חדשות

ריפוי עממי בדואי

חדשות28 באפריל 2019    דקה אחת
0

כ-50 תלמידי תוכנית "מצוינגב" משגב שלום וערד השתתפו בפעילות מדעית משותפת בנושא

ריפוי עממי בדואי
"פעילות מקסימה". יום השיא בשגב שלום | צילום: מחלקת השכלה שגב שלום

יום שיא מדעי בנושא “הריפוי העממי הבדואי”, התקיים באחרונה, במרכז הקהילתי שבשגב שלום. ל”שבע” נמסר, שבפעילות השתתפו כ-50 תלמידים מערד ושגב שלום, החברים בתוכנית “מצוינגב”, אותה מובילים המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

במהלך היום, ביקרו תלמידי ערד בבית הספר “אלמוסתקבל” בשגב שלום, והאזינו להרצאה של מנהל בית הספר על סביבת הלמידה הייחודית של המוסד, המזמנת למידה והוראה בסביבת חקר והתנסות. יחד הם סיירו בחדר החלל ובמעבדת המדעים המתקדמת של “אלמוסתקבל”. התלמידים התנסו בשיתוף פעולה תחנות והפעלות מדעיות שונות, כמו הכנת סבון משמן זית, טעימות וזיהוי חליטות מצמחי מרפא טבעיים, פאזלים וחידות חווייתיות וכמובן פעילויות גיבוש והכרת האחר.

אמור עמוסי ניסן, מנהלת תחום חינוך ברשות לפיתוח הנגב: “המשרד והרשות ממשיכים לפעול למען חיבור הקהילות בנגב והנגשת תחום המדעים לכולם. מטרת הפעילות המשותפת של תלמידי ‘מצוינגב’ היא להכיר את האחר, ולחשוף את תלמידי ערד לחברה הבדואית ולתחום הריפוי העממי הבדואי, בעבר ובהווה. את הפעילות המקסימה הובילו נרמין חלאיליה וצוות ההדרכה של מחלקת ההשכלה במרכז הקהילתי שגב שלום, ואיריס חממה מנהלת מרכז מדעים ערד”.

כתבות נוספות בחדשות

0

בעקבות קורונה: בית הספר אלומות בבש ייסגר

הורים התלמידים התבקשו לאסוף את ילדיהם ובית הספר ייסגר

חדשות7 ביוני 2020    דקה אחת
0

גן ילדים בב”ש נסגר לאחר שאחד הילדים...

הגן נסגר וכל הילדים נדרשים לבידוד

חדשות7 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה