חדשות

צו לשמירת הניקיון נגד מועצת לקייה

חדשות22 בינואר 2020    דקה אחת
0

המשרד להגנת הסביבה ערך שימוע לראש המועצה אחמד אלאסד, בעקבות פסולת רבה שהצטברה בתוואי נחל רוש, ומועצת לקייה הזניחה את הנחל, ולא פינתה את הררי האשפה

צו לשמירת הניקיון נגד מועצת לקייה
פגיעה בטבע. ביוב ואשפה בתוואי נחל רוש | צילום: המשרד להגנת הסביבה.

פסולת רבה מסוגים שונים הצטברה בתוואי נחל רוש, באופן המהווה מפגע כהגדרתו לפי חוק שמירה על הניקיון, וקברה את מערכת הביוב של מועצת לקייה. ל”שבע” נמסר, שבין סוגי האשפה שהושלכה היו פסולת בניין, אשפה ביתית, גזם, צמיגים ופסדי בעלי חיים. הצטברות הפסולת מהווה סיכון לבריאות הציבור, יצרה מפגע נופי וקשיים בניקוז הנחל ומהווה זיהום מקורות מים.

מנהל מחוז דרום במשרד להגנת הסביבה ברוך ובר, דרש לא מכבר מראש המועצה המקומית לקייה אחמד אלאסד להסיר את המפגע מספר פעמים, ומשדרישה זו לא מולאה נשלחה למועצה התראה. באוקטובר האחרון, ערך מנהל המחוז שימוע לראש מועצת לקייה על כך שמפגע האשפה לא טופל כנדרש, למרות הדרישות וההתראות החוזרות. בשימוע נדרשה המועצה לפנות את שטח המפגע לאתר מורשה לפינוי פסולת לפי כל דין.

בסיורים שנערכו לאחר מכן במסגרת המעקב, בידי מפקחים של המשרד, נמצא שהררי האשפה פונו באופן חלקי בלבד, והמפגע לא הוסר. על כן, הוציא מנהל המחוז צו לשמירת הניקיון לפי סעיף 13 (ב) לחוק שמירת הניקיון, התשמ”ד- 1984. לפי צו זה, על מועצת לקייה לפעול לפינוי ולסילוק מפגע הפסולת משטחה, ולנקוט בכל האמצעים הנדרשים למניעת השלכת אשפה בשטח המפגע  או כל שטח אחר שאינו מהווה אתר מאושר ומוסדר לצורך פעילות.

אם המועצה לא תעמוד בדרישות, רשאים הגורמים המוסמכים במשרד להגנת הסביבה לחייב את מועצת לקייה בתשלום כפול מההוצאות שהוצאו. בנוסף, אי ביצוע צו לשמירת הניקיון מהווה עבירה פלילית, שבגינה ניתן להטיל קנס בגובה של עד 202 אלף שקלים. המשרד רואה בחומרה רבה את אי הטיפול במפגע הפסולת, ולכן אם במועצה המקומית לקייה לא יקיימו את הוראות הצו, ינקוט המשרד להגנת הסביבה בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותו.

כתבות נוספות בחדשות

0

יציבה ביציבות הפיננסית

עיריית באר שבע שומרת על המקום ה-21 בדירוג היציבות הפיננסית של העיריות הגדולות של CofaceBdi

חדשות23 בפברואר 2020    דקה אחת
0

המחאה החברתית הבאה

יו"ר ועדת החינוך לשעבר בכנסת ח"כ יעקב מרגי קרא, בכנס הנגב ה-19 לשלום הילד, לצאת למחאה למען "שינוי תפישתי בגיל הרך"

חדשות23 בפברואר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה