טורים אישיים

זווית מהיציע | אחד בפה, אחד בלב

טורים אישיים20 במרץ 2019    3 דקות
1

תגידו, גם אתם מרגישים שג'ון אוגו כבר לא בדיוק סופר אתכם?

זווית מהיציע | אחד בפה, אחד בלב
xhhoסיים את דרכו בהפועל באר שבע? ג'ון אוגו | צילום: מאיר אבן חיים

מכירים את הביטוי הניגרי הידוע: “Show me yours, and i’ll show you mine”? בתרגום חופשי – “אם תראה לי את שלך, אראה לך את שלי”. טוב, זה לא בדיוק ביטוי ניגרי, אבל זה בדיוק מה שג’ון אוגו עשה השבוע לאוהדי באר שבע. הם הראו לו רק אהבה, והשבוע, הוא הראה להם (שוב) שהאהבה הזאת חשובה לו, כל עוד הוא מקבל שדרוג בשכר. עכשיו, כשזה די ברור שהוא לא יישאר, אוגו מחזיר להם בזה שהוא עושה מה שבא לו, כולל להיתפס בפעם השנייה, כשהוא נוהג תחת השפעת אלכוהול.

נכון, אדם יכול לעשות טעויות, זה קורה. אבל אם טעית פעם אחת, לא נורא. אם חזרת על הטעות? אתה מצפצף עלינו ועל כל הדבר הזה שנקרא הפועל באר שבע. וזו הייתה הפעם השנייה שהוא נתפס, כשהוא שתוי לפי חוק, ונוהג.

נאלץ להתמודד עם הרבה דברים שהם לא כדורגל. אסי רחמים | צילום: דני מרון

ותגידו, זוכרים את הפעם הקודמת? אם אני או אתם נתפסים בעבירה כזו, שוללים לנו את רישיון הנהיגה ל-30 יום, ואז משפט ועונש… מה היה העונש של אוגו בפעם הקודמת? זה שהמדינה צריכה להטיל עליו. היה משפט?

עכשיו, עזבו רגע את הצד המקצועי, כששחקן יוצא “לבלות”, ושותה אלכוהול בכמות כמעט כפולה מהמותרת בחוק, זמן קצר לפני משחק כל כך חשוב, או יותר נכון יום לפני המשחק מול נתניה, מה עם הצד המוסרי של העניין? אוגו הוא לא עוד שחקן בקבוצת כדורגל שלא מעניינת אף אחד, אלא דמות לחיקוי לאלפי ילדים שרואים בהערצה כל דבר שהוא עושה, כל תנועה, כל סטאטוס ב”פייסבוק”, כל סטורי ב”אינסטגרם”. “אני רוצה להיות בדיוק כמו אוגו, כשאהיה גדול”, אמר לי אחד הילדים האלה, לא מזמן.

צילום: דני מרון

ובכן, אותו כדורגלן מחונן (בפרופורציות של הכדורגל הישראלי כמובן…), אולי השחקן הזר הכי טוב ששיחק פה, זה שדואג תמיד להעלות סטורי עדכני, ולספר לאוהדי הפועל באר שבע כמה הוא אוהב אותם, שכח לעשות זאת הפעם, והסתפק בסטאטוסים על הזימון לנבחרת ניגריה. איפה “טעיתי”? “מתנצל”? איפה ההבנה שזה לא בסדר? איפה “ילדים, אסור לשתות ולנהוג”? ובלי קשר, איך דבר כזה עובר גם על סדר היום בנבחרת ניגריה?

מצטיין, אבל לא מוזמן. אוהד לויטה | צילום: דני מרון

אבל זה אוגו, ילדים. יום אחד הוא אומר אל תאמינו לכל מה שכתוב בתקשורת, “אני רוצה להישאר”. למחרת, הוא כבר מעלה סרטון ביצועים לסוכן/ קבוצה הבאה שלו ונפרד מהחברים באינסטגרם. יום אחד הוא נותן את כולו על המגרש כי זו מכבי תל אביב, ובמחזור שלאחר מכן מרוואן קבהא נראה כמו ג’ון אוגו, שנראה כמו מרוואן קבהא מול מכבי תל אביב.

אז, ניסיתי באמת למצוא משפט ניגרי שיתאר הכי טוב את הסיטואציה (לא באמת…), אבל אנחנו הישראלים אוהבים משפטים פשוטים, בעברית, שכולם מבינים. ואם אנו מדברים על אוגו, אז כנראה שהמשפט שהכי מתאים לו זה “אחד בפה ואחד בלב”. ובצרפתית קוראים לזה, תנו לקווין טאפוקו לשחק. כי לחלקנו, כבר נמאס מעלילות אוגו בארץ הקודש. ותזכרו את זה בפעם הבאה שאתם שרים “אוגו משוגע”…

להתראות ב’טרנר’, חג פורים שמח. לחיים, אבל קחו מונית…

היה מצוין. קווין טאפוקו | צילום: דני מרון

אם אין כותבים יצירתיים, יוצא שלט כזה. אוהדי נתניה | צילום: דני מרון

כתבות נוספות בטורים אישיים

2

גידול הילדים בצל הקורונה

דניאל אדרי מדר עם טור שכל אמא תרצה לקרוא

טורים אישיים7 באפריל 2020    2 דקות
0

נוסטלגיה באר שבעית

אלי חליפה נזכר בבית דין לילי. איך הקימו תרבות וערב סיפורים מקרי שהגורל החזיר אותו אליהם

טורים אישיים5 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)