טורים אישיים

טור לוחם | להיות לוחם

טורים אישיים6 באוגוסט 2018    2 דקות
0

סמל ד', צלף בגדוד "שמשון" שבחטיבת "כפיר", מספר בטור מיוחד ל"שבע" על האתגרים בשמירה על המדינה

טור לוחם | להיות לוחם
"לא מזמן הם היו אנשים זרים לחלוטין בשבילך". הלוחם וכמה מחבריו | צילום: דו"צ

“אני סמל ד’, צלף בגדוד ‘שמשון’ שבחטיבת ‘כפיר’. גדלתי בכמה וכמה תנועות נוער שונות, ולאחר מכן במכינה. לכל אורך הדרך, השרישו בי ערכים רבים, שעיצבו את האישיות שלי, והפכו אותי למי שאני היום. למדתי שלא משנה מתי, לא משנה איך ומה, ויתורים לא באים בחשבון. ובכנות, להיות לוחם זה לא דבר קל; ‘חוק חיוך חובה’, תמיד אמרו לי.

“כמעט בכל סופ”ש, שואלים אותי איך הולך לי בתפקיד. אני לא באמת מוצא את המלים להסביר, שלהיות לוחם זה להתחיל

את השבוע ביום ראשון, ולדעת שאתה מתחיל שבועיים אינטנסיביים, אבל לגמרי שווים. זה להגיע למוצב, ולעלות לשמירה בצומת, כשאני יודע שאני שומר על כל האזרחים באזור. להיות לוחם, עם נשק ומדים, זה לחייך לעוברי אורח שונים, ולהיזכר שאתה שם כדי להגן עליהם, כי בשביל זה התגייסת, להגן על מדינת ישראל ואזרחיה.

“לא דבר קל”. סמל ד’ | צילום: דו”צ

“להיות לוחם זה לשבת בשעות הקטנות של הלילה עם החברים שלך, המשפחה השנייה שלך, ולדבר על החיים. להיות לוחם זה לבוא להעביר את השמירה לחבר’ה, למרות שאתה גמור מעייפות, כי אתה יודע שביחד הזמן עף.

“להיות לוחם זה לעשות סיורים, שמירות ומארבים ביום ומעצרים ופעילויות בלילה. זה אימון בצאלים, כשאתה חושב על כמה בא לך להיות בבית במזגן, אבל אז אתה נזכר כמה התפקיד שלך חשוב, ושאתה חלק ממשהו גדול.

“להיות לוחם זה לבוא ביום הזיכרון לתיכון שבו למדת, להסתכל על כל החללים שהגנו על המדינה, ולומר לעצמך בלב: ‘עכשיו, תורי להגן על הבית’. בין היתר, זה גם לדבר עם אחיך, שעומד להתגייס בעוד שנה, ולהחדיר בו את הערכים, שהחדירו בך כנער, ללכת לקרבי! ובו זמנית, להסביר לו שזה גם לא תפקיד קל. ואז, להגיע בסופ”ש הביתה, וסופסוף לישון רצוף.

“זה לצאת הביתה ביום חמישי, כשאתה יודע שעשית את מיטב יכולתך בשבועיים האלה, בשביל למנוע פיגוע כזה או אחר. לשבת עם המשפחה בשישי בערב, ולספר להם על חוויות מהשבועיים המטורפים האלה.

“זה להתגבר על אתגרים יחד עם חברים למחלקה, לפלוגה ולגדוד, ולהבין שלא מזמן הם היו אנשים זרים לחלוטין בשבילך. בסופו של יום, עם כל המורדות והעליות שיש בתפקיד הזה, אתה עושה משהו משמעותי, משהו מעבר לכל דבר אחר שמישהו בגיל שלך במדינה אחרת היה עושה. זה להסתובב עם חזה מנופח בסופ”ש, ולהרגיש גאווה לחיות במדינה הזו, ולהגן עליה”.

כתבות נוספות בטורים אישיים

1

מה כדאי לעשות עם המשכנתא בתקופה זו

רואה החשבון צחי אוזן עם עצות איך כדאי להתנהל עם המשכנתא בתקופת הקורונה

טורים אישיים3 באפריל 2020    2 דקות
0

קורו-נה הישרדות

משפחה שהתפרקה, אין אמא ואבא יחד שיחזיקו את הקן, אין מי שינחם, יש אבא שנושא משא אמא שנושאת משא ואם הם בסכסוך המשא כבד מנשוא

טורים אישיים3 באפריל 2020    5 דקות

כתיבת תגובה