חדשות

ועדת הקורונה הגיעה לכלא “קציעות”

חדשות13 ביולי 2020    דקה אחת
0

חברי הוועדה בראשות ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון התרשמו בין היתר מפעולות המנע שנוקט שב"ס למניעת החדירה של נגיף הקורונה לבתי הסוהר

ועדת הקורונה הגיעה לכלא “קציעות”
ועדת הקורונה הגיעה לכלא קציעות. יעקב 1 צילום דוברות שבס

 

ועדת הקורונה של הכנסת, בראשות ח”כ ד”ר יפעת שאשא ביטון, וחברי הוועדה הח”כים אימאן ח’טיב ומשה אבוטבול, ערכו אתמול (ראשון) ביקור מתוכנן בבית הסוהר “קציעות”.

ל”שבע” נמסר, שאת הביקור ליוו גונדר קטי פרי (מפקדת מחוז דרום בשב”ס) ומפקד הכלא תת גונדר אביחי בן חמו. מפקדת המחוז סקרה בפני חברי ועדת הקורונה את פעולות המנע בהן נוקטים המחוז ובית הסוהר למניעת החדירה של נגיף הקורונה אל בין כותלי בתי הסוהר מאז התפרצות המגיפה במרץ השנה, וכיצד כלל הפעולות הארגוניות מיושמות במטרה לשמור על בריאות הכלואים והסגל. מפקד בית הסוהר, שהוא הכלא הביטחוני הגדול בארץ, תיאר את פעילות סוהריו בתחומים השונים, בדגש על המורכבות בתקופת הקורונה, והציג את מכלול האגפים שבכלא ואוכלוסיית הכלואים.

במהלך הביקור, סיירו חברי הוועדה באגף אסירי העבודה (אסירים פליליים), ושוחחו עם האסירים על ההתמודדות עם השגרה תחת איום חדירת הנגיף וצמצום התנועות המרובות, כדי למנוע מעגלי הדבקה נוספים. האסירים אמרו לחברים שהם מגלים הבנה למרות הקושי, ושהפעולות שננקטו מטרתם להגן עליהם מפני חשיפה לנגיף .

ועדת הקורונה עודכנה שכל העת ניתן מענה רצוף לכלואים ברמת הטיפול הרפואי והטל-רפואי, מענה בנושא החיטוי הציבורי והאגפי, היגיינה אישית והסברה על המצב, לצד רכישת מלאי ציוד לתקופה ארוכה והנפקת מסכות הגנה לכלל הכלואים, ולאסירים הפליליים ניתן גם מענה שיקומי ותעסוקתי. חברי הוועדה התעניינו גם בנושא שיקום האסירים ובתנאי מחייתם וכמובן על התקווה שלהם לחזור לחיים בקהילה בתום מאסרם.

 

כיתוב:

מענה רצוף לכלואים. חברי ועדת הקורונה ב”קציעות” | צילום: דוברות שב”ס

 

**

 

הצעה ל”פייסבוק”: ועדת הקורונה של הכנסת מתעניינת גם בטיפול באסירי שב”ס, ולכן ביקרה גם בבית כלא בדרום…

 

כתבות נוספות בחדשות

0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות
0

לכבוד יום האהבה: הזוגות של דיירי בית...

הזוגות הוזמנו למסעדת VIVINO לארוחה רומנטית

חדשות4 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה