חדשות

טלית ברזל

חדשות19 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

ברכת כוהנים עם טלית ענקית לילדי מועצת שדות נגב

טלית ברזל
תפילת הטלית. הענקת "טלית כל הנערים" | צילום: "משכן התכלת"

"יחד עם לוחמי צה"ל המסורים ועם 'כיפת ברזל' שעשתה עבודה נהדרת, אנחנו כאנשים מאמינים מתפללים יומיום למען שלום החיילים והתושבים. לכן זה היה אך טבעי שברגע שהוכרז על חזרה לשגרה ועל הפסקת האש, ניקח חלק בתפילה המיוחדת הזאת", כך אמר השבוע תמיר עידאן (ראש מועצת שדות נגב).

ל"שבע" נמסר, שאת הדברים נשא עידאן בסיום טקס מיוחד של ברכת כןהנים שנערך בידי רב המועצה הרב אהרון הכהן לילדי כיתות א' בבית הספר היסודי של מושב בית הגדי במועצה, בהנהלת נפתלי סבן.

היוזמה לטקס הייתה של שלמה אברהמי (המנכ"ל של מפעל הטליתות הוותיק "משכן התכלת" בבאר שבע). מיד עם ההודעה על הפסקת האש שהגיעה באיחור מסוים גם לבאר שבע, החליט אברהמי להעניק טלית ענקית, המכונה "טלית כל הנערים", לילדי אחד מבתי הספר ביישובי האזור המוגדר כ"עוטף עזה".

מנכ"ל המפעל יצר קשר עם ראש מועצת שדות נגב, אחת המועצות שהייתה מהמופגזות ביותר בסבב האחרון, והעביר לו את הטלית הבלתי שגרתית, בה נהוג להשתמש בעיקר בשמחת תורה; "טלית כל הנערים" היא אחת הטליתות המבוקשות ביותר בקהילות יהודיות בחו"ל.

כתבות נוספות בחדשות

0

לראשונה: "אות בן גוריון" כהוקרה על תרומה...

בין הזוכים, הזמר והיוצר קובי אוז, הפילנתרופ דוד מיראז' וראש מועצת ירוחם טל אוחנה. "אות הבוגר" הוענק ל-5 בוגרים ובוגרות שהטביעו חותם במשק הישראלי, בהם מנכ"לית קופת חולים "מאוחדת" ומנהלת מפעל הייצור של "אינטל" בקריית גת

חדשות5 בדצמבר 2019    5 דקות
0

עיריית באר שבע – הדור הבא

בתכנון ארוך טווח (כדברי ראש העירייה רוביק דנילוביץ', "זה לא יקרה מחר בבוקר"), מבקשים ראשי הרשות להעביר את רוב משרדי העירייה למגדל משרדים שיוקם במתחם ברגמן שמול בניין הרשות הנוכחי

חדשות5 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה