חדשות

ולנו יש פלאפל

חדשות14 ביוני 2020    דקה אחת
0

ביום חמישי יתחיל מיזם "מנת הדגל", גם בבאר שבע. מיזם חברתי - כלכלי שמטרתו לתמוך בעסקים קטנים בכלל ובעסקי מזון קטנים בפרט

ולנו יש פלאפל
פלאפל | צילום אילוסטרציה: נאור רהב, מעריב

עיריית באר שבע גאה לקחת חלק במיזם “מנת הדגל”. מיזם חברתי – כלכלי שמטרתו לתמוך בעסקים קטנים בכלל ובעסקי מזון קטנים בפרט, שמתמודדים עם נזקים כלכליים קשים בעקבות משבר הקורונה.

המיזם שם דגש על ערבות הדדית וסולידריות חברתית, שהם מקווי הייסוד של החברה הישראלית. המיזם מעודד רכישה מרוכזת מבעלי עסקים קטנים, לטובת תרומה לעמותות ומוסדות רווחה; באמצעותה ייווצר רווח כפול: חיזוק כלכלי לעסקים קטנים ותרומה בפעולה אחת. במקביל, מקווה המיזם להעלות את המודעות לאקטיביזם צרכני – קניה בעסקים קטנים; דרכה יוכל לסייע בהנעת הכלכלה המקומית ושיקומה.

יריית הפתיחה של המיזם מתמקדת במנה המזוהה ביותר עם הישראלים – הפלאפל. ביום חמישי, ה-18 ביוני, תתקיים חגיגת פלאפל. כל אחד שירצה, יוכל לתרום מספר מנות פלאפל להחלטתו, באמצעות פלטפורמה אינטרנטית האוספת את התרומות. המנות יירכשו מדוכני פלאפל הפרוסים בבאר שבע. ביום החגיגה, מתנדבי המיזם יאספו את מנות הפלאפל מהדוכנים ויחלקו אותן לגופי הרווחה, צוותים רפואיים, עמותות שונות ועוד. בנוסף, חברות וארגונים מוזמנים לרכוש כמויות גדולות של מנות פלאפל לעובדיהם, ובכך להגדיל את היקף העבודה של דוכני הפלאפל. המיזם קורא לכלל הציבור לצאת לדוכני הפלאפל ברחבי הארץ ולרכוש כמה שיותר מנות. בעזרת הנכונות הגדולה של החברה הישראלית לתרומות, נוכל לסייע לרווח התפעולי של דוכני הפלאפל וגם לנתרמים בקצה. את המיזם מובילים בהתנדבות מלאה, זיו שילון, חברת CR קשרי קהילה ויזמים חברתיים.

תרומות ומידע באתר www.menathadegel.co.il ובעמוד הפייסבוק “מנת הדגל”.

 

כתבות נוספות בחדשות

0

דו”ח חניה של 100 שקלים קפץ ל1800...

דוח נציב תלונות הציבור 2019 התפרסם השבוע עם כמה נתונים מעניינים

חדשות3 ביולי 2020    3 דקות
0

שמעון בוקר למען שדה התעופה הבינלאומי בנבטים

סגן ראש עיריית באר שבע ויו"ר מועצת סניף "הליכוד" בבירת הנגב גייס רבים מראשי מפלגת השלטון באזור למען פרויקט הענק החשוב, וקורא להם להיאבק בכוונה של "כוחות אדירים, כולל שרים חשובים בסיעתנו", כהגדרתו, לטרפוד המיזם

חדשות3 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה