טורים אישיים

זווית מהיציע | מי הבוס?

טורים אישיים16 במאי 2019    4 דקות
0

הסיבה שבגללה אבי בוחבוט צריך לעזוב את אשדוד, הקשר בין אלונה ברקת לחאליסי ממשחקי הכס ושני הבישולים של ג'ון אוגו שלא צריכים לבלבל אתכם

זווית מהיציע | מי הבוס?
אוגו, ברקת, בוחבוט | צילומים: דני מרון

אבי בוחבוט: לא יהיה כלום, כי לא היה כלום?

בשנות ה-80 שודרה הקומדיה המצליחה “מי הבוס?”. ב-2019 – ככה, משום מקום, צצה לה באשדוד קומדיה לא פחות מצחיקה, ואחרי ההישארות בליגה – גם מצליחה, עם אותו השם.

לפני שניכנס לעומק וננתח את הדמויות, אני רוצה לברך את אבי בוחבוט, דן ביטון וגם את עמראן אלקרינאווי, נציגינו הבאר שבעים, שעשו את הבלתי ייאמן. מגיע להם שאפו גדול.

יחד עם זאת, על ההצלחה של בוחבוט, מעיבה “מלחמת הקרדיטים”, אבות ההצלחה שאחראים להישג. גם היום, פרשני התקשורת, שואלים בכל ראיון “מי הבוס?”, אבל אבי בוחבוט הוא היחיד שמתעקש לתת לכולם קרדיט, לפני שהוא זוקף את ההישג לעצמו.

אבי בוחבוט | צילום: באדיבות מ.ס אשדוד

למרות שהביא את בוחבוט ולמרות שהמאמן צלח במבחן התוצאה, הבעלים ג’קי בן זקן עדיין לא הודיע כי הוא ימשיך בעונה הבאה. אפילו קרדיט קטן לא נתן לו בראיון “האליפות” בסיום משחק ההישארות. המאמן הראשי בפועל, משה אוחיון, הגדיל לעשות זאת כש”עשה סדר” וסיפר לרון קופמן ויונתן הללי שבפן המקצועי הוא הבוס. רק בוחבוט, שעדיין לא למד שבמקצוע הזה, בליגה הזו, אתה צריך כל הזמן לדחוף את עצמך, מתעקש להבליט את השאר ולא את עצמו.

עכשיו, אחרי שנכנס לברנז’ה של מאמני ליגת העל, בוחבוט חייב לחפש את ההזדמנות האמיתית שלו, להיות מאמן ראשי בלעדי בקבוצה אחרת. רק הצלחה כזו, תשים אותו באמת על המפה.

אלונה ברקת: לא יהיה כלום, כי לא היה כלום… בבחירות?

לראשונה מאז הבחירות, לא נכתבה השבוע כתבה שכותרתה “לראשונה מאז הבחירות: אלונה…”. העובדה שבאר שבע ניצחה את בני יהודה, תרמה במקצת לכך שאף אחד לא התעניין השבוע אם נשיאת המועדון הייתה באצטדיון המושבה, האם הפועל באר שבע עדיין מעניינת אותה, או אפילו האם היא כבר סלחה לאוהדים שלא הצביעו לה, או שהחלוץ הספרדי עם הרזומה המרשים של שני שערים בעשרה משחקים, בליגה השנייה בספרד זה העונש שלהם.

בימים אלה, בזמן שאנחנו שומעים את כל בעלי הבית בליגת העל מתראיינים ושופכים אור על העונה הבאה, ובניגוד לתקופת טרום הבחירות בה ברקת דקלמה את מצע הבחירות שלה לכל כלי תקשורת שרק רצה לשמוע, היא לא מתראיינת.

יתרה מכך, לפני הבחירות שמענו הרבה סיסמאות כמו “דין הדרום כדין תל אביב”, “אני אהיה שרת הדרום”, “הנציגה שלכם בכנסת”. המצב הביטחוני עלה לא מעט כנושא שברקת מתעניינת בו ורוצה להעלות אותו לסדר היום. ואז… הפסד בבחירות וזמן קצר לאחר מכן, הסלמה ושוב טילים על הדרום. הפעם, בזמן שבאר שבע מופגזת, אשקלון עיר הולדתה חוטפת מטחים כבדים והדרום במקלטים; מי שהנושא היה כה חשוב לליבה לפני הבחירות, בחרה להעלות פוסט ותמונה מטקס סיום שמיניסטים – ההילולה של צופי צהלה. רק שעה לאחר מכן, יום שלם אחרי תחילת ההסלמה, כתבה “מתפללים לשקט בדרום”.

נשאלת השאלה: מי הבוס? אלונה שלפני מערכת הבחירות או “אם הדרקונים” שאחריה?

אחרי צפייה בפרק האחרון של “משחקי הכס” השבוע, לא יכולתי שלא להשוות את חאליסי לברקת. שתיהן, מאוכזבות מנתיניהן, לאחר שציפו שיקבלו אותן כמלכותיהן הטבעית. חאליסי משחררת את הדרקון וזורעת הרס, ברקת לא עושה כלום. בשני המקרים הממלכה מתפרקת.

הגיע הזמן שהיא, ברקת זאת אומרת, תבהיר לכולם בקולה, עד כמה היא מעורבת? האם הספקולציות בתקשורת נכונות ואיזה לא? והכי חשוב: אם אמרו שהתקציב השנה היה מוגזם ושהוא יצטמצם בשנה הבאה, למה כרגע זה בכלל נראה שהעונה הבאה תהיה עונה פיננסית? צמצום ההתחייבויות, אולי רגע לפני עזיבה?

אלונה ברקת | צילום: “הימין החדש”

אגב, מהרגע שאלונה הודיעה על “עזיבה לפוליטיקה” והעברת זכויות הניהול לאסי רחמים ועד למועד הבחירות, באר שבע שיחקה 8 משחקים, בהם רשמה הפסד אחד (בגלל טעות שיפוט, יומיים אחרי ההודעה הדרמטית), תיקו אחד ו-6 ניצחונות. מאז ה-9 באפריל, כשלא ברור מה עתידו של המועדון, באר שבע ניצחה רק במשחק, השבוע מול בני יהודה. ותספרו לי שזה לא משפיע על הקבוצה?

חבר אמר לי השבוע שהסיפור בין באר שבע לאלונה מזכיר לו זוג נשוי שרב קצת, האישה עזבה את הבית לתקופה מסוימת, נרגעה וחזרה לבעלה. עניתי לו שבמקרה הזה אולי האישה חזרה הביתה, אבל בני הזוג עדיין ישנים בחדרים נפרדים וחייבים ללכת לטיפול זוגי דחוף.

ג’ון אוגו: לא יהיה כלום, כי לא משלמים כלום

הקשר הניגרי של הפועל באר שבע ענה השבוע לשאלה פעמיים. פעם אחת בבישול לחאתם אלחמיד ובפעם השנייה לבן שהר. “מי הבוס?”, אוגו בוס. כשהוא רוצה. יחד עם זאת, הגיע הזמן לחפש בוס חדש, כזה שרוצה להיות כאן.

ג’ון אוגו | צילום: דני מרון

כתבות נוספות בטורים אישיים

3

להתחבר לכוחות של עצמנו

שירלי אשכנזי, מומחית בפיתוח מענים בבריאות הנפש, מציעה חמש נקודות מבט איך להתחבר לכוחות המצויים בנו

טורים אישיים3 באוגוסט 2020    2 דקות
0

שבוע נהדר לנגב ולבאר שבע / ד”ר...

ד"ר אסתר לוצאטו, מנכ"לית קבוצת לוצאטו, על שבוע בו הנגב קיבל חיזוק רציני

טורים אישיים16 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה