חדשות

“מרגישים שפני ניסיונות”

חדשות30 באפריל 2020    2 דקות
0

נכון לרגע זה, לא ברור האם הפעוטונים והגנים הפרטיים לגילאי 0-3 ייפתחו ביום ראשון הקרוב

“מרגישים שפני ניסיונות”
צילום אילוסטרציה: ingimage

ביום שלישי נערכה פגישת חירום של מגוון גופים האמונים על האינטרסים הקשורים בגיל הרך:  הקואליציה לחינוך מלידה, ארגונים מפוקחים, ארגוני הגנים הפרטיים, אנשי אקדמיה, בדרך לגן ונציגי הורים. מטרת הפגישה היתה להדגיש את משבר החזרה לשגרה וההתעלמות המוחלטת של משרדי הממשלה מהצרכים של גילאי לידה- שלוש. מדובר בצרכים ייחודיים שאיש איננו נותן עליהם את הדעת

מנכל”ית ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל, ד”ר שולמית ביסמנובסקי, תוקפת את הודעת צוות השרים שעל פיה תכנית שר הרווחה להפעלת מסגרות גיל רך תיכנס לתוקף ביום א’ 3.5

 “עד לרגע זה איש לא פנה אלינו ולא הנחה אותנו למתווה שמתאים לצרכים של הפעוטות”, אומרת שולמית. “לצערי שוב הוכח כי משרד הרווחה אינו מבין את משמעותו של חינוך בכלל וחינוך לגיל הרך בפרט.  לא מתקשרים עם ציבור שלם של הורים, גננים וגננות באמצעות הודעות חד צדדיות. חינוך זה שיח והבנה מעמיקה את צרכיהם של הפעוטות הרכים. לא ברור כיצד יפתחו מסגרות החינוך לידה עד 3”, מסכמת  שולמית ביסמנובסקי, מנכ”לית ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל.

מנהלת גן פרטי בבאר שבע סיפרה, “כרגע הודעתי להורים שביום ראשון עדיין לא נפתח. בממשלה מיהרו להודיע שייפתחו את הגנים בלי לחשוב עד הסוף על הצוותים ועל הגן. איך אני אמורה לחלק את הגן? מה עם הצוות? מה עם השכר והתשלום של ההורים אם זה רק חלק מהימים? גם לא הסבירו מה יקרה במידה וילד או איש צוות מהגן יחלה. מה אז? סוגרים את הגן? לכמה זמן? מה לגבי תשלומי הורים או לחילופין תשלום אלינו”.

בעלת הגן הסבירה כי גם ההורים הביעו תמיהה, “כולם רוצים לחזור, גם ההורים וגם אנחנו. התגעגענו לילדים, התגעגענו לשגרה, וזה בלי לדבר על ההיבט הכלכלי שגם אנחנו מן הסתם לא גבינו מההורים את חודש אפריל. אבל גם ההורים אמרו שלא ממש מבינים את ההחלטה. חלקם אמרו כי גם אם נפתח לא ישלחו את הילדים כדי לראות איך המערכת באמת עובדת. מרגישים שהם קצת שפני ניסיונות”.

 

כתבות נוספות בחדשות

0

משטרת ישראל סיימה את חקירת אירוע פגע...

נעצר חשוד שמואשם בהפקרה אחרי פגיעה ושיבוש מהלכי משפט

חדשות12 ביולי 2020    דקה אחת
0

לאחר הפצת הסרטון בו מוצע “להאכיל” בדואים...

בחברה הבדואית תגובות נזעמות

חדשות12 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה