טורים אישיים

"אני מלא הערכה על העמידה האיתנה"

טורים אישיים18 באפריל 2019    2 דקות
0

מפקד פיקוד הדרום - אלוף הרצי הלוי בטור אישי לחג

"אני מלא הערכה על העמידה האיתנה"
אלוף הרצי הלוי, מפקד פיקוד הדרום | דו"צ

אזרחי הדרום,

חג הפסח והימים החשובים הבאים אחריו – יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות, מהווים עבורי הזדמנות טובה לכתוב לכם מספר מילים.

מבין אזורי הדרום היפים והנרחבים, רצועת עזה העסיקה אותנו רבות. שנה מאז החלו הפגנות הטרור בגבול הרצועה, שנה בה חווינו מספר ימי הסלמה, שכללו ירי רקטות וניסיונות טרור לאורך הגדר. נוכח אירועים אלה, הצלחנו למנוע ניסיונות לחדירות לשטח הארץ ועמדנו איתנים על הגדר, לבל יצליחו ניסיונות הטרור.

אנו מסכמים אירועים אלה, תוך רצון לראות אביב וקיץ בטוחים ושקטים יותר. חיילי פיקוד הדרום עושים לילות כימים על-מנת להגן ולשמור על שגרת חיים בטוחה, אנו מקדישים זמן רב לאימונים ולמוכנות לכל תרחיש שעשוי להתפתח.

בקרוב אציין שנה ראשונה אתכם, תושבי הדרום, ואני מלא הערכה על העמידה האיתנה, על הנכונות לקיים דרום אדום, מרוצים ואירועי תרבות, גם לצד ימים מתוחים. אנו המפקדים פוגשים אתכם התושבים באתרי נפילת הרקטות, בלילה של רעש והתרעות ושומעים מצוותי החוסן על האתגר לשמר שגרה במציאות זו. דעו שחיילי צה״ל ומפקדיו יודעים את שאתם חשים, נמצאים לצדכם ופועלים כל העת למען מצב בטוח ושקט יותר.

אלוף הרצי הלוי, מפקד פיקוד הדרום | דו"צ

מקום המדינה שזורים צה״ל וההתיישבות בדרום זה בזו, נמשיך לחזק זאת ולהפגין חוסן משותף מול כל האתגרים.

בחג הפסח נציין כ-3,300 שנה ליציאה מעבדות לחירות. המסע מחירות לעצמאות שעשה העם היהודי, כואב ומפואר כאחד. לקראת יום השואה יבקרו חיילי הפיקוד ניצולי שואה בעיר באר שבע, כחלק מההערכה לניצולים ומהרצון ללמוד, לדעת ולשמר את זיכרון השואה בקרב הדור הצעיר.

בימים אלה ניפגש עם המשפחות השכולות, נלווה ונתמוך. נמשיך לפעול להשבת חללי ונעדרי צה"ל ובהם סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול לקבר ישראל.

בשנה החולפת נהרגו שני חיילי צה״ל בפעילות ברצועת עזה: סמ״ר אביב לוי ז״ל מחטיבת גבעתי וסא״ל מ׳, שנהרג במבצע מיוחד בתוך הרצועה. נתייחד עם זכרם בגב זקוף ובראש מורכן. חינוך, ידיעה וגבורה, הם המענה שלנו לאתגרי העתיד.

ברצוני לאחל לכל תושבי הדרום אביב שמח, ימי חירות, חוסן ועצמאות.

צה״ל ימשיך בעשייתו, ברוח חג הפסח – לשאת באחריות למען שימור החירות והעצמאות.

אלוף הרצי הלוי,
מפקד פיקוד הדרום

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

התמדה זה הכל

אז מה עניין הקושי בלהתמיד? בלהתחיל משהו ולהתמיד בו לתקופה ארוכה, לחודשים, שנים ואפילו חיים שלמים? מה ההבדל בין אנשים מצליחים לאנשים ש...לא?

טורים אישיים8 ביולי 2019    דקה אחת
2
יניב סול   

זווית מהיציע | כשבאר שבעי מציל את...

על הרכש הכי טוב שבאר שבע אפילו לא שקלה לעשות, על תפקיד המנודים בחלון העברות ועל חנן ממן, שכבר לא פה מזמן. רק שהוא עדיין לא יודע זאת

טורים אישיים4 ביולי 2019    3 דקות

כתיבת תגובה