מגזין

“המוזיקה בשבילי היא שמחה”

מגזין8 במרץ 2019    דקה אחת
0

יום האישה הבינלאומי, סיפור הצלחה לפני גיל 30: אילנה קמרס (23) צ'לנית

“המוזיקה בשבילי היא שמחה”
"מקבלת השראה גדולה מהמוזיקאים שפיתחו מוזיקה קלאסית בארץ ובנגב". קמרס | צילום: אלבום אישי

קמרס, אמריקאית שעלתה לארץ בשנת 2018 כדי לנגן בסינפונייטה הישראלית באר שבע, אליה הצטרפה בחודש האחרון. לקמרס תארים בצ’לו ובפיזיקה מאוניברסיטת מישיגן והיא ממארגני פסטיבל שנתי למוזיקה יהודית קלאסית באן ארבור מישיגן.

כמי שגדלה במשפחה של נגנים, היה די ברור שגם היא תתאהב. “בפעם הראשונה שניגנתי בצ’לו, הייתי אצל דודי ודודתי בשיקאגו. בת דוד שלי ניגנה בכינור ובויאולה מגיל 3, דודי ניגן כויולה ראשי בתזמורת הסימפונית שיקאגו, ודודתי היא מורה לכלי מיתר בבתי ספר ציבוריים”, היא מספרת וממשיכה: “המוזיקה בשבילי היא שמחה. דימיון. האפשרות להצטרף לעולם אחר, עולם של סיפורים, צלילים, צבעים, אופי, מתח, ולשתף בחוויה את הקהל. לכן מוזיקה היא הדבר הכי יקר לי בחיים”.

הרגשת פעם שלא התקדמת בתחום שלך כי את אישה?

“לא מניסיון שלי, אבל פעם היה מאד קשה להגשים תפקיד בתזמורת כאישה. אחת המורות שלי הייתה האישה היחידה בעמדה הראשונה של תזמורת אמריקאית בשנות ה-60. המצב היום טוב יותר, בדיוק בזכות נשים כמוה. היא לימדה אותי את החשיבות להיות נוכחת, ישרה, להרשים, ו’לנגן כמו גבר'”.

מה החלום הגדול שלך?

“להיות פה בנגב ולנגן בסינפונייטה זה באמת כמו חלום. אני מקבלת השראה גדולה מהמוזיקאים שפיתחו מוזיקה קלאסית בארץ ובנגב. אחד מהמורים שלי לצ’לו למד בקונסרבטוריון בבאר שבע ומורה שלו ניגנה בסינפונייטה. אני מאד שמחה להצטרף למסורת המיוחדת זו ומקווה שאני אוכל לתרום משהו”.

מה זו אישה חזקה בשבילך?

“השאלה הזו מזכירה לי את התיאור של “אשת חיל” בספר משלי. בשבילי זו אישה שחכמה, שמיומנת גם במקצוע וגם עם משפחתה, שמייצגת את עצמה בכבוד. זה תמיד משאת הנפש שנותנת לי כוח”.

כתבות נוספות במגזין

0

לשמור על סבא וסבתא

העלייה המדאיגה במספר הנדבקים הביאה שוב לחששות גדולים בקרב משפחות הקשישים בבתי האבות. משפחות הקשישים בבית האבות "משען", שם חוו טרגדיה עם מספר נפטרים גדול מקרב הדיירים, התעייפו ממאבקים ומקווים שיעברו את הגל השני בשלום

מגזין9 ביולי 2020    10 דקות
5

הכניסי תחת כנאפך

חלה עם שניצל אאוט, כנאפה אין. הטרנד החדש ששוטף את הקולינריה המקומית הוא הכנאפה. יצאנו לבדוק כמה מהכנאפיות שנפתחו לאחרונה בבירת הנגב וחזרנו שבעים

מגזין9 ביולי 2020    8 דקות

כתיבת תגובה