חדשות

מחמם את הלב: למען ניצול השואה

חדשות10 בפברואר 2019    דקה אחת
0

עובדי חברת "נגב אקולוגיה" נרתמו לסיוע במעבר דירה של ניצול שואה ערירי

מחמם את הלב: למען ניצול השואה
"פרטנרים לשחק שחמט". רובינשטיים ואנשי "נגב אקולוגיה" | צילום: אופיר דיבן

מארק רובינשטיין מדימונה, ניצול שואה בן 79, חולה לב וערירי, קיבל באחרונה, סיוע מחמם לב מעובדי חברת "נגב אקולוגיה". ל"שבע" נמסר, שרובינשטיין היה צריך לעבור מביתו בדימונה להוסטל של "עמיגור" בבאר שבע.

כלכלנית ומנהלת מערכות מידע של "נגב אקולוגיה" ענת וייס דיבן, שיחד עם בעלה גיל, מסייעים לו בשנה האחרונה, פרסמה פוסט מרגש ב"פייסבוק", ובו היא וגיל ביקשו עזרה ומתנדבים לסיוע בפירוק הדירה שהייתה עמוסה בציוד, העברת הציוד להוסטל וקניית מוצרי חשמל וריהוט לדירה החדשה. רובינשטיין, ד"ר לכלכלה, גר ב-27 השנים האחרונות בגפו בדירת "עמידר" בקומה שנייה, ועקב מחלת הלב שלו איננו יכול לצאת מהבית, למעט לטיפולים. בעזרת אביבה יולוביץ ובעלה, הזוג דיבן ועוד אנשים טובים, הוא קיבל דירה בהוסטל בבירת הנגב, בה יתאפשר לו ליהנות מחיי חברה, חוגים ומועדון עם בני גילו.

בעקבות הפוסט, נרתמו עובדי "נגב אקולוגיה" לעניין, והעניקו מכספם הפרטי סכום נכבד לרכישת ריהוט לדירה החדשה של רובינשטיין. כאשר מנכ"ל החברה, ערן שמרלק, שמע על הסיפור, הוא החליט ש"נגב אקולוגיה" תתרום את המשאית שתוביל את הציוד מדימונה לבאר שבע, עובדים שיגיעו לסייע במעבר וכמובן פינוי כל הפסולת מהדירה בדימונה והובלתה למתקני המיחזור של החברה. בזכות הקשר האישי שנוצר, תזמין "נגב אקולוגיה" את ניצול השואה לאירועים ומפגשים חברתיים, ותמשיך להיות איתו בקשר רציף, ולעזור במה שתוכל.

לצד החברה והזוג דיבן, נרתמו לעזרה גם חברת "מימון ישיר" ואנשים פרטיים נוספים שהגיעו, הרכיבו, הובילו, תרמו וסייעו, כדי להשלים את המעבר על הצד הטוב ביותר. רובינשטיין בעצמו תרם דברים רבים שהיו בדירתו הישנה ואינו צריך אותם עוד, לשכנים ואנשים הזקוקים לעזרה.

והוא סיכם: "אין לי מלים להודות לכל האנשים הנפלאים, שנרתמו לעזור ולקחת חלק במעבר, ובעצם סייעו לי להתחיל חיים חדשים, שמחים ושלווים יותר. עכשיו, אוכל להיות קרוב יותר לבית החולים לטיפולים, והכי חשוב, יהיו לי פרטנרים לשחק שחמט".

כתבות נוספות בחדשות

0

לראשונה: "אות בן גוריון" כהוקרה על תרומה...

בין הזוכים, הזמר והיוצר קובי אוז, הפילנתרופ דוד מיראז' וראש מועצת ירוחם טל אוחנה. "אות הבוגר" הוענק ל-5 בוגרים ובוגרות שהטביעו חותם במשק הישראלי, בהם מנכ"לית קופת חולים "מאוחדת" ומנהלת מפעל הייצור של "אינטל" בקריית גת

חדשות5 בדצמבר 2019    5 דקות
0

עיריית באר שבע – הדור הבא

בתכנון ארוך טווח (כדברי ראש העירייה רוביק דנילוביץ', "זה לא יקרה מחר בבוקר"), מבקשים ראשי הרשות להעביר את רוב משרדי העירייה למגדל משרדים שיוקם במתחם ברגמן שמול בניין הרשות הנוכחי

חדשות5 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה