חדשות

בשורה משמחת מבית החולים סורוקה

חדשות13 באפריל 2020    דקה אחת
0

מיכאל כץ בן 92 שחלה בקורונה ופונה במצב קשה לבית החולים החלים ושוחרר היום

בשורה משמחת מבית החולים סורוקה
צילום: רחל דוד, סורוקה

בשורה משמחת לחג שני של פסח. מיכאל כץ, בן ה 92, דייר ממשען שפונה לפני כשבועיים במצב קשה ליחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בסורוקה, השתחרר הערב מביה״ח. בעוד יומיים מיכאל יחגוג את יום הולדתו כשהוא בריא מהנגיף.
כץ, ניצול שואה ממולדובה, הצליח לברוח לקזחסטן עם פרוץ מלחמת העולם השניה, יחד עם אימו ואחיו, שם עבד במפעל ליצור פגזים נגד הנאצים.
שנים מאוחר יותר עבר לאוקראינה, נישא ונולדו לו 2 ילדים. בשנת 2005, כשהוא בן 78 עלה לישראל.

מיכאל פונה ליחידה לטיפול באירועים מיוחדים בסורוקה לאחר שסבל מחום ומקשיי נשימה , מצבו היה קשה אך הוא הלך והשתפר במהלך תקופת האשפוז. צוות היחידה טיפל בו במסירות רבה. לאחר קבלת תוצאות שליליות של בדיקותיו האחרונות הוא משתחרר מבית החולים למשען.

ד”ר לאוניד ברסקי, מנהל היחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בסורוקה אמר, “מיכאל התקבל לבית החולים במצב קשה, ועבר מהלך אשפוזי מורכב רווי עליות ומורדות. הטיפול כלל אתגרים רבים והצריך שיתוף פעולה רפואי, סיעודי, סוציאלי וכלל גריאטרים ופיזיותרפיסטים של בית החולים. אנו שמחים על הזכות לשחררו ועל הזכות לאפשר לו לחגוג את יום הולדתו בעוד יומיים מחוץ לביה״ח”. ד”ר יפתח שגיא, רופא בכיר ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בסורוקה*: “האוכלוסיה הפגיעה ביותר היא אוכלוסית הקשישים, הם סובלים את התחלואה הגבוהה ביותר ונפטרים באחוזים הגבוהים ביותר. גם אם הם מגיעים במצב קל המצב עלול להסתבך.
חשוב לציין שהכוח הסיעודי והרפואי והעובדות הסוציאליות, עובדים יחד, ובשילוב שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים ובטלרפואה במחלקת הקורונה, אנו יודעים כל הזמן בכל רגע נתון מה מצב המטופלים תוך הגנה על הצוות הרפואי”.

 

כתבות נוספות בחדשות

0

מחלקת הקורונה בסורוקה נפתחה מחדש

בעקבות העלייה בתחלואה, נפתחה מחדש מחלקת הקורונה בסורוקה וכעת מאושפזים בה 9 חולים

חדשות28 ביולי 2021    דקה אחת
0

דיווחו דיווח כוזב לשרות התעסוקה ונעצרו

שלושה חשודים מהנגב חשודים שבמהלך הקורונה ביצעו דווח כוזב של מאות עובדים לשרות התעסוקה

חדשות27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה