חדשות

לכלוך בחסות הקורונה

חדשות17 במאי 2020    דקה אחת
0

בשבועות האחרונים עוד ועוד תושבים בבאר שבע מתלוננים על מסכות וכפפות שנזרקים ברחוב לאחר שימוש

לכלוך בחסות הקורונה
צילום: ציפורה חלפון

נגיף הקורונה הביא איתו את החובה לחבוש מסכות בכל יציאה מהבית. חלק מהאנשים אף מעדיפים להשתמש בכפפות מחות לביתם על מנת להישמר. בשבועות האחרונים החלה תופעה בה לא מעט מרחובות באר שבע מתכסים בכפפות ובעיקר במסיכות חד פעמיות שזרוקות ברחוב. מעבר לעובדה שמדובר במפגע תברואתי, מדובר גם במפגע בריאותי של מסכות שהיו על פניו של אדם ועכשיו מוטלות ברחוב.

ירון, תושב באר שבע סיפר, “ביום שישי הייתי בקניון. כל החניה בחוץ היתה מלאה במסכות כירורגיות. ממש כל כמה מטרים אתה רואה מסכה זרוקה ברחוב. כשחזרתי לרכב אפילו ראיתי שני צעירים מורידים את המסכה וזורקים אותה על הכביש. כשאמרתי להם למה לזרוק ענו לי שאין פחים. כאילו שזו סיבה לזרוק. מה שעצוב הוא, שחזרתי הביתה, לשכונת רמות, ראיתי את אותה תנועה בחלק מהרחובות בשכונה. פשוט מסכות כחולות וכפפות שאנשים זורקים אחרי שמשתמשים””.

גם ציפורה חלפון נתקלה בסמכות וכפפות ברחוב. חלפון, כמו חלפון החליטה מיד להגיב,”בימים אילו אני מנסחת טיוטה של הצעת חוק בעניין השלכת כפפות ומסכות ברחוב. הצעה שאגיש לשרה ח”כ גילה גמליאל שמונתה השרה לאיכות הסביבה. גם אשלח עותק לראשי רשויות שיתקנו חוק עזר עירוני בעניין.
שיוסיפו סעיף בנושא הקורונה. בושה שלא מעט אזרחים מגיעים לרשתות המזון, כשהם עטופים בכפפות חד פעמיות מגומי על ידיהם ומסכות. ואז מיד בצאתם מהמרכולים ומהסופרים, בלי להסס משליכים אותן על הרצפה. שלא נדבר על הפגיעה באיכות הסביבה זה גם הכי לא אסתטי, לא סטרילי, וזה בוודאי מעביר חיידקים. אנשים צריכים לחשוב פעמיים לפני שעושים דבר כזה, בוודאי בימים אלו. אם תהיה הרתעה של הרשויות. בשיתוף פעולה של אגפי איכות הסביבה אשר יקנסו כל אזרח שמשליך את הפסולת הזאת, אנשים ירתעו ויחשבו פעמיים”.

כתבות נוספות בחדשות

0

בשורה אמיתית לנגב

המאבק הצליח וקברניטי הנגב יכולים להיות מרוצים אחרי ההחלטה לפתיחת מעטפות המכרז בפרויקט קריית המודיעין. יו"ר ועד הפעולה "ישראל למען הנגב" ד"ר אתי לוצאטו מוחה על האמירה שיוחסה לרמטכ"ל אביב כוכבי לגבי הפיכת "לקסוס" המודיעין ל"סוסיתא" עם העברתו דרומה, ומדגישה: "המציאות טופחת על הפנים באמירה הזאת. הכוכבים מתחילים להסתדר"

חדשות9 ביולי 2020    11 דקות
0

חשש בבית החולים סורוקה מהעלייה במספר הנדבקים...

19 מאושפזים במחלקה לקורונה בבית החולים סורוקה

חדשות9 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה