חדשות

אין מקום חנייה, אז חונים על המדרכה?

חדשות29 ביולי 2020    דקה אחת
0

אזרח שהחנה את רכבו על המדרכה ב-2 מקרים שונים הורשע לאחר שהתברר שלא רק הוא קיבל דוחות ושהוא יכול היה להחנות את רכבו בחניית מתחם מגוריו

אין מקום חנייה, אז חונים על המדרכה?
| צילום אילוסטרציה: עמותת "אור ירוק"

 

שופט בית המשפט לעניינים מקומיים בבאר שבע חיים פס, הרשיע באחרונה אזרח שהחנה את רכבו  על מדרכה.

ל”שבע” נמסר, שבכתב האישום שהוגש נגד הנהג, ציינה התביעה שהאזרח החנה את רכבו פעמיים על מדרכה ב-2 רחובות בעיר, וקיבל ברירות קנס, אותן בחר שלא לשלם, ולעמוד למשפט. הנהג טען להגנתו שאין לו מקום פנוי בקרבת מגוריו בו הוא יכול להחנות את רכבו, ושהפקחים פועלים באכיפה בררנית, והוא היחיד המקבל דוחות לעומת נהגים אחרים.

לדיון ההוכחות הגיע לבית המשפט עד מטעמו של הנאשם, שהיה אמור לתמוך בגרסתו ששער הכניסה למתחם המגורים נעול וכן לחזק את דבריו על אכיפה בררנית מצד הפקחים. בסרטון שהציג הנאשם התברר לבית המשפט ששער הכניסה  לחניה פועל, ובנוסף לכך העד מטעמו הפתיע כאשר גילה שגם הוא החנה את רכבו מספר פעמים על המדרכה, ובגין עבירות אלה קיבל 3 דוחות עבירה.

בהכרעת הדין כתב השופט פס, שלא קיימת מחלוקת עובדתית בנוגע ל-2 כתבי האישום הנדונים, בהם לא כופר הנאשם שהחנה את רכבו על המדרכה בהזדמנויות אלה, ולפי הרשימה שצירף הנאשם עצמו, נראה שהוא נוהג לחנות על המדרכה הסמוכה לבית מגוריו לעתים קרובות. השופט דחה על הסף את טענות הנאשם על האכיפה הבררנית לכאורה של הפקחים, ציין לטובה את העירייה ש’בדקה בציציות’ את טענותיו, והדגיש שהרשות רשמה באותו יום 5 דוחות דומים לנהגים נוספים בגין אותה עבירה. הוא מתח ביקורת על הנאשם שטען שהוא היחיד המקבל דוחות בשל התנכלות נגדו כאשר כאמור גם העד מטעמו טען שגם קיבל מספר דוחות, וכאמור הרשיע את הנהג בעבירות המיוחסות לו ב-2 כתבי האישום שהגישה העירייה נגדו. גזר דינו יינתן במועד אחר.

 

 

 

 

כתבות נוספות בחדשות

0

500 ק”ג מגבונים הביאו לסתימה גדולה בשכונת...

צוותי "מי שבע" פעלו במהלך החג לשחרור סתימת ביוב גדולה, שנגרמה כתוצאה מהצטברות מגבונים בקו ביוב ראשי

חדשות23 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

סעיף קורונה בחוזי מעונות הסטודנטים

אוניברסיטת בן-גוריון מכניסה סעיף קורונה לחוזי השכירות של המעונות

חדשות23 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה