חדשות

"אחרי 7 באוקטובר – אופקים היא עיר של גיבורים"

חדשות8 בנובמבר 2023    דקה אחת
0

ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בטקס זיכרון והתייחדות שנערך במלאות 30 לאירועי שבת השחורה באופקים: "אין ספק שלולא התגובה ההירואית של התושבים, יחד עם השוטרים והלוחמים, הייתה אופקים סופגת אבדות כבדות עוד יותר"

"אחרי 7 באוקטובר – אופקים היא עיר של גיבורים"
"סיפורי הגבורה המדהימים יהדהדו לדורות". איציק דנינו | צילום: דוברות עיריית אופקים

בטקס זיכרון במלאות 30 לאירועי השבעה באוקטובר, שנערך באופקים במעמד המשפחות השכולות, הוקרנו תמונותיהם של הנרצחים והחללים, הוקראו שמותיהם והודלקו 48 נרות זיכרון לזכרם. רב העיר, עמרם אוחיון, נשא תפילת 'אל מלא רחמים', ויאיר אוחיון, בנו של משה אוחיון הי"ד ואחיו של אליעד אוחיון הי"ד, שנרצחו בידי המחבלים ב-7 באוקטובר, אמר קדיש. עוד נשא דברים רב הגרעין התורני "אפיקי אורות" בעיר, שחר בוצחק, אשר נפצע בעת שלחם במחבלים שחדרו לעיר.

"ב-7 באוקטובר השתנו החיים של כולנו", אמר ראש העיר. "עבור 48 מתושבי אופקים, היה היום הארור הזה גם היום האחרון בחייהם. ב-5 שעות, הוכפלה משפחת השכול באופקים. אסון כבד למשפחות הנרצחים, לקהילת אופקים, ולמדינת ישראל".

 

טקס ההתייחדות: "ב-5 שעות, הוכפלה משפחת השכול באופקים" | צילום: דוברות עיריית אופקים

 

"תושבים ושוטרים יצאו בבהלה מבתיהם במטרה להיאבק במחבלים, קרב קשה התחולל, עשרות נרצחו ורבים נפצעו", המשיך דנינו. "מדי יום אנחנו נחשפים לעוד ועוד סיפורי גבורה שהתרחשו בשכונה, ומלאי הערכה לכל האנשים האמיצים, שהתייצבו ללא מורא במטרה לעצור את הטבח ולהציל חיים. סיפור הגבורה המדהים של כל אחד ואחת מהם, יהדהד לדורות".

דנינו התייחס בדבריו גם  ליהונתן מימון, בן העיר, שנפל ביום ראשון בקרבות בעזה, ולבן העיר, מתן צנגאוקר, שנחטף מקיבוץ ניר עוז, יחד עם חברתו, אילנה. "ליבנו עם משפחות הנרצחים והחטופים של השבת השחורה. אנו פועלים בכל דרך, על מנת לסייע למשפחות להתמודד עם הימים הקשים הללו, ומתפללים מידי יום לחזרתם הביתה של כל החטופים, ולשלומם של חיילי צה"ל".

כתבות נוספות בחדשות

0

מעל ל3000 שוטרים יאבטחו את הבחירות במחוז...

המחוז הדרומי של משטרת ישראל השלים את ההערכותו לבחירות המקומיות ושוטרי המחוז החלו לפעול בכדי לאפשר קיום בחירות תקין

חדשות27 בפברואר 2024    דקה אחת
0

בחירות 2024 יצאו לדרך

חדשות27 בפברואר 2024    דקה אחת

כתיבת תגובה