חדשות

מפונים מגוש קטיף יקימו חוות קנאביס רפואי

חדשות19 במאי 2019    דקה אחת
0

התוכנית אמורה להיות מאושרת, השבוע, במליאת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה

מפונים מגוש קטיף יקימו חוות קנאביס רפואי
קנאביס | צילום אילוסטרציה: ראובן קסטרו

מליאת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אמורה לאשר מחר (שני), תוכנית להקמת חווה לגידול קנאביס רפואי במושב בני נצרים שבנגב המערבי, מיסודם של מפונים מגוש קטיף במסגרת תוכנית ה”ההתנתקות” מרצועת עזה.

לפי התוכנית, תפעל חוות ריבוי וגידול קנאביס לשימוש רפואי בחלקות ב’ של קרקע חקלאית במושב, כאשר הוועדה צריכה לקבוע את תא השטח להקמת החווה ולדרך גישה עם זיקת הנאה למעבר כלי רכב וכן שימושים והנחיות וזכויות ומגבלות בנייה בקרקע החקלאית ותנאים למתן היתרי בנייה.

כזכור, באחרונה, פרסמנו כאן, שחברת ההיי-טק “סידו” (SEEDO) חתמה, בימים אלה, על עסקה להקמת חוות קנאביס רפואי במושב ברוש שגם הוא נמצא בנגב הצפוני, כאשר החווה תשתרע על שטח של 10 דונם, שבו יוצבו מכולות בעלות יכולת גידול אוטומטי במערכת סגורה.

ועוד מהוועדה המחוזית באותו דיון: חברי הוועדה יחליטו גם האם להפקיד את התוכנית של רשות הטבע והגנים לפיתוח הגן הלאומי “ממשית” שליד דימונה, במטרה לאפשר בינוי עתידי בשטח, קיום פעילויות תרבות וחינוך ונופש לציבור הרחב בחיק הטבע, שימור ארכיאולוגי, הסדר בינוי קיים ופיתרון ביוב ודרכי גישה וחניות ושימור ושחזור מבנים היסטוריים.

כתבות נוספות בחדשות

0

מנכ”ל כיוונים נמצא חיובי לקורונה

שלומי נומה, מנכ"ל כיוונים נמצא חיובי לקורונה ועדכן כי מרגיש טוב וכמובן נכנס לבידוד

חדשות17 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

ערבות הדדית בסורוקה

המרכז הרפואי סורוקה צפוי לקלוט 35 חולי קורונה מאשקלון ומירושלים בימים הקרובים, במסגרת התכנית "ערבות הדדית" של משרד הבריאות

חדשות16 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה