חדשות

“יש לקדם באופן מיידי החלטת ממשלה להפיכת אזור הנגב המערבי למעצמת אגרוטק”

חדשות29 בנובמבר 2020    3 דקות
0

מנהל המכון הוולקני, פרופ' אלי פיינרמן: "עלינו לפעול למען הפיכת הנגב למרכז ארצי– גלובלי של קדמה טכנולוגית. אנו מאמינים כי תחום זה יהווה את אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים ויזניק את הנגב אל עשור חדש של קדמה".

“יש לקדם באופן מיידי החלטת ממשלה להפיכת אזור הנגב המערבי למעצמת אגרוטק”
צילום: אבי לוי

במסגרת הפרויקט הלאומי ‘עיר שווה’ המשותפת למשרד השיכון והמשרד לשוויון חברתי ביוזמת תנועת אור, התכנסו היום בכירי ענף החקלאות והאגרוטק לצורך קידום החלטת ממשלה דחופה להפיכתו של אזור הנגב המערבי למעצמת אגרוטק מתקדמת, התכנסו הבוקר בכירי ענף החקלאות והאגרוטק , ראשי רשויות בנגב המערבי , בכירי הסקטור בעסקי ותנועת אור לכנס בהול.
הכנס נועד לייצר מאמץ ממוקד וקצר טווח לקידום יוזמות  ברמה האזורית והלאומית, תקצוב תוכניות לעידוד הענף, השקעת תקציבים, תשתיות, הכשרות וקידום תעסוקה שיהוו בסיס לקידום החלטת הממשלה להפיכת הנגב המערבי למרכז חדשנות חקלאית באמצעות האגרוטק, פתיחת חברות ומפעלים בתחום וכל זאת באמצעות מעטפת תמיכה של משרדי הממשלה הרלוונטיים.
הכנס מגיע בהמשך למאמצים יומיומיים המבוצעים במסגרת מיזם עיר שווה, המשותף לתנועת אור ולמשרדי הממשלה, לפיתוח מנועי צמיחה מתקדמים במסגרתן זוהה תחום ענף האגרוטק כפוטנציאל לניצול אופטימלי של משאבי טבע ומזעור נזקים סביבתיים.
“חייבים להפוך את ישראל למעצמה עולמית באגרוטק כפי שעשינו בהייטק ובסייבר”, אומרים בכירי ענף האגרוטק בישראל. “קיים בעולם מחסור חמור במזון שרק ילך ויחמיר בעקבות גידול האוכלוסייה. האגרוטק הוא עתיד החקלאות. כמדינה שהובילה את ענף החקלאות העולמי במשך עשרות שנים, על הממשלה לנקוט בצעדים שיבטיחו את המשך הובלתנו במהלך המאה הנוכחית”.

איציק דנינו, ראש עיריית אופקים:” ענף האגרוטק התפתח בצורה מטאורית בשנים האחרונות ואופקים מהווה כר פורה  למימוש הפוטנציאל הגלום בענף שמתבסס בישראל בשנים האחרונות. השטחים החקלאיים באזור הנגב המערבי יכולים לייצר כלכליות רבה ולסייע בצמיחת ענף האגרוטק ואנו רוצים שאופקים תהיה בחזית.

דוד לפלר , מנכ”ל משרד הכלכלה:” אין לי ספק שהנגב המערבי הוא כר פורה להשקעה בתחום ענף החקלאות המתקדמת. מדובר בחלון ההזדמנויות שעומד לפני התעשייה והחקלאות בישראל, להיות שחקניות מרכזיות בעולם המשתנה ועלינו לקחת את המושכות לידיים”.

אלון דוידי, יו”ר אשכול הנגב המערבי בשדרות: “החקלאות והאגרוטק הם מנועי צמיחה ברמה הלאומית והבין לאומית כאחד, מנועי צמיחה המחוברים למרחב ולתושביו. השבוע יצאה בשורה מהחלטת הממשלה לחיזוק החוסן האזרחי בשדרות ועוטף עזה, כשתחום האגרוטק קיבל התייחסות ראשונית ויקודם באמצעות השקעות ממשלתיות משמעותיות. אני שמח שאנחנו עכשיו משלבים כוחות ומקדמים השקעות ויוזמות שיחברו בין הרשויות הנוספות באזור ושותפים נוספים מהסקטורים השונים, כדי לקדם החלטת ממשלה שתיתן רוח גבית לנעשה בשטח”.

רוני פלמר, מנכ”ל תנועת אור: “אופקים בדרך להפוך לבירת האגרוטק של הנגב המערבי. אופקים תחבר בין הצורך העולמי, היכולת והמשאבים הלאומיים ותיתן מענה לצעירים, ליזמים ולמשקיעים לפתח ולהצמיח אזור משמעותי בישראל. האגרוטק מבטיח את עתיד האנושות ועלינו למצב את מדינת ישראל בחזית ההובלה העולמית של הענף. כמעצמה חקלאית, על מדינת ישראל להכניס את פיתוח האגרוטק לסדר עדיפות לאומי ראשון במעלה. למדינת ישראל יש את כל המשאבים הדרושים כדי לעמוד בחזית ההובלה העולמית של הענף. יש לנו את המרחבים הדרושים לכך בנגב ואנחנו רואים יותר ויותר חברות הייטק שמתעניינות באגרוטק”.

 

 

כתבות נוספות בחדשות

0

“אנו משוכנעים שאבי נרצח”

כך אומרת משפחתו של ד"ר אבי הרלב שנמצא ללא רוח חיים ביער להב

חדשות17 בינואר 2021    דקה אחת
0

שריפה בבאר שבע כתוצאה מטעינת סוללת ליתיום

חדשות13 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה