרים. אני מקווה להגדיל את כמות המתנדבים וסיירות שכונתיות".

כתבות נוספות בחדשות

0

נהגי "דן באר שבע" משיבים אש

בעקבות הפרסום באתר ועיתון "שבע" על המתקפה כלפי תפקוד הנהגים, מגיבים נהגי התחבורה הציבורית בבירת הנגב בחריפות כלפי חברי ההנהלה התוקפים והנהלת העיר בכלל

חדשות25 באוגוסט 2019    5 דקות
0

היוזמות החברתיות והחינוכיות שישנו את פני הנגב

50 יוזמות של סטודנטים מתוכנית "שבילים" במכללת קיי הוצגו באירוע מיוחד לסגל המרצים ומשפחות הסטודנטים

חדשות25 באוגוסט 2019    3 דקות

כתיבת תגובה

  • Avatar
    אביב

    עצוב