טורים אישיים

שי מאילן | בשוך הסערה

טורים אישיים11 בפברואר 2018    2 דקות
0

על המשותף לחורף של השנה ולהפועל באר שבע של העונה. וגם: למה מכבי חייבת להישאר בליגה

שי מאילן | בשוך הסערה
שיר צדק | צילום: מאיר אבן חיים

העונה הנוכחית של הפועל באר שבע דומה מאוד לחורף שפוקד אותנו השנה: חם ויבש ולעתים רוחות, גשמים והצפות.

לצד יכולות מקצועיות פחותות מאלה שהורגלנו אליהן בשנים האחרונות, צצות כמו פטריות אחרי הגשם, פרשיות כאלה ואחרות, החל מבוזגלו, דרך שיר צדק, וואקמה ואוחנה, וכלה (כך אני מקווה, אבל לגמרי לא בטוח) בג’ון אונוצ’וקאו אוגו (כך באתר ההתאחדות).

כפרפרזה לשירו של אריק איינשטיין, “אמרו את זה קודם לפניי”, נשאלת השאלה – מה בא קודם? הירידה ביכולת המקצועית, או האירועים המטרידים שצצים אצל האדומים חדשות לבקרים? “זה לא משנה”, סיכם הזמר-אתלט שכבר לא אתנו, את השיר.

האם מזג האוויר יתייצב לקראת הישורת האחרונה של העונה הסדירה? זו השאלה שצריכה להישאל. נכון שמה שהיה השפיע, אבל מה שיהיה, יכריע.

אסור לשכוח, ולו לרגע, שלמרות כל המהמורות שפקדו את המועדון העונה, קבוצת הדגל עדיין בעלת נתונים, אפשרויות וסיכויים לתת פייט ליריבות בצמרת ולמספידים למיניהם, שעומדים בפינה וממתינים למעידה.

גם אם באר שבע לא תזכה העונה באליפות ו/או בגביע, עדיין מדובר באחת הקבוצות הטובות של הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, שמביאה לא מעט כבוד וגאווה לעיר ולאוהדיה, ומה שצריך זה רק לדפדף כמה עמודים אחורה בספר ההיסטוריה האדום, כדי להזכיר למי ששכח.

מה קורה במכבי?

מכבי באר שבע, שחרתה על דגלה בניית קבוצה צעירה ומבוססת על שחקנים מקומיים, הסתבכה מעט במחזורים האחרונים. חניכיו של ניר חזוט גלשו במחזור האחרון למקום ה-14 של ליגה ב’ דרום ב’, מרחק נקודה אחת בלבד מהקו האדום.

מה בדיוק בקונצפציה של חזוט את רמון וחזיזה לא עובד? מחסור בכישרונות מקומיים? חוסר ניסיון? בעיות מקצועיות?  לא לגמרי ברור.

התוכנית לשמש בית לשחקנים מקומיים מבורכת וראויה, בעיקר לאור העובדה שהפועל משמשת בית חם ואכסניה ל-6 זרים ועוד 15-12 כדורגלנים ישראלים מובילים מהמרכז, הצפון ואשדוד.

יחד עם זאת, חשוב שמכבי תשחק בליגות גבוהות יותר, אחרת תתקשה לשמש אבן שואבת לצעירים מבאר שבע וסביבתה. אלא שבינתיים, מכבי נלחמת על חייה בליגה ב’!

ניר חזוט עם היורש על ידיו

ניר חזוט והדור הבא. חייבים להישאר בליגה | צילום ארכיון: שי מוגילבסקי

כתבות נוספות בטורים אישיים

3

להתחבר לכוחות של עצמנו

שירלי אשכנזי, מומחית בפיתוח מענים בבריאות הנפש, מציעה חמש נקודות מבט איך להתחבר לכוחות המצויים בנו

טורים אישיים3 באוגוסט 2020    2 דקות
0

שבוע נהדר לנגב ולבאר שבע / ד”ר...

ד"ר אסתר לוצאטו, מנכ"לית קבוצת לוצאטו, על שבוע בו הנגב קיבל חיזוק רציני

טורים אישיים16 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה