חדשות

סיומה של תקופה. הקיוסק של בנצי פונה מהעיר העתיקה

חדשות25 ביוני 2020    דקה אחת
0

הקיוסק המיתולוגי של האוהד מספר 1 של הפועל באר שבע, פונה לאחר עשרות שנים

סיומה של תקופה. הקיוסק של בנצי פונה מהעיר העתיקה
צילום: יהודה אלוש

סיומה של תקופה בעיר העתיקה בבאר שבע. הקיוסק המיתולוגי של בנצי בלומנפלד ז”ל פונה הבוקר לאחר עשרות שנים.

צילום: יהודה אלוש

בלומנפלד ז”ל, לקה באירוע מוחי בשנת 2016 לאחריו נפטר. הוא ליווה את הקבוצה במשך עשרות שנים לכל משחק בכל מגרש, וזכה לראות אותה זוכה ב-3 אליפויות ובגביע המדינה.

הקיוסק המפורסם של בנצי במדרחוב של העיר העתיקה בבאר שבע, שימש במשך שנים רבות כנקודת מפגש לכל אלה שהחשיבו עצמם מקורבים לקבוצה וכן לאוהדים של האדומים. בנצי תמיד שמח לשוחח על הקבוצה עם כל מי שהגיע לקיוסק שלו לרכוש עיתוני ספורט, או להציץ במוספי הספורט. מאז שנפטר  הקיוסק נשאר מיותם והיום כאמור נהרס ופונה. הקיוסק, שהיה מהסמלים של העיר העתיקה כבר לא יהיה פיזית אך הזיכרונות יישארו עוד שנים.

יהודה אלוש, פעיל חברתית שהגיע הבוקר לעיר העתיקה וגילה כי הקיוסק המיתולוגי איננו אמר, “הייתי בהלם לראות את הקרחת הזו שם. בעיקר את הקרחת הרוחנית ההיסטורית הסיפורים הישנים, היצרים. זה היה מוסד וזה מחיקת היסטוריה. זה כאילו לגדוע רגל או יד. הדוכן של בנצי הוא ההיסטוריה של באר שבע שנכנסה לפנתיאון. המקום היה קטן פיזית אבל היה ענק בתרומתו לעיר”. אמר

כתבות נוספות בחדשות

0

“יש לקדם באופן מיידי החלטת ממשלה להפיכת...

מנהל המכון הוולקני, פרופ' אלי פיינרמן: "עלינו לפעול למען הפיכת הנגב למרכז ארצי– גלובלי של קדמה טכנולוגית. אנו מאמינים כי תחום זה יהווה את אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים ויזניק את הנגב אל עשור חדש של קדמה".

חדשות29 בנובמבר 2020    3 דקות
0

מתקדמים בעבודות חידוש ופיתוח רחובות וינגייט וארלוזורוב...

במסגרת התוכנית העירונית לחידוש השכונות הוותיקות, עיריית באר שבע באמצעות החברה הכלכלית ומנהלת הסכם הגג, ממשיכה בעבודות פיתוח וחידוש רחובות וינגייט וארלוזורוב בשכונה ג'.

חדשות29 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה