טורים אישיים

הגנה על הבית

טורים אישיים8 בנובמבר 2023    דקה אחת
0

ד"ר אסתר לוצאטו, יו"ר עמותת 'ישראל למען הנגב': "לאחר שנים של שאננות לאומית וקיבוצית וטמינת הראש בחול, הציבור שלנו חייב להתפקח"

הגנה על הבית
ד"ר לוצאטו | צילום: עדי מילר

הטבח האלים והמפלצתי שביצע החמאס בתושבי הישובים בעוטף עזה ב-7 באוקטובר, צריך להיות קריאת השכמה לכולנו. ובמיוחד ליישובי הנגב והדרום, שחייבים לגבש ולחדד את תפיסת הביטחון היישובית ולארגן היטב את כיתות הכוננות בכל ישוב וישוב, הן להגנה מפני גורמים עוינים שמסכנים את חיינו, והן לאבטחה השוטפת מפני גורמים עבריינים" כך אמרה השבוע ד"ר אסתר לוצאטו, יו"ר עמותת ישראל למען הנגב.

לדברי ד"ר לוצאטו, מיד אחרי שלוחמי המילואים יחזרו הביתה והמדינה כולה תפעל במתכונת של שיגרת חירום ולחימה – יהיה על ראשי הישובים שלנו בנגב ובדרום, להתארגן ולבנות כהלכה את כיתות הכוננות היישוביות. עליהם לגייס ולהרחיב את השורות שלהן, לחמש את המתנדבות והמתנדבים בנשקים ותחמושת, לאמן אותם ולהבטיח את הביטחון של כל ישוב וישוב.

עוד הוסיפה לוצאטו: "אם למדנו משהו מאסון הטבח בעוטף, זה שחובה עלינו להבטיח את העצמאות של רכזי הביטחון, להבטיח את הציוד והתחמושת שלהם ולשחרר אותם מתלות בביורוקרטיה צה"לית או משטרתית מכל סוג שהוא. מדובר בהצלת נפשות ממש".

ד"ר לוצאטו ציינה גם את הצורך לשלב אמצעים פיזיים וטכנולוגיים מתקדמים בהגנה של כל ישוב וישוב: גדרות אלקטרוניות, מצלמות אבטחה, חיישנים, שער חשמלי ועוד.

"יש חשיבות עצומה לעובדה שכוח ההגנה היישובי יהיה מורכב מבני הקהילה עצמה, זוהי 'הגנה על הבית' . כדאי לזכור, ישראל הפעילה בעבר כוחות מסוג משמר אזרחי ובכל ישוב קיימת כבר תשתית לכך".

לסיכום אמרה ד"ר לוצאטו: "לאחר שנים של שאננות לאומית וקיבוצית וטמינת הראש בחול, הציבור שלנו חייב להתפקח ולהבין שמדובר בפתרון הנכון לאתגר הביטחוני המורכז. לא מדובר פה חלילה בהקמת מיליציה פרטיזנית, אלא בכוח ביטחוני שיהווה רובד נוסף בשכבת הביטחון הלאומית של כולנו. עלינו להבין ולהפנים את עומק האיום הנשקף לנו בכל חומרתו".

ד"ר אסתר לוצאטו היא יו"ר עמותת 'ישראל למען הנגב'

 

 

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

עוברים דירה עם ילדים

עזיבת הבית המוכר, החדר האהוב והסביבה היומיומית, הם שינויים משמעותיים למבוגרים שבינינו, ועל אחת כמה וכמה לקטנטנים. איך עוזרים לילדים להסתגל למעבר וכיצד גורמים להם "להרגיש בבית" בבית החדש?

טורים אישיים23 באוגוסט 2022    3 דקות
1

מצילי הנשים והתינוקות

ד"ר איתן לויטס, רופא מומחה ברפואת נשים ופריון בכללית מחוז דרום ורופא בכיר ביחידת הפריון/IVF בבית החולים בלינסון מקבוצת כללית על הריון, לידה ורפואת נשים במחנות הריכוז

טורים אישיים26 באפריל 2022    4 דקות

כתיבת תגובה