טורים אישיים

זווית מהיציע | לפנטהאוז, בבקשה

טורים אישיים1 בינואר 2019    3 דקות
1
זווית מהיציע | לפנטהאוז, בבקשה
במעלית או ברכבת, העיקר לכוון למעלה | צילום: דני מרון

נתחיל בבדיחה: שלוש בלונדיניות הולכות על פסי רכבת. האחת אומרת: “איזה מעקה נמוך!”. השנייה מוסיפה: “גם המדרגות קטנות”. והשלישית אומרת: “הנה באה המעלית…”. כך נראתה השנה שלנו.

ואיזו שנה זו הייתה! שנה שאיבדנו בה את מיגל ויטור ושיר צדק, וקיבלנו אותם בחזרה, בתוספת חאתם אלחמיד משופר. זו הייתה שנה עם הפסד ליגה ראשון באצטדיון ‘טרנר’, שנה שבה איבדנו את הלב של הקבוצה, נסיך לב אדום אליניב ברדה שפרש, אך זכה לחיים חדשים ולנס גדול, שנה שבה ראינו שברק בכר אנושי.

זו הייתה שנה שבה זכינו לעוד קבוצת בת, כשהספונסר שלנו הפך לבעלים של בית”ר ירושלים, וגם השנה שבה “הברקנו” בשוק ההעברות. שיחקו אצלנו אקס ברצלונה ששיתף פעולה עם מסי, אקס טוטנהאם שהיה מלך השערים של נבחרת צ’כיה עד גיל 21, שוער שעצר את מילאן הגדולה והפך ליקר בהיסטוריה של הפועל באר שבע, וצרפתי שהגיע בשנה שהמדינה שלו זכתה בגביע העולם. אפילו ואדים “תנו לו לשחק” מנזון דרך פה, ואת כולם שחררנו, רק כדי ש-2019 תהיה טובה יותר.

2019 תהיה שנה טובה יותר? | צילום: דני מרון

בעיקר, זו הייתה שנה שהתחילה במלחמה עם מכבי תל אביב על מרואן קבהא ואפילו ניצחנו בקרב, רק כדי שבסופה הוא יפסיד לנו במלחמה. אפילו התלבושת הצבאית לא עזרה…

אבל למה להתלונן? הרי בשנה שעברה, זכינו באליפות שלישית ברציפות, ונכון שגם הפסדנו אותה, אבל מי היה מאמין שנגיע לימים כאלה? הרי היינו צריכים להפסיד, כדי להבין עד כמה התחילו לספור אותנו בכלל.

כמה סמלי שאת השנה הזו סיימנו מול אשדוד, קבוצת הבית המקורית שלנו, כששלושה שחקני בית משחקים ב’טרנר’, רק בהרכב היריבה. וניב זריהן עדיין פה, גם ב-2019. מצד שני, נראה לי שב-2018 ראיתי אותו משחרר כדור בנגיעה.

ניצחנו בקרב, הפסדנו במלחמה | צילום: דני מרון

וזה נכון גם שב-2018 ויתרנו על קונספט שחקני הבית, כשהקהל אפילו מקלל את עמראן אלקרינאווי שצמח פה, אבל היי, ברק בכר הבטיח לשלב שחקנים בוגרים אחרי חלון ההעברות. בטוח ש-2019 תהיה טובה יותר.

אגב, זה אותו קהל ששבר שיאים שליליים בשנה שחלפה, עם 1,000 וקצת צופים במשחק גביע הטוטו ב’טרנר’ ופחות מ-10,000 “צופים בקהל”, כפי שבמועדון אוהבים להגיד, במשחק הבית האחרון מול אשדוד.

שחקני בית ב’טרנר’. דן ביטון | צילום: דני מרון

“בעוד 15 שנים, עוד ידברו על מה שעשינו פה בשנים האחרונות”, אמר המגן בן ביטון בעונה שעברה. בשבוע האחרון, זה כבר נשמע אחרת: “מקצועית, מכבי תל אביב קבוצה יותר טובה מאיתנו”, הודו בבאר שבע. “מי שחשב שכל הזמן יהיה רק טוב, ואנחנו נכתוש את כל הליגה, כל הזמן, זה לא ריאלי”, אמר ביטון. 2018 מאחורינו, השנה בה תם לו עידן. ומה לא עשינו השנה, כדי ש-2019 תהיה טובה יותר?

היא חייבת להיות.

להתראות ב’טרנר’, לשנה אזרחית טובה יותר…

חייבת להיות טובה יותר | צילום: דני מרון

כתבות נוספות בטורים אישיים

3

להתחבר לכוחות של עצמנו

שירלי אשכנזי, מומחית בפיתוח מענים בבריאות הנפש, מציעה חמש נקודות מבט איך להתחבר לכוחות המצויים בנו

טורים אישיים3 באוגוסט 2020    2 דקות
0

שבוע נהדר לנגב ולבאר שבע / ד”ר...

ד"ר אסתר לוצאטו, מנכ"לית קבוצת לוצאטו, על שבוע בו הנגב קיבל חיזוק רציני

טורים אישיים16 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה

  • אדום
    מה לא עשינו ב2018 כדי ש2019 תהיה טובה יותר?

    לא שיחררנו את ביטון