חדשות

מזוז חושש מ"מחיקת קהילות" דתיות בבאר שבע

חדשות8 בנובמבר 2018    דקה אחת
1

ראש סיעת "הבית היהודי" בבירת הנגב, הרב גדי מזוז, קורא לציבור הדתי לאומי בעיר "להיות יותר נאמן לדרך הציונית הדתית הלאומית שלו"

מזוז חושש מ"מחיקת קהילות" דתיות בבאר שבע
הרב גדי מזוז. "להיות יותר נאמן לדרך" | צילום: תומר וקנין

"אם המפלגות הסקטוריאליות נמחקות, אז עם הזמן, גם הקהילות נמחקות", כך סבור יו"ר סיעת "הבית היהודי" במועצת עיריית באר שבע, הרב גדי מזוז, בעקבות תוצאות הבחירות המקומיות האחרונות, שהעניקו ל-7 סיעות 11 מושבים בלבד במועצת העיר, כאשר סיעת "דרך חדשה" בהובלת רוביק דנילוביץ' מחזיקה ברוב מוחלט של 16 מבין 27 חברי המועצה.

הרב מזוז מרוצה (יחסית…) מההישג (מבחינתו…) של "הבית היהודי" בבחירות, למרות שהסיעה נותרה עם שני חברים בלבד: "בסך הכל, אני שמח, כי 'הבית היהודי' גדל ביותר מ-50 אחוזים (בקולות שקיבל) לעומת הקדנציה הקודמת, אבל אף אחד לא צפה שמנדט יהיה יותר מ-2,850 מצביעים, כולל ראש העירייה, כולל כל הסיעות; בימים כתיקונם, זה היה 1,800 קולות, ואז היינו מקבלים 3 מנדטים. בנוסף, גם הפילוג הגדול הדתי לא יצר (לנו) הרבה מקום לגדול יותר, ולצערי הרב, בכל מפלגה הכניסו דתיים; 'אור הכניסו 2 נציגים, וגם רוביק הכניס נציגים דתיים. וכולם הבינו, שהמגזר הדתי הלאומי המסורתי הוא מקום כדי לקחת ממנו, מה שלא היה לפני כן. ועם כל זה, שמרנו על כוחנו, ואני חושב שזו הצלחה ענקית".

והוא מדגיש: "אני כן קורא לציבור הדתי הלאומי (בעיר), להיות יותר נאמן לדרך הציונית הדתית הלאומית שלו, בשביל המוסדות של הילדים שלו, שזה הגנים, בתי הספר, האולפנות, הישיבות, הזוגות הצעירים, המעונות, בתי הכנסת, הקהילות; אם אנו חפצי חיים באמת על הצרכים שלנו, צריכים להצביע למפלגה סקטוריאלית למועצת העיר, ולראשות לרוביק דנילוביץ'. אם המפלגות הסקטוריאליות נמחקות, אז עם הזמן גם הקהילות נמחקות".

כתבות נוספות בחדשות

0

ההסלמה בדרום: מטח כבד מרצועת עזה

אחרי לילה לא שקט באזור רצועת עזה וביישובים הסמוכים לרצועה, חמאס הרחיב את רדיוס הירי ומתחילת הערב למעלה מ-300 רקטות...

חדשות12 בנובמבר 2018    דקה אחת
1

מיתר: שמעון או שמעון?

גם במיתר מגיע המתח לשיאו, יממה לפני הסיבוב השני בבחירות לראשות המועצה, שבו יתמודדו שניים, הנושאים אותו שם פרטי: שמעון...

חדשות12 בנובמבר 2018    4 דקות

כתיבת תגובה

  • אחד שחשוב לו
    צעירים דתיים לאומיים

    הצעירים הדתיים הלאומיים בורחים מבאר שבע
    אין שום דבר משמעותי לזוגות הצעירים
    ועד היום הנציגים שלנו לא עושים כלום למען הדבר הזה