מגזין

בנעלי בית | רואה רחוק

מגזין6 בינואר 2020    3 דקות
0

אריה לוי, מנכ"ל מגבית קנדה בישראל ונציג פדרציית מונטריאול בבאר שבע ובני שמעון, תושב מיתר

בנעלי בית | רואה רחוק
משפחת לוי | צילום: Ary Brami

גיל: 40

סטאטוס משפחתי: “נשוי לרות ולהם 5 בנות – איילת, נועה, נילי, תהילה וליאורה”.

מה החוויה המכוננת של חייך?

“היום שעליתי לארץ, אני זוכר שבפעם הראשונה שביקרתי בקבר בן גוריון שמתי לב שרשום לו על המצבה מתי הוא נולד, מתי נפטר ומתי עלה לארץ – בזמנו זה נראה לי מאוד מוזר, אבל רק כשעליתי ארצה הבנתי שזו באמת נקודה מאוד מכוננת בחיים. זה כנראה גם קשור לעובדה שהתחתנתי חודשיים לפני העלייה ארצה אבל זה ללא ספק אירוע ששינה לי את החיים לטובה”.

מה אנשים לא יודעים עלייך?

“שאני מאוד אוהב אסטרונומיה, יש לי טלסקופ בבית ואני יודע לזהות חלק מהדברים בשמיים והמדע שסביב – העניין מאוד מעניין אותי”.

מה מביך אותך?

“מחמאות. קשה לי לקבל את זה ואני כל הזמן מנסה לצאת מהסיטואציה הזאת”.

איזה תכונות היית מוסיף לעצמך?

“סבלנות, לתת אפשרות לתהליכים להתבשל. בנוסף הייתי רוצה להוסיף קצת יותר הבנה עמוקה של נושאים – יש לי ראייה רחבה על דברים אבל אני שואף לקחת תחביב כמשהו מקצועי יותר- לדוגמא אני יודע לנגן משמיעה אבל הייתי רוצה להתמקצע בזה באמת”.

יש מקום שבו לא יראו אותך לעולם?

“שאלה טובה… אני מנסה לא להיות באירועים המוניים אבל לא תמיד מצליח”.

היכן היית רוצה לבלות את החופשה שלך ?

“הייתי רוצה לבלות את החופשה הבאה שלי במלון הכל כלול כשר, שהילדים יתפרעו ואני ורות ננוח, אבל אני יודע שאחרי יומיים אני אשתגע מרוב שעמום”.

מה הסרט האחרון שראית?

“היו ימים בהוליווד של טרנטינו בהקרנה חגיגית ביס פלנט”.

וספרים יש לך זמן לקרוא?

“האמת שכבר 10 שנים לא היה לי זמן לקרוא, הקדשתי הרבה זמן לטובת סיום עבודת המחקר שלי באוניברסיטה – אני עושה דוקטורט בבן גוריון בתחום של השקעות חברתיות. אבל אחרי כעשור, ממש בשבת האחרונה, התחלתי לקרוא את הספר ‘מישהו לרוץ איתו’ וזה בשבילי הישג כי לא קל לי לקרוא בעברית ספרים מהסוג הזה, אז אני מנסה לצמצם פער ספרותי בעברית”.

ומה יכול לעצבן אותך?

“הדבר העיקרי הוא חוסר אמינות, שבגדול נותנים לך להאמין במשהו שהוא לא מדויק, אני מעדיף להתמודד עם האמת מאשר עם משהו שמתברר שהוא לא אמיתי”.

אם היית יכול להחזיר אדם אחד לחיים, מי זה יהיה?

“זה קשה.. לדעתי הייתי מחזיר את יהודה הלוי- היה מדען, פילוסוף, חכם בתורה ומשורר ועלה לארץ בסוף חייו, מאוד מעניין אותי לדעת איך בן אדם יכול להיות מוכשר בכל כך הרבה תחומים. הייתי שמח לשבת איתו כדי ללמוד איך חילק את הזמן שלו ויש לי הרבה שאלות בשבילו”.

היכן לדעתך תהיה עוד 10 שנים?

“נקווה שאמשיך להיות בתפקיד ציבורי, לאחרונה מוניתי לתפקיד מנכ”ל מגבית קנדה בישראל, רוצה להמשיך לשרת את החברה הישראלית מצד אחד ומצד שני להתחבר ליהדות התפוצות”.

ולו ניתנה לך משאלה אחת, מה היית מבקש?

“עוד משאלות. אבל בגלל שזה אסור לפי התקנון אז הייתי מאוד רוצה ללוות את המשפחה שלי בריאים ושלמים עד החופה של הנינים והנינות שלי- לראות גם איפה הם יהיו ומה יהיה איתם וגם באופן כללי ארץ ובעולם”.

 

כתבות נוספות במגזין

2

אין כסף אפילו למסכות…

יוסי גלר וחבריו מחלקים כבר יותר מ-20 שנה לחם ודברי מאפה לכ-500 משפחות בבאר שבע. בחודשים האחרונים ובעקבות הקורונה, הם נאלצים להוסיף לחלוקה משפחות נזקקות רבות נוספות, שצריכות גם מוצרי יסוד כמו שמן וסוכר, ואפילו מסכות להגנה מהידבקות, "אנשים באים היום עם ראש מורם וכבוד עצמי גבוה, כדי לקבל את התרומות, לצערי כל אחד יכול להגיע למצב כזה", אומר גלר. הפנים של המצוקה הכלכלית

מגזין30 ביולי 2020    7 דקות
0

טורף את העולם

במציאות אלטרנטיבית, היה היום אלון גוונדשניידר ראובן נהג משאית ומנהל עסק הגרר המשפחתי בבאר שבע. אולם, אחרי שהות של מספר שנים בארה"ב הוא מנהל כיום משרד עורכי דין מצליח בתל אביב, משמש כעוה"ד של קבוצת כלי רכב היוקרה החזקה בארץ, ושומר על כל כללי המעמד המתחייבים ממגורים במדינת תל אביב. "עצם היותי באר שבעי היה המפתח הראשי להצלחה שלי",

מגזין30 ביולי 2020    9 דקות

כתיבת תגובה