חדשות

בכבאות והצלה השתתפו מהבוקר באירועי שריפה רבים

חדשות17 במאי 2020    דקה אחת
0

בכבאות הזכירו כי נהבוקר יצא צו האוסר הדלקת אש בשטחים פתוחים בכל הארץ בהם קיימת סכנת התפשטות אש וסיכון חיי אדם ורכוש

בכבאות והצלה השתתפו מהבוקר באירועי שריפה רבים
צילום: באדיבות כבאות והצלה

צוותי כיבוי מתחנות מחוז דרום (באר שבע, אשקלון, נתיבות, רהט, אשדוד, קרית מלאכי, שדרות, קרית גת) השתתפו במספר רב של אירועי שריפה בשעות האחרונות ובעקבות גל החום הכבד. סייעו באירועים אלו מספר כוחות חבירים כמו טייסת הכיבוי אלעד, משטרת ישראל, קק”ל, רט”ג ויחידות מתנדבים של כבאות והצלה. כמו כן הופעלו מספר כלי צמ”ה לסיוע. לוחמי האש ובעזרת הסיוע הצליחו להשתלט על מספר רב של שריפות אשר אשר סיכנו בתי מגורים, יערות, חורשות וכד’.

בכבאות ציינו כי אמנם החום השורר בחוץ גבוה מאוד אך החום שנמצא בקרבת השריפה הוא פי כמה וכמה יותר גבוה דבר אשר מקשה על לוחמי האש בשטח ומכביד על כלל הכוחות ולכן אנו מבקשים מהציבור להשמע להנחיות ולא להבעיר אש כלל.

בכבאות הזכירו כי נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי חתם הבוקר (17.5.20) על צו האוסר הדלקת אש בשטחים פתוחים בכל הארץ בהם קיימת סכנת התפשטות אש וסיכון חיי אדם ורכוש. הסנקציה על הפרת הצו הינה עד חצי שנת מאסר או קנס בגובה של עד 75,300 ש״ח.

בכבאות והצלה לישראל מדגישים כי, ״החורף המבורך הביא עמו צמחיה רבה המהווה מטען אש פוטנציאלי להתפשטות שריפות”. מדי שנה מתלקחות עשרות אלפי שריפות בשטחים פתוחים הגורמות לנזק אקולוגי וכלכלי הנאמד במיליארדי שקלים בשנה. האקלים בישראל מחייב העלאת המודעות הציבורית לסכנות הכרוכות בהבערת אש והתנהגות אחראית בטבע.  אנו קוראים לציבור להישמע להוראות כוחות החירום ולעקוב אחר העדכונים שלנו באתר האינטרנט וברשתות החברתיות. בכל מקרה של שריפה או חשש יש להזעיק מיד את לוחמי האש במספר 102″.

 

כתבות נוספות בחדשות

0

משרד הבריאות נגד רופאה מסורוקה ש”עודדה” הימנעות...

במשרד הבריאות בוחנים את התנהלותה של פרופ' רותי שאקו לוי בעקבות פוסט שפרסמה אתמול . סורוקה : הבהירה שלא הייתה לה כל כוונה לקרוא לציבור לנהוג בניגוד להנחיות משרד הבריאות, ואף התנצלה על כך

חדשות12 ביולי 2020    דקה אחת
0

משטרת ישראל סיימה את חקירת אירוע פגע...

נעצר חשוד שמואשם בהפקרה אחרי פגיעה ושיבוש מהלכי משפט

חדשות12 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה