רכילות ולילה

שיחות על הבר

רכילות ולילה21 בפברואר 2024    2 דקות
0

הכירו את ניב לוי, הברמן של הויקטוריה

שיחות על הבר
צילום: עידן בן חמו ויקטוריה

בסוף השבוע הקרוב אנו מציינים את יום הברמן הבינלאומי (24.2), אז רצינו להכיר לכם את ניב לוי, הברמן של ׳ויקטוריה׳ בר מסעדה בבאר שבע, שמרים את האווירה עם קוקטיילים מיוחדים כמו שרק הוא יודע להכין.

איך הגעת לעולם הברים והמסעדות?

תמיד הדליק אותי כל העולם של סצנת חיי הלילה – ברים ואלכוהול, ובמיוחד גם כל עולם הקוקטיילים. כשהשתחררתי מהצבא עשיתי קורס ברמנים שאחריו הצלחתי להשתלב כברמן במסעדות פה בעיר. באופן כללי, מאוד מסקרן אותי עולם המיקסולוגיה, ללמוד את מאחורי הקלעים של שילוב הטעמים.

מה הקוקטייל האהוב עלייך כברמן? ומהצד השני, איזה קוקטייל פחות?

אני אוהב מאוד קוקטיילים טרופיים אז בשבילי הקוקטייל האהוב הוא "ויקטוריוס'" – טרופי, מתוק, ואין אחד שלא אוהב אותו. גם כשאני מכין קוקטיילים מהראש שלי אני מנסה לשאוב השראה מהטעמים הטרופים שאני אוהב. באופן אישי, אני פחות מתחבר ל"אפרול שפריץ" מבחינת המרירות של האפרול והקמפארי.

איזה טיפ היית נותן להכנה ביתית של קוקטייל?

קודם כל לדעת איזה מוצרים לקנות, מה התוצאה הסופית שאני רוצה להגיע אליה. צריך לשים לב לשייקרים, לעניין המינונים וסדר הפעולות של המתכון. כל טיפה מיותרת או שקשוק לא נכון יכול להרוס את הקוקטייל. טיפ מנצח: לדעת איך לשקשק ולשקשק מכל הלב.

מה הקוקטייל האהוב ביותר על הלקוחות?

ב"ויקטוריה" הקוקטייל שתמיד מצליח עם כולם הוא ה"ניבאוס" – שילוב של וודקה עם ליקר מלון ומונין (ליקר לא אלכוהולי), פסיפלורה ולימון, שקשוק וסגירה עם חמוציות. קוקטייל חמוץ, מתוק וטרופי שתמיד נותן טעם לעוד. הוא גם קוקטייל יפה מאוד בצבעים שלו – החצי התחתון ירוק והחצי העליון אדום.

תפנק את הקוראים עם מתכון מנצח שאפשר להכין בבית? 

מתכון לאוהבי הוויסקי – "הניו יורקר": 60 מ"ל וויסקי (עדיף וויסקי כהה אבל לא חובה), 30 מ"ל מייפל, 15-30 מ"ל מיץ לימון (לפי רמת החמיצות המועדפת), שקשוק וסגירה עם 30 מ"ל יין אדום ששופכים לאט על גב של כפית.

 

כתבות נוספות ברכילות ולילה

0

הספיישלים של כרמים חוזרים

רכילות ולילה20 במרץ 2024    דקה אחת
0

חוגגים אהבה בויקטוריה

רכילות ולילה13 בפברואר 2024    דקה אחת

כתיבת תגובה