חדשות

500 ק”ג מגבונים הביאו לסתימה גדולה בשכונת רמות

חדשות23 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

צוותי "מי שבע" פעלו במהלך החג לשחרור סתימת ביוב גדולה, שנגרמה כתוצאה מהצטברות מגבונים בקו ביוב ראשי

500 ק”ג מגבונים הביאו לסתימה גדולה בשכונת רמות

במהלך הטיפול בסתימה בקו ביוב מאסף של שכונת רמות בבאר שבע שארך כ-18 שעות ואל תוך החג, הוציאו צוותי התאגיד כמויות גדולות של מגבונים לחים במשקל של מעל 500 ק”ג שהושלכו למערכת הביוב וגרמו לסתימה שהתגלתה עקב גלישת ביוב*

צוותי “מי שבע” טיפלו בסתימת ביוב גדולה בשכונת רמות בראש השנה. הצוותים הגיעו למקום בערב החג, לאחר דיווח על גלישת ביוב ברחוב הצדיק מירושלים. הסתימה התגלתה בקו ביוב ראשי המשמש כקו המאסף את השפכים של שכונת רמות. הטיפול בתקלה ארך כ-18 שעות וכלל עבודה במהלך הלילה שבעקבותיה הופסקה גלישת הביוב והסתימה שוחררה. צוותי “מי שבע” הוציאו מקו הביוב כמות גדולה של מגבונים לחים שאינם מתכלים, שהצטברו לכדי גושים במשקל של מעל 500 ק”ג שסתמו את הקו והובילו לסתימת ביוב ומכאן לגלישה.

ב”מי שבע” מזכירים כי מגבונים לחים שמושלכים לאסלה הם הגורם מספר אחד לתקלות במערכת הביוב. מגבונים לחים אינם מתכלים בניגוד לנייר טואלט למשל, והשלכתם אל מערכת הביוב מובילה בסופו של דבר לסתימות ולתקלות שמצריכות טיפול שאורך זמן וגובה משאבים. סתימות הביוב הנגרמות עקב השלכת מגבונים אל האסלה במקום לפח האשפה מובילות גם למפגעי סביבה וביניהם מפגעי ריח הנובעים מגלישות ביוב.

אינג’ מריו לובטקין, מנכ”ל “מי שבע”: “השלכת מגבונים לאסלה גורמת לתקלות רבות ופוגעת בתשתיות הביוב הפרטיות והעירוניות. אנו קוראים לתושבים להשליך מגבונים לחים בתום השימוש אך ורק לפח האשפה. אני רוצה להודות לצוותים שפעלו בשטח במקצועיות רבה, גם בחג, על מנת לוודא את תקינותן של התשתיות העירוניות לרווחת התושבים”.

כתבות נוספות בחדשות

0

טוביה צפיר הגיע להופעה בבית האבות משען

לאחר הסרת הסגר, הגיע טוביה צפיר להנעים את זמנם של דיירי משען בבאר שבע

חדשות27 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

בעיריית באר שבע החליטו : חמישה ימי...

ביום ראשון הקרוב יחזרו תלמידי כיתות א-ד בבאר שבע ללמידה בקפסולות בכיתות לחמישה ימים מלאים

חדשות27 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה