חדשות

סקי בחולות הנגב

חדשות12 בפברואר 2019    דקה אחת
0

המועצה האזורית רמת הנגב חתמה ברית ערים תאומות עם עיירת הסקי בולדר שבקולורדו ארה"ב

סקי בחולות הנגב
ערן דורון. "מחזק את מדינת ישראל בארה"ב | צילום: דוברות מועצת רמת הנגב

משלחת של נציגי מועצת העיירה בולדר, קולורדו שבארה"ב, ביקרה באחרונה, בנגב וחתמה על הסכם ברית ערים תאומות עם המועצה האזורית רמת הנגב. ל"שבע" נמסר, שהיוזמה לחתימה על ההסכם יצאה לדרך, לאחר שפעילי BDS פרו פלסטינים בבולדר הצליחו להביא לאישור ברית ערים תאומות בין בולדר ובין שכם. בתגובה, הגישו מנהיגי הקהילה היהודית בעיירה הצעה זהה להכיר ברמת הנגב כעיר תאומה, וזו אכן אושרה בקול אחד במועצת העיר, למרות מחאות קולניות של פעילי BDS פרו פלסטיניים.

לצד החתימה על הסכם ברית הערים התאומות, זכו חברי המשלחת מקולורדו לחוויה של מספר ימים בנגב, שכללה בין השאר, סיור בפרויקט הסולארי באשלים, ביקור בפתחת ניצנה וטעימות מהתוצרת החקלאית של רמת הנגב. לקראת תום הביקור, הפתיעו אנשי רמת הנגב את חברי המשלחת מבולדר, הידועה באתרי הסקי שלה (וגם באחת האוניברסיטאות הידועות בארה"ב), והזמינו אותם לחוויית סקי כמו שמעולם לא הייתה להם… גלישת חולות בדיונות של שבטה!

ראש המועצה ערן דורון: "זהו הסכם, שמחזק את מדינת ישראל בארה"ב, ומהווה ביטוי לחשיבות הקשר עם יהדות התפוצות. חיזוק הקשר עם יהדות ארה"ב הוא יעד אסטרטגי ומכפיל כוח למדינת ישראל. ההסכם יאפשר שיתופי פעולה כלכליים, אקדמיים וחקלאיים בין הקהילות בנגב ובהרי הרוקיז. רמת הנגב נמצאת בחזית העשייה לחיזוק הקשרים עם יהדות התפוצות, מתוך מחשבה שאם לא נעשה זאת עכשיו, בעוד 3 דורות הקשר לא יהיה. בזכות השותפות עם הקהילה היהודית בקולורדו, החוגגת השנה 20 לקיומה, פעלו אנשי הקהילה ודחפו לחתימת ההסכם, ולא נרתעו גם למול התנגדות של פעילי BDS".

כתבות נוספות בחדשות

0

באר שבע: מרדף משטרתי, ניגוח ניידת ומעצר

בפעילות משטרתית סמויה ברחוב מינץ בבאר שבע, נהגו של רכב חשוד נקרא לעצור לבדיקה. נהג הרכב לא נענה לקריאת השוטרים,...

חדשות21 באפריל 2019    דקה אחת
0

מ"בית יציב" יוצאת הבשורה

יום עיון נרחב בנושא "מרחבים מחוללי שינוי" התקיים, באחרונה, ב"בית יציב" שבבאר שבע. ל"שבע" נמסר, שביום החשיבה לקחו חלק שותפים...

חדשות20 באפריל 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה