תרבות ופנאי

קונצרט לחובבי מוזיקת הבארוק

תרבות ופנאי13 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

קונצרט מספר 3 בסדרת "קלאסיקה" של הסינפונייטה הישראלית באר שבע יתקיים בשבוע הבא והוא מוקדש לחובבי מוזיקת הבארוק

קונצרט לחובבי מוזיקת הבארוק
המנצח שלו עד אל | צילום: נדה נבאי

הקונצרט בהשתתפות סולני הסינפונייטה המובילים בתחומם, ירון פרנסקי, הכנר הראשי של התזמורת, שרה פינטלינג-מורג חלילנית ראשית ואורי נהיר חלילן בכיר. כל זאת, בניצוחו של מאסטרו שלו עד אל, אשר רקח תכנית ססגונית ומגוונת, כך הוא מספר על הצפוי לנו בקונצרט: “לתכנית שני נושאים השזורים אחד בשני. הראשון הוא מקבץ שלושה קונצרטים ברנדנבורגים אהובים וידועים, אבל זולת החמישי, הם מבוצעים ב”עיבודים” נדירים ופחות ידועים, פרי עטו של באך עצמו! יש לכם הזדמנות לשמוע איך באך הפך את הקונצ’רטו הברנדנבורגי ה-4 מכינור לצ’מבלו, ואיך הוא ‘שיפר’ את הפרק הראשון של הברנדנבורגי השלישי והוסיף לו כלי נשיפה בצורת פתיחה לקנטטה, 7 שנים מאוחר יותר. הנושא השני של הקונצרט הוא התקופה המופלאה, של עשרות שנים בודדות בלבד, בין שיא הבארוק, המסודר והמרובע, בהובלת האבא באך, דרך סגנון פרוע ופורק עול שנוהגים לכנות “סער ודחף” שאחד ממוביליו הראשיים היה בנו קרל פיליפ, עד הנחיתה לסגנון הקלאסי המרובע והאלגנטי. קרל פיליפ בעצמו, כמו מלחינים נוספים שפעלו באותה תקופה, כמו היידן ובוקריני הוא דוגמא מצוינת למטמורפוזה הזאת שאחזה ביוצרים של התקופה. את הדו-קוטביות הסגנונית הזאת אפשר אפילו לשמוע בתוך הסימפוניה עצמה” .

המשכן לאמנויות הבמה באר שבע. 15,17.12, 20:30.

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

“ביכורים”

בעוד יומיים (23.01), יתקיים אירוע יוצא דופן באזור הנגב: כפר הנוער "ביכורים"- למצוינות באומנויות שבבית החינוך 'נופי הבשור', יפתח את שעריו לקהל הרחב לרגל אירוע חורף ייחודי בסימן 'מחוות'

תרבות ופנאי20 בינואר 2020    2 דקות
0

“הבימה” של אורן

מי שלא רצה את אורן אהרוני כמנכ"ל תיאטרון באר שבע, מקבל אותו כעת כסמנכ"ל התיאטרון הלאומי "הבימה", תחת המנכ"ל נועם סמל, אולי בדרך להיות בעתיד הלא רחוק מדיי מנכ"ל המוסד התרבותי המוביל במדינה > "אני רואה בזה משימה חשובה ומאתגרת, ואני מקווה שנועם ואני נוכל לעמוד בה, ביחד עם הנאמנים", אומר אהרוני לעיתון "שבע"

תרבות ופנאי20 בינואר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה