טורים אישיים

“גרפופלוגיה” | אהבה ואכזבה דרך האותיות

טורים אישיים17 בינואר 2018    2 דקות
4

כמו הסיסמוגרף לתנודות האדמה, כך האות ס' לרחשי הלב. הגרפולוגית חסיה שירי, על כוחה של האות ס'

“גרפופלוגיה” | אהבה ואכזבה דרך האותיות
חסיה שירי | צילום: ליאת לומברוזו

בכוחה של האות ס’ לספר לנו על החוויה הרגשית אותה חווה הכותב בזוגיות נכון לאותה תקופה. האם הוא מאוהב? האם הוא חווה אהבה נכזבת או מצוי בזוגיות ארוכה ויציבה? בבדיקה נתייחס בעיקר למיקום סגירת האות ס’, שמבלי שנבחין, משנה את מיקום סגירתה עם כיוון השעון וסובבת לה כך כל חיינו וע”פ תנודות ליבנו. לשם בדיקה עצמית כתבו את המילה סוסים מס’ פעמים.

כאשר האות נסגרת למעלה ולעיתים אף יוצרת צורה של לב, הדבר מעיד כי הכותב מצוי בשיא הרגש והמאוהבות, דבר המאפיין בד”כ תחילתה של מערכת יחסים עד לארבע שנים. בתקופה זו רמת הרגש הגבוהה גורמת לתחושת אופוריה ומערפלת לנו את הראייה האובייקטיבית לגבי בן זוגנו, הכול נראה ורוד, כל מכשול נראה הזדמנות וכל פגם באופי מתקבל בסובלנות.

לאחר תקופה זו אנו חווים בדרך כלל תהליך של התפכחות, המביא אתו צורך להתמודד עם המציאות כהווייתה – הכרה והשלמה עם החסרונות של בן הזוג שעד עתה ראינו כמושלם. בתקופה זו האות ס’ תתחיל לעשות את סיבובה ותיסגר בצד ימין.

כאן מתחילה העבודה הקשה בבניית הקשר הזוגי על בסיס יציב יותר ומציאותי, שבסופו של דבר מביא לחיזוק הקשר, או לחילופין להתפרקותו בשל אי היכולת לגשר על הפערים.

כאשר האות נסגרת למטה, הדבר מורה על תחושה של מפח נפש, אכזבה. שברון לב הנובע מהמשבר הקשה שפקד את הזוגיות בשל חילוקי הדעות או בשל בגידה של בן הזוג. שבר כזה יכול להוביל או להתאוששות ובנייה מחדש, הבאה לאחר גישור על הפערים והשלמה עם הקיים, או לפרידה סופית בשל אי היכולת לאחות את הקרעים.

סגירה בצד שמאל מלמדת על התאוששות ויציאה מהמשבר, או לזוגיות חדשה, או לחיזוק היחסים הקיימים.

סגירה בחלק העליון שמאלה, מלמדת על מצב של שיגרה, השלמה עם הקשר הקיים לטוב ולרע. מצב זה מתאים מאוד לאנשים שמרנים שזקוקים למסגרת בטוחה וליציבות בחייהם. לעומת זאת, לאנשים האוהבים שינויים והרפתקאות, זהו מצב מאוד בעייתי העלול להוביל לשבירת הקשר או בגידה.

ועוד…

ס’ בצורת עיגול – מראה על מסירות רגשית וגם ילדותיות ופגיעות.

ס’ צרה – מראה על קרירות,זהירות, הימנעות, ביישנות מוגזמת.

ס’ קטנה – מראה ביישנות ומופנמות וקושי לפתוח את הלב לרגשות.

ס’ מלאה – מראה על חושניות, חום, נהנתנות, נרקיסזם ויצרים חזקים.

 

חשוב לציין כי יש לבדוק את בתוך הקונטקסט של כתב היד ולעגן את הממצאים עם פרמטרים נוספים. לכן לא צריך לקפוץ למסקנות פזיזות.

 

חסיה שירי היא גרפולוגית, מרצה ומנחת סדנאות grapho-team לעובדים ומנהלים והיא מזמינה אתכם לשלוח למערכת כתבי יד עם שאלה, כשאחד מכם יזכה למענה ישיר ופרטי.
שאלות לחסיה יש לשלוח ל: dddsheva@gmail.com

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

אלימות ואילמות

איפה אהיה ביום הבא?

טורים אישיים17 ביוני 2020    2 דקות
0

אבא ואמא אני פה – חלק ב’

אשתו של אמיר שקיבלה עצות אחיתופל נערכה מבעד מועד, הזמינה משטרה שתפנה את אמיר מביתו שלו, כאשר היא טוענת שפעל נגדה באלימות על מנת שהמשטרה תגיע ואמיר יפנה את ביתו בבושת פנים מבלי להקים מהומה לעיני הילדים ההמומים

טורים אישיים31 במאי 2020    5 דקות

כתיבת תגובה

 • אורטל לוי

  יקירתי,טור מעניין ומעורר הרבה שאלות ותהיות…
  תוך כדי קריאה מצאתי את עצמי כותבת באוויר את האות ס….
  אשמור למפגש בינינו את התוצאה.
  בהצלחה!

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   תשובה למטה חחחח

 • יובל
  גרפופלוגיה

  יש סוסים שמדברים עברית … ואני בטוחה שנתחת כבר את כולם 🙂 טור מרתק ומעניין עד מאוד, מחכה לשאר הגיגי האותיות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   תודה יובל?