חדשות

ריפוי עממי בדואי

חדשות28 באפריל 2019    דקה אחת
0

כ-50 תלמידי תוכנית "מצוינגב" משגב שלום וערד השתתפו בפעילות מדעית משותפת בנושא

ריפוי עממי בדואי
"פעילות מקסימה". יום השיא בשגב שלום | צילום: מחלקת השכלה שגב שלום

יום שיא מדעי בנושא "הריפוי העממי הבדואי", התקיים באחרונה, במרכז הקהילתי שבשגב שלום. ל"שבע" נמסר, שבפעילות השתתפו כ-50 תלמידים מערד ושגב שלום, החברים בתוכנית "מצוינגב", אותה מובילים המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

במהלך היום, ביקרו תלמידי ערד בבית הספר "אלמוסתקבל" בשגב שלום, והאזינו להרצאה של מנהל בית הספר על סביבת הלמידה הייחודית של המוסד, המזמנת למידה והוראה בסביבת חקר והתנסות. יחד הם סיירו בחדר החלל ובמעבדת המדעים המתקדמת של "אלמוסתקבל". התלמידים התנסו בשיתוף פעולה תחנות והפעלות מדעיות שונות, כמו הכנת סבון משמן זית, טעימות וזיהוי חליטות מצמחי מרפא טבעיים, פאזלים וחידות חווייתיות וכמובן פעילויות גיבוש והכרת האחר.

אמור עמוסי ניסן, מנהלת תחום חינוך ברשות לפיתוח הנגב: "המשרד והרשות ממשיכים לפעול למען חיבור הקהילות בנגב והנגשת תחום המדעים לכולם. מטרת הפעילות המשותפת של תלמידי 'מצוינגב' היא להכיר את האחר, ולחשוף את תלמידי ערד לחברה הבדואית ולתחום הריפוי העממי הבדואי, בעבר ובהווה. את הפעילות המקסימה הובילו נרמין חלאיליה וצוות ההדרכה של מחלקת ההשכלה במרכז הקהילתי שגב שלום, ואיריס חממה מנהלת מרכז מדעים ערד".

כתבות נוספות בחדשות

0

מעל ל3000 שוטרים יאבטחו את הבחירות במחוז...

המחוז הדרומי של משטרת ישראל השלים את ההערכותו לבחירות המקומיות ושוטרי המחוז החלו לפעול בכדי לאפשר קיום בחירות תקין

חדשות27 בפברואר 2024    דקה אחת
0

בחירות 2024 יצאו לדרך

חדשות27 בפברואר 2024    דקה אחת

כתיבת תגובה