חדשות

מזוז חושש מ"מחיקת קהילות" דתיות בבאר שבע

חדשות8 בנובמבר 2018    דקה אחת
1

ראש סיעת "הבית היהודי" בבירת הנגב, הרב גדי מזוז, קורא לציבור הדתי לאומי בעיר "להיות יותר נאמן לדרך הציונית הדתית הלאומית שלו"

מזוז חושש מ"מחיקת קהילות" דתיות בבאר שבע
הרב גדי מזוז. "יש חוזה בינינו ובין ראש העירייה" | צילום: תומר וקנין

"אם המפלגות הסקטוריאליות נמחקות, אז עם הזמן, גם הקהילות נמחקות", כך סבור יו"ר סיעת "הבית היהודי" במועצת עיריית באר שבע, הרב גדי מזוז, בעקבות תוצאות הבחירות המקומיות האחרונות, שהעניקו ל-7 סיעות 11 מושבים בלבד במועצת העיר, כאשר סיעת "דרך חדשה" בהובלת רוביק דנילוביץ' מחזיקה ברוב מוחלט של 16 מבין 27 חברי המועצה.

הרב מזוז מרוצה (יחסית…) מההישג (מבחינתו…) של "הבית היהודי" בבחירות, למרות שהסיעה נותרה עם שני חברים בלבד: "בסך הכל, אני שמח, כי 'הבית היהודי' גדל ביותר מ-50 אחוזים (בקולות שקיבל) לעומת הקדנציה הקודמת, אבל אף אחד לא צפה שמנדט יהיה יותר מ-2,850 מצביעים, כולל ראש העירייה, כולל כל הסיעות; בימים כתיקונם, זה היה 1,800 קולות, ואז היינו מקבלים 3 מנדטים. בנוסף, גם הפילוג הגדול הדתי לא יצר (לנו) הרבה מקום לגדול יותר, ולצערי הרב, בכל מפלגה הכניסו דתיים; 'אור הכניסו 2 נציגים, וגם רוביק הכניס נציגים דתיים. וכולם הבינו, שהמגזר הדתי הלאומי המסורתי הוא מקום כדי לקחת ממנו, מה שלא היה לפני כן. ועם כל זה, שמרנו על כוחנו, ואני חושב שזו הצלחה ענקית".

והוא מדגיש: "אני כן קורא לציבור הדתי הלאומי (בעיר), להיות יותר נאמן לדרך הציונית הדתית הלאומית שלו, בשביל המוסדות של הילדים שלו, שזה הגנים, בתי הספר, האולפנות, הישיבות, הזוגות הצעירים, המעונות, בתי הכנסת, הקהילות; אם אנו חפצי חיים באמת על הצרכים שלנו, צריכים להצביע למפלגה סקטוריאלית למועצת העיר, ולראשות לרוביק דנילוביץ'. אם המפלגות הסקטוריאליות נמחקות, אז עם הזמן גם הקהילות נמחקות".

כתבות נוספות בחדשות

0

אות הנשיא לקידום שותפות בין מגזרים לבתי...

שאלה של עיתוי: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, העניק ביום שני השבוע (יום נפילת הטיל בשרון, שגרם לסבב לחימה נוסף...

חדשות26 במרץ 2019    2 דקות
0

מעקב "שבע": המחלף שלא נגמר

שנים רבות, עוסק "שבע" בפרויקט המחלף הנחוץ ביותר בכניסה ליישוב הווילות היוקרתי להבים. בתחילה, סירבו במשרד התחבורה לבצעו, בטענה שאין...

חדשות26 במרץ 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • Avatar
  אחד שחשוב לו
  צעירים דתיים לאומיים

  הצעירים הדתיים הלאומיים בורחים מבאר שבע
  אין שום דבר משמעותי לזוגות הצעירים
  ועד היום הנציגים שלנו לא עושים כלום למען הדבר הזה