טורים אישיים

זווית מהיציע | על רצון, יכולת וזיכרון קצר

טורים אישיים13 בפברואר 2018    3 דקות
0

אדם חכם אמר לי פעם: "לפעמים, כשאתה יכול, אתה לא מספיק רוצה, אבל אחר כך, כשאתה כבר רוצה, לא בטוח שאתה יכול". לדעתי, זה הסיפור של באר שבע העונה

זווית מהיציע | על רצון, יכולת וזיכרון קצר
כוחנו באחדותנו. גם באלופה הבינו זאת | צילומים: דני מרון

בהתחלה האלופה הייתה שבעה, אולי לא רצתה מספיק, וחשבה שהניצחונות יגיעו מעצמם. השבוע, סופסוף הפנימו זאת באלופה, וזה מזכיר לי בדיחה ששמעתי באחרונה: מטופל מגיע לרופא, כדי לקבל תוצאות בדיקה, ושומע ממנו: “צר לי להודיע לך, שאתה סובל משתי בעיות חמורות: לב חלש ואובדן זיכרון”. החולה שמח: “זיכרון, שמיכרון, העיקר שהלב בסדר”. בבאר שבע של השבוע, הרופא הוא ברק בכר, ובתפקיד המטופל מככבים השחקנים.

בכר, שהבין שהוא לא מצליח “להדליק” את שחקניו, החליט “להדליק” את הקהל, כי בכדורגל הזיכרון קצר, והדבר היחיד שעדיין מזכיר פה אלופה, זה האוהדים שלה. הבדיחה אולי לא מצחיקה, אבל מזל שהלב עדיין בסדר. בכר שהתחיל להאמין, שהשחקן ה-12 הוא שיחזיר לשחקניו את התשוקה, צדק.

האוהדים הפנימו וחזרו משנת החורף שלהם, כמו גם איסאק קואנקה, לאחר פציעתו של מאור מליקסון. גם הוצאתו של דן איינבינדר במחצית הראשונה במשחק הקודם, הובילה לכך שהוא ינצח את המשחק עבור באר שבע, ויהיה השחקן המצטיין. למרות שבמקרה של איינבינדר, דן תמיד רוצה, לא תמיד יכול.

שניים שלא רצו אותם בבירת הנגב. שחקן הבית דן ביטון והספרדי איסאק קואנקה

בניגוד לשאר השחקנים, שהראו ניצוצות של יכולת, אבל הייתה להם בעיה בגישה או ברצון (אם תרצו), לקואנקה היה רצון גדול מאוד בתקופה האחרונה, אבל לפעמים כשאתה רוצה, אתה כבר לא (…). אתמול, הוא קיבל הזדמנות, חזר ונתן את המשחק הכי טוב שלו, מאז שהגיע לפה. ובניגוד למועדון, הקהל עדיין לא ויתר עליו, ונתן לו את כל הרוח הגבית שהוא היה צריך. אגב, גם העובדה שמיכאל אוחנה לא בעניינים, תורמת לחזרתו של הספרדי.

בכלל, באר שבע של אתמול, היא כבר באר שבע אחרת, כזו שהקהל רוצה לראות – באר שבע שגם אם היא פחות טובה, היא נלחמת. באר שבע שרוצה. הבעיה כאמור, לפחות במשחקים האחרונים, שהיא מנסה לחזור לעצמה, אבל עדיין לא מצליחה לשחזר את היכולת של האלופה בשנתיים האחרונות. למזלה, אתמול ניצבה מולה קבוצת תחתית, שלא עשתה שיעורי בית או במלים אחרות, לא שיחקה כמו קבוצת תחתית.

בכר מודה לאוהדים

ברק בכר מודה לשחקן ה-12. הסטאטוס הוא שעשה את ההבדל?

אשדוד הגיעה ל”טרנר”, ניסתה לשחק כדורגל, ואפילו הצליחה, אף כדורגל יפה לעתים. אולם, אם היא הייתה עושה שיעורי בית, אשדוד הייתה מבינה שככה לא נשארים ליגה, ושככה לא מנצחים את באר שבע. כדי לנצח את חניכיו של ברק בכר (או לסחוט מהם תיקו לפחות…), צריך להיכנס להם לראש. והעונה זה קל מאוד להיכנס לראש של באר שבע; תשאלו את אוגו או את לואי טאהא, אבי ריקן או ג’ורדי קרויף. אשדוד הייתה צריכה להילחם, להגיע ראשונה לכל כדור, לשגע, להטריד ולבזבז זמן, ואז אולי לעקוץ במתפרצת. ברגע שהיא לא עשתה זאת, איכות השחקנים היא שהכריעה, ועם נאיביות הולכים למכולת בליגה הלאומית. תשאלו את עכו, שהייתה טובה יותר ממכבי תל אביב, והפסידה באותה תוצאה בדיוק.

הסיפור השני במשחק הזה היה הרכש החדש, חנן ממן, שהתחיל לפרוע שטרות, וכבש את הראשון. “אם יבקיע עוד אחד, יהיו לו אותו מספר שערים בליגה במדי באר שבע, כמו למיכאל אוחנה”, חשבתי לעצמי. וזו הבעיה הגדולה של אוחנה; מילא, היה יושב על הספסל, והיו מתגעגעים אליו, אבל זה לא רק שהקבוצה מנצחת, אלא שזה שהחליף אותו בהרכב, גם מבקיע.

להתראות ב’טרנר’, ברוך שובך קואנקה

חנן ממן חוגג אחרי הגול

הבעיה של אוחנה. חנן ממן

פקהארט וקואנקה חזרו לחייך. מבקיע השער והמתקאמבק המוצלח

דקת דומייה לזכרו של מאיר צרפתי ז”ל. מרגש, אבל חבל שלא דייקו בעובדות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

ציפורה חלפון נזכרת במבצע צוק איתן, במלאת...

ציפורה חלפון נזכרת במראות הקשים של צוק איתן, אבל גם מתגעגעת לסולידריות החברתית שהיתה בישראל באותה התקופה

טורים אישיים9 ביולי 2020    3 דקות
0

אלימות ואילמות

איפה אהיה ביום הבא?

טורים אישיים17 ביוני 2020    2 דקות

כתיבת תגובה