ספורט

חדשות מתפרצות

12:08 / דיווח: כוחות המשטר הסורי הפציצו עם זרחן עיירה בפרברי אידליב

12:08 / 18 הרוגים בהתרסקות מסוק באתיופיה

12:08 / קרית מוצקין: פועל בן 17 נפצע בינוני במהלך עבודה וסובל מחבלות בגפיים

12:08 / מעצרו של עודד וייס, החשוד באונס שתי נשים, הוארך עד ליום ראשון

12:08 / דיווח: אבו מאזן יציג באו"ם אלטרנטיבה ל"עסקת המאה" של טראמפ

12:08 / בן 50 מהדרום הואשם באונס בתם של חבריו בעת שהייתה קטינה

12:08 / פועל כבן 30 נפצע בינוני לאחר שנפל עליו חפץ מגובה רב

11:08 / 200 ליטר סולר דלפו במפרץ אילת מגוררת אוניות של הנמל

11:08 / מחיר הדלק יעלה בלילה שבין שבת לראשון ויעמוד על 6.59 ש"ח לליטר

11:08 / שביתה בחברות אגד תעבורה וסופרבוס ביום ראשון הקרוב

11:08 / ליברמן: "הקרב הבא יכריע את עיצובה של סוריה"

10:08 / פרקליטו של הנאשם ברצח הכפול בנתניה: "מתמודד תקופה ארוכה עם מחלות נפש"

10:08 / שלושה הואשמו בהקמת מעבדת סמים בשרון

09:08 / רוסיה: 25 כלי שיט ו-30 מטוסים ייקחו חלק בתרגיל בים התיכון

09:08 / תינוק נכווה מחלב רותח ביישוב בשרון, מצבו בינוני

09:08 / בנק מזרחי טפחות רשם ירידה של 48% ברווחים ברבעון השני 2018

09:08 / ראשל"צ: פועל בן 33 נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מגובה

08:08 / הוארך מעצרו של החשוד בתקיפת תושבי שפרעם

08:08 / שני פלסטינים נעצרו עם 3 מטענים בכניסה לביהמ"ש הצבאי בשומרון

08:08 / רמטכ"ל צבא איראן: "האויב יסבול במידה וייצוא הנפט של איראן ייעצר"

08:08 / הרצח במרכז הגמילה בנתניה: החשוד הואשם ברצח כפול

07:08 / בעקבות משאית שעלתה באש: כביש 70 נחסם לתנועה מצומת שפייה לצומת בת שלמה

07:08 / ארדן: "מעריך שהבחירות יהיו במרץ, אין פתרון למשבר הגיוס כרגע"

06:08 / שני גברים נעצרו בנתב"ג כשברשותם 28 ליטר של "סם האונס"

מתנה לחג

ספורט3 באפריל 2018    4 דקות
0

וועדת התמיכות של עיריית באר שבע, החליטה להחזיר את התמיכה העירונית לעמותות הפועל ב"ש נשים בכדורגל ולמכבי ב"ש

מתנה לחג
הפועל נשים. חג שמח | צילום ארכיון | אילן שי

ערב חג הפסח, היה שמח מאוד במועדון כדורגל נשים של הפועל באר שבע, זאת לאחר שוועדת התמיכות העירונית החליטה להחזיר לעמותה את התמיכה העירונית שנשללה ממנה בחודש דצמבר 2017.

כזכור, פרסמנו בלעדית בעיתון “שבע” כי “וועדת התמיכות של עיריית באר שבע, החליטה לבטל את התמיכה לעמותה, בטענה כי, “שכרה של עובדת העמותה פ.ב, חורג מהוצאות הנהלה וכלליות. העמותה נדרשה להעביר לעירייה הסבר לגבי מהות תפקידה של פ.ב”. במהלך אותו הזמן, ועד להחלטה החוזרת של וועדת התמיכות בעיריית באר שבע העובדת הלכה לעולמה. היו”ר מיכאל ראובן סיפר אז, “לאחר הודעת העירייה, העובדת אושפזה במחלקה האונקולוגית בבית החולים “סורוקה”, ומצבה הבריאותי החמיר בגלל הסיטואציה שנוצרה. היא הפסיקה לאכול ולשתות. היא אהבה את הקבוצה ולקחה קשה את המצב. הודעתי לעירייה על מצבה הרפואי ואפילו צירפתי אישורים רפואיים, אבל במקום לאחל לה החלמה מהירה, הם שאלו למה העמותה לא משלמת לה ימי מחלה וחופשה”. שבועיים לפני שנפטרה, אמרה עובדת העמותה ל”שבע”: “אני עובדת בעמותה 20 שנה, עושה כל מה שנדרש ועוזרת בכל מה שאפשר. בעירייה מכירים אותי ויודעים מי אני ומה אני עושה. אני מלווה את הקבוצה ככה הרבה שנים. כשהיה לי כוח הייתי באה לכל משחקי הבית. זה יהיה נורא אם הקבוצה הזאת תתפרק, ולא יהיה בית לעשרות ילדות שמצאו משפחה אצלנו”.

מה בעצם השתנה בעיריית באר שבע, שחזרה בה מהחלטתה? בפרוטוקול וועדת התמיכות האחרונה צוין בנושא: “במהלך פיקוח על התמיכה נמצא כי בשנים 2017-2016, חרגה העמותה מהתקרה המותרת של הוצאות הנהלה וכלליות. בעקבות כך, החליטה וועדת התמיכות מיום 17.12.17 לבטל את התמיכה שאושרה לעמותה לשנת 2017. העמותה הגישה ערר על החלטת מחלקת התמיכות. לאור האמור, התקיים בירור מול העמותה ביום 22.1.18 אשר במסגרתו נדונו הפערים בין התגובה לבין המפורט בערר.

לאחר קבלת ההבהרות מהעמותה, נראה כי יש לייחס את שכרה של גב’ פ.ב לעלות הפעילות ולא להוצאות הנהלה וכלליות. ומשכך, אין חריגה בהוצאות הנהלה וכלליות על פי הנחיות החשב הכללי”. הוחלט: “נמצא כי לא קיימת חריגה בהוצאות הנהלה וכלליות ואין מניעה לתשלום התמיכה בהתאם לנוהל התבחינים”. היו”ר ראובן, הגיב להחלטה החדשה: “הבאנו את המסמכים והטיעונים שלנו בפני הוועדה, שקיבלה את הטיעונים ותיקנה. הראינו להם שאנחנו מתנהלים בצורה נכונה, שקופה וישרה. טענתי כל הזמן שאנחנו בסדר גמור ומתנהלים בצורה מושלמת”.

בפן המקצועי, קבוצת הבוגרות של הפועל באר שבע בכדורגל עם המאמן אבי חיון, הבטיחה למעשה את עלייתה לליגת העל, לאחר חמש עונות רצופות (משנת 2013), בהן שיחקה בליגה הלאומית. לעיתון “שבע” נודע, כי משחק ההכתרה מתוכנן להיות באצטדיון “טרנר”, שם גם יתקיימו חגיגות האליפות הרשמית. במקביל, עלו “האדומות” מבירת הנגב לשלב חצי גמר גביע המדינה, ובו ייפגשו את עירוני רמת השרון מצמרת הליגה הבכירה. “אנחנו כבר מתכננים את העונה הבאה בליגת העל”, סיפר היו”ר ראובן והוסיף, “נביא ארבע שחקניות זרות משוויץ ושבדיה. המטרה שלנו תהיה להגיע לפלייאוף העליון של ליגת העל”.

מיכאל ראובן

מיכאל ראובן | צילום: פרטי

הוחזרו כספי תמיכות גם למכבי ב”ש

וועדת התמיכות בעיריית באר שבע החליטה להחזיר לעמותת מכבי באר שבע בוגרים בכדורגל, סכום של 43,411 אלף שקלים, שקוזזו מהתמיכה של שנת 2017.

כזכור, כפי שפורסם לראשונה בעיתון “שבע”, “במסגרת פיקוח על התמיכות לשנים 2016-2017, נמצא כי העמותה שילמה שכר לחבר ועדת ביקורת, בגין עבודתו כשחקן בעמותה, זאת בניגוד לכללי ניהול תקין וחוק העמותות. בעקבות כך, החליטה וועדת התמיכות מיום 17.12.17 לקזז מהתמיכה לשנת 2017, חלק יחסי בגובה השכר ששולם שלא כדין”.

בוועדה אמרו כי, “העמותה הגישה בקשה לדיון חוזר, שבו ציינה כי תשלום שכר לחבר וועדת התמיכות נעשה בתום לב, ומן הרגע שנודע לעמותה שיש בעיה בהעסקתו, היא פעלה במיידית להחלפתו. עוד ציינה העמותה כי המועדון החליף בעלות ב-3 השנים האחרונות, ונרכש על ידי בעלי עסקים מקומיים מתוך מטרה לתרום לקהילה ולקדם ילדים מהאוכלוסייה החלשה. קיזוז התמיכה והקטנת התקציב יובילו לפגיעה בתכניות השנתיות ובהיקף הפעילות החברתית”.

הוחלט: “בשל הנסיבות שפורטו , ולאור העובדה שהעמותה פעלה לתיקן מידי של הליקוי, הוועדה ממליצה להיענות לבקשת העמותה, לבטל את החלטת העמותה מיום 17.2.17 ולשלם לעמותה את החלק של התמיכה שקוזז בשנת 2017. היה ובמהלך שלוש השנים הבאות ימצא כי העמותה פועלת שלא בהתאם לכללי ניהול תקין, הנוהל והתבחינים, העמותה תידרש להשיב לעירייה את סכום התמיכה שקוזז בשנת 2017 דהיינו 43,411 אלף שקלים”.

ניר חזות. מנכ”ל מכבי באר שבע | צילום: אילן שי

כתבות נוספות

0

עם הראש מעל למים

משחק מרתק באילת החזיר את הצבע לפנים של האדומים מבירת הנגב (84:88), שפותחים בהכנות למשחק הנעילה מול מכבי חיפה בשני בקונכייה, במטרה להתברג בפלייאוף. 23 נק' לברוינסמה

ספורט10 ביולי 2020    דקה אחת
0

הפועל “תדיראן” באר שבע אומרת לא לאלימות...

שחקני הקבוצה עלו עם חולצות עליהן נכתבו שמות נשים אשר היו קורבן לאלימות ונרצחו בשנה האחרונה

ספורט8 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה