חדשות

בשורה חשובה לעיר העתיקה של באר שבע

חדשות8 ביוני 2021    דקה אחת
1

הפחתה משמעותית בארנונה למגורים ולעסקי תרבות ופנאי כחלק מסדרת צעדים לחידוש העיר העתיקה ועידוד הפעילות בה

בשורה חשובה לעיר העתיקה של באר שבע
רחוב בעיר העתיקה | צילום: דיאגו מיטלברג

ועדת הכספים אישרה הערב הפחתת הארנונה למגורים למינימום הקבוע בחוק. עוד אושרה הפחתה של תעריפי הארנונה במהלך דו-שנתי בשיעור של 70% לעסקים כגון מסעדות, פאבים, בתי קפה, גלריות לאומנות בתחומי הציור הפיסול והצילום. זאת כחלק מהתוכנית העירונית לחידוש העיר העתיקה ועידוד הפעילות בה, כמרכז בילוי, תרבות ופנאי.
ראש העיר רוביק דנילוביץ: “מדובר על מהלך חשוב כחלק מסדרת צעדים לחידוש העיר העתיקה של באר שבע כמרכז תרבות בילוי ופנאי, לאחר משבר הקורונה”.

החלטת ועדת הכספים תעבור לאישור מועצת העיר בהמשך החודש ומותנת באישור משרדי האוצר והפנים.
צעד חשוב זה מצטרף לאישור מועצת העיר בתחילת 2021, לפטור מהיטל ההשבחה לפרויקטים למגורים במסגרת התחדשות עירונית בעיר העתיקה, לתקופה של 3 שנים.

חשוב לציין שבשנים האחרונות יוזמת העירייה ומקימה פרויקטים רבים בתחומי התרבות אומנות ופנאי, אשר יהפכו למוקדי משיכה נוספים לעיר העתיקה, דוגמת בית המחול, הצלמנייה, בית הסופרים, סדנת ההדפס, גלריית ארטישוק ומרכז מולועלם לתרבות יהדות אתיופיה. כמו גם הקמפוס ללימודי אדריכלות והנדסה אומנותית של סמי שמעון שייפתח ומלונות הבוטיק שנפתחו בשנים האחרונות. אלה יתווספו לפארק קרסו למדע, מרכז הצעירים, מרכז מבקרים באר אברהם אבינו ותאטרון הפרינג’ שהורחב ושופץ בחודשים האחרונים.

כמו כן, העירייה יחד עם החברות העירוניות “כיוונים” ו”יעדים” מקדמות בימים אלה סדרה של אירועי תרבות, תיירות ופנאי בחודשי הקיץ בעיר העתיקה.

עוד פועלת העירייה בימים אלה לחידוש תשתיות בעיר העתיקה בראשן פרויקט חידוש קק”ל.

כתבות נוספות בחדשות

0

יוזמה חדשה בחינוך בערד

החל משנת הלימודים הבאה כל תלמידי היסודיים בערד ילמדו את נושאי הליבה בחמישה ימים בשבוע  וביום שישי התלמידים יהיו רשאים לבחור לימודי העשרה בין קורסים, מסלולי לימוד או במוסד חינוכי כלשהו ברחבי העיר.

חדשות14 ביוני 2021    דקה אחת
0

שריפה בגן ילדים בבאר שבע

שריפה פרצה מוקדם יותר בגן ילדים ויצו, ברחוב היקב בבאר שבע. אחת מאנשי הצוות נפגעה קל

חדשות10 ביוני 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • אתי מוסקוביץ
    ettimos600@gamil.com

    מדוע בשכונות היוקרה כמו נווה זאב לא מאושרת הפחתת בארנונה לפי דעתי צריך להפחית לכל העיר ולעזור לתושבים כי מאוד קשה