חדשות

מסלול חינוך דמוקרטי ראשון בבאר שבע

חדשות29 ביוני 2020    2 דקות
2

עיריית באר שבע, באמצעות מנהל החינוך, תפעיל מסלול חדש לחינוך דמוקרטי שיופעל לראשונה כפיילוט בעיר

מסלול חינוך דמוקרטי ראשון בבאר שבע
צילום אילוסטרציה: ingimage

בשורה חינוכית – ערכית לילדי באר שבע: עיריית באר שבע, באמצעות מנהל החינוך, תפעיל מסלול חדש לחינוך דמוקרטי שיופעל לראשונה כפיילוט בעיר במסגרת החינוך הפורמלי, בשיתוף משרד החינוך.

התכנית מיועדת לתלמידי בתי הספר ממלכתי יסודי וזאת לאחר שנבדקו תכני המסלול הדמוקרטי, המבנה וההתאמה למגוון החינוכי בעיר. המסלול הדמוקרטי הראשון בבאר שבע יפתח בשנת הלימודים הקרובה, תשפ”א, בבי”ס “אמירים תל”י”, לכיתות א’ וב’ ובמסגרת גן חובה ברחוב יעקב כהן. המסלול מציע תהליכים ותכנים ברוח החינוך הדמוקרטי ויתבסס על ערכים של כבוד האדם, שוויון, חירות וקהילה. תתקיים בו למידה פלורליסטית, המאפשרת תהליכי התפתחות אישיים, המתקיימים במרחבים רב גילאים. הלמידה בו תתבצע באופן חווייתי ומותאם לילדים.

המסלול יכבד את הייחודיות של כל תלמיד ויתן לה ביטוי במרחב הבית ספרי. תתקיים בו מעורבות ואחריות קהילתית של תלמידים בחיי הקהילה הבית ספרית. ברוח זו, התלמידים יהיו שותפים אקטיביים, בוחרים ואחראים לעיצוב מטרות הלמידה ולעיצוב סדר היום והעולם החברתי שלהם. כמו כן, הם יהיו שותפים ומעורבים בתהליכי קבלת החלטות בוועדות ביצועיות, בטיפול בשמירה על החוקים ובסוגיות משמעת וכן במנגנוני בקרה.

המסלול מיועד לתושבי באר שבע והסביבה ומצטרף לשורה ארוכה ומכובדת של מסלולים דמוקרטיים בארץ אשר חרטו על דגלם ליצור סביבה לימודית המאפשרת שמירה על החופש והעצמאות של התלמידים, כשהם לוקחים חלק פעיל בתהליך הלמידה. ההרשמה לגן חובה נסגרה, ניתן להירשם לכיתות א’ ו-ב’ ( פתיחת המסלול לכיתות א’-ב’ מותנית במספר נרשמים).

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ’: ” מערכת החינוך בבאר שבע ממשיכה ותמשיך להוביל חדשנות חינוכית, לגוון ולהעשיר את אפיקי הלמידה תוך שימת דגש על יצירת מצוינות אישית, חיזוק ערכי הנתינה וההתנדבות ומתן מענה לשוויון הזדמנויות בחינוך לכלל אוכלוסיית התלמידים בעיר “.

מ”מ וסגנית ראש העיר, מחזיקת תיק החינוך, ד”ר חפצי זוהר: ” ההחלטה לפתוח מסלול דמוקרטי נמצאת בהלימה להנחת היסוד של החינוך הדמוקרטי המאפשרת התמקדות בנקודות החוזק האישיות של כל תלמידה ותלמיד.  אנו בטוחים כי פתיחת מסלול ייחודי זה ייתן מענה חינוכי מתאים ואיכותי בנוסף לכל המענים המצוינים שקיימים בעיר “.

ראשת מנהל החינוך בעיריית באר שבע, זהבה הראל: “המסלול החדש יאפשר לילדי העיר, מערך בחירה, בחירת מסלול מתוך מגוון מסלולים, להבין לעומק ולהעריך את חשיבות הדמוקרטיה והערכים שנלווים אליה ”

את הפרטים לגבי ההרשמה ניתן לקבל באתר העירייה

כתבות נוספות בחדשות

0

417 מטופלים פונו לבית חולים סורוקה במהלך...

גם השנה עשרות ילדים ובני נוער פונו לאחר שנחבלו מרכיבה על אופניים

חדשות16 בספטמבר 2021    דקה אחת
1

“ראיתי אותה כמו שראיתי את סבתא שלי”

סגן ראש עיריית באר שבע שמעון טובול, הצליח במוצאי השבת האחרונה להחזיר לאישה מבוגרת תושבת העיר תיק שחטף מידיה צעיר מבירת הנגב. "הבחור היה גדול, אבל אמרתי לעצמי: 'לא משנה מה, אני רץ ומחזיר לה את התיק' אומר הרב טובול

חדשות12 בספטמבר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה

  • עדית דובי סובול

    סופ סופ אפשרות אחרת לחינוך מעצים

  • נילו
    משמח שעיריית ב"ש מבינה את הצורך הזה

    דרך מצויין לספק חינוך לעוד אנשים שלא רואים את הילדים שלהם במסגרות הקיימות