חדשות

מכללת קיי מתייחדת עם הנרצחים ומתפללת לשלום החיילים, הפצועים והחטופים

חדשות8 בנובמבר 2023    3 דקות
0

במלאות חודש לטרור הרצחני בשבת השחורה של ה-7 באוקטובר, התכנסו מרצים וסטודנטים במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע לטקס זיכרון. הפרופ' אריה רטנר: "מכללת קיי הפכה לחלק ממשפחת השכול, איבדנו חברת סגל, סטודנטית ושלוש בוגרות, ליבנו עם כולם"

מכללת קיי מתייחדת עם הנרצחים ומתפללת לשלום החיילים, הפצועים והחטופים
צילום: באדיבות מכללת קיי

אמש ציינו ברחבי הארץ חודש לטבח הנוראי שהתרחש בעוטף עזה ובדרום הארץ. בתוך כך, במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע התכנסו חיילים, סטודנטים ואנשי סגל לטקס זיכרון לנופלים במתקפת הטרור, ולתפילה לשלום החיילים, הפצועים והחטופים בעזה.

נשיא המכללה, פרופ' אריה רטנר, פתח את דבריו ואמר: "בדיוק לפני 30 יום התעוררנו בשבת וחג שמחת תורה לקולות מלחמה. כוחות של ארגון הטרור חמאס, המערער על יסוד קיומנו כאן במדינת ישראל, חצו את גבולות המדינה באזור רצועת עזה ופלשו ליישובי העוטף. תינוקות וקשישים, אנשים, נשים וטף התעוררו משנת הלילה שלהם לקולות ירי של מחבלים ארורים. יום חג הפך לגרוע מכל, כאשר מעשי הרצח וההתעללות עולים בחומרתם ובזוועתם כשהם משקפים את כל האירועים שהעם היהודי חווה בהיסטוריה שלו".

פרופ' רטנר קרא למנהיגי העולם להביט בסרטונים הקשים לצפייה, המציגים את מה שעוללו אנשי החמאס לאוכלוסייה חפה מפשע, ושיבח את תושבי עוטף עזה: "אנשים שנרצחו ונחטפו באו לחבל ארץ זה מתוך ראיה הדוקה של ציונות ויישוב הארץ, וכדי לחיות בארץ בשקט ובשלווה לצד שכניהם ברצועת עזה. רבים מהנרצחים היו כאלה שמידי יום סייעו בהתנדבות, בהסעת חולים מתוך רצועת עזה לבתי חולים בישראל לצורך קבלת טיפול רפואי מציל חיים, ותראו מה הם קיבלו בחזרה".

הנשיא ציין כי מכללת קיי הפכה לחלק ממשפחת השכול, כאשר בין הנרצחים נמצאות חברת סגל, הד"ר מרסל פרייליך, סטודנטית ושלוש בוגרות. בסיום דבריו אמר כי "מדינת ישראל משלמת בעת הזאת מחיר יקר על עצם קיומה ועל היותנו עם חופשי בארצנו. הלב כואב ודואב, אנו שותפים לאבדן הכבד", ונישא תפילה לשלום חיילי צה"ל".

 

"האסון הזה החזיר אותנו ולו לזמן מסוים אחורה, לפחד שליווה את היהודים במשך אלפי שנים, והוא – מי יגן עלינו?", אמר משה שולץ, מנכ"ל מכללת קיי. "לפני חודש, כמות אדירה של טרוריסטים שטופי רצח ושנאה הסתובבו במשך שעות ביישובים ישראלים, טבחו, רצחו ועשו מעשיים נוראיים שהשכל אינו מסוגל להכיל. כמעט ואין מושיע, אבל היו מושיעים: אזרחים שעזרו, חיילים שקפצו ממקומות שונים ונלחמו בגבורה עילאית והרבה מעשי תושייה שעוד יסופר עליהם".

שולץ סיפר כי בתשעה באב האחרון השתתף בפאנל במסגרת אירועי הלילה 'לא לומדים תורה בבאר שבע' ואמר: "טענתי אז את מה שאני טוען היום – למעט קבוצה קטנה של כמה מאות אלפים שעסוקים בפוליטיקה ובהפגנות, וזה בסדר גמור, רוב העם עובד עם אנשים שדעותיהם שונות ומסתדר איתם יופי. אנחנו מאוחדים תמיד, רק שלפעמים רואים זאת פחות. אך חשוב לזכור שרק יחד אנחנו מנצחים. אנחנו עוסקים בחינוך, השכלה ופיתוח, בעזרה ואהבה, והם עוסקים בחידלון, בהרס ומוות. הניצחון שלנו הוא תמידי, זה ניצחון האור על החושך".

בסיום הטקס עלה לשאת דברים סיימון דוידוב, יו״ר אגודת הסטודנטים במכללה. הוא שיתף בכך שהוא רואה עשרות מיזמי התנדבות ותרומות של אנשים שפותחים את הלב והוא מתמלא גאווה. "30 ימים, ועדיין, קשה לעכל את האובדן והתחושות. הלב של כולנו עדיין שבור ולא ברור מתי כולנו נצליח לקום מזה. אבל בדבר אחד אי אפשר שלא להבחין, וזה באור שאנחנו מפיצים. זה הסוד שלנו ואיתו ננצח. אנחנו נוציא תארים ונחגוג בקמפוס, נמשיך לתרום לקהילה כמו שעשינו, ויותר מזה. עם ישראל חי וקיים ואנחנו ננצח".

כתבות נוספות בחדשות

0

מעל ל3000 שוטרים יאבטחו את הבחירות במחוז...

המחוז הדרומי של משטרת ישראל השלים את ההערכותו לבחירות המקומיות ושוטרי המחוז החלו לפעול בכדי לאפשר קיום בחירות תקין

חדשות27 בפברואר 2024    דקה אחת
0

בחירות 2024 יצאו לדרך

חדשות27 בפברואר 2024    דקה אחת

כתיבת תגובה