חדשות

עזרה בדלת

חדשות21 באפריל 2020    2 דקות
0

יקיר עמר, בעל משרד הפרסום ארטישופ, קרא על הקשישה הערירית שנמצאה ללא רוח חיים והרים מיזם התנדבותי לקשישים וניצולי שואה

עזרה בדלת
קשיש, איש זקן

בערב יום השואה נמצאה קשישה ערירית בת 89 ללא רוח חיים בבאר שבע. המקרה המצמרר הצטרף למקרים נוספים של ניצולי שואה וקשישים מעוטי יכולת שנמצאים בביתם ללא אוכל ותרופות. גם יקיר עמר, בעל משרד הפרסום ארטישופ נחשף לסיפורים והחליט להרים את הכפפה למיזם מיוחד שכל כולו עזרה לקשישים וניצולי שואה מעוטי יכולת,” הרעיון הוא מאוד פשוט ובגלל זה אני מאמין שהוא יעבוד. אנחנו הולכים להשתמש בתוכנות מתקדמות למצוא את כל הקשישים חסרי היכולת בישראל. כל אחד תורם חצי שעה מזמנו למערכת. לאחר מכן אנחנו מבקשים אחוז אחד מהמשכורת של כל מי שמעוניין לתרום שיגיע לזה. לא יותר ולא פחות. מפרישים אחוז אחד מהמשכורת, המערכת תדע לפזר את הכספים לרשתות השיווק, לקשישים ולמעוטי היכולת שאין להם את האופציה”.

עמר מסיבר כי המיזם לא יהיה חד פעמי “בשלב הראשון אנחנו רוצים שלא יהיו קשישים רעבים. בשלב השני, אחרי הקורונה אנחנו רוצים לחבר אנשים שיגיעו אליהם, שיהיו בקשר איתם, יעשו איתם שבתות. אנחנו רוצים שבשנה הבאה במקום לשמוע על ניצולי שואה רעבים לשמוע על ניצולי שואה שמחים. אני לא רוצה שזה יהיה חד פעמי. אני לא מזלזל בשום עמותה אבל יש שחיקה. אצלנו כל אחד נותן חצי שעה מזמנו. יש כרגע 500 מתנדבים שזה כבר 250 שעות למיזם הזה. אני לא מבקש יותר מידי כדי שאנשים יוכלו לתת את זה”.

אז איך זה יעבוד בפועל? עמר מסביר כי תהיה מערכת שתגבה את הסכום, תעביר את זה לרשתות השיווק לרכישת סלי מזון, “אנחנו הולכים לבנות מערכת אינטראקטיבית שם אתה תורם. המערכת תעשה את החישוב של אחוז אחד, מבקשת את האישור לתרום ובעזרת כרטיס האשראי בצורה מאובטחת תגיע התרומה. אחרי זה, זה יעבור לרשתות השיווק תחת פיקוח. פנינו לרשתות השיווק שמיד נרתמו לזה ואמרו שיתרמו בעצמם. הביטחו לעשות הנחה למוצרים וככה הסכום של הכסף יגדל”.

כתבות נוספות בחדשות

0

דו”ח חניה של 100 שקלים קפץ ל1800...

דוח נציב תלונות הציבור 2019 התפרסם השבוע עם כמה נתונים מעניינים

חדשות3 ביולי 2020    3 דקות
0

שמעון בוקר למען שדה התעופה הבינלאומי בנבטים

סגן ראש עיריית באר שבע ויו"ר מועצת סניף "הליכוד" בבירת הנגב גייס רבים מראשי מפלגת השלטון באזור למען פרויקט הענק החשוב, וקורא להם להיאבק בכוונה של "כוחות אדירים, כולל שרים חשובים בסיעתנו", כהגדרתו, לטרפוד המיזם

חדשות3 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה